Wakacje!!!
Najlepsi z języka angielskiego.
15 czerwca 2023 roku uczniowie klas trzecich naszej szkoły wzięli udział w teście podsumowującym 3 lata nauki języka angielskiego. Spośród uczestników wyłoniono uczniów z najwyższym wynikiem w każdej z klas.
Oto najlepsi:
Klasa III A: Anna Krasnopolska ex equo Alicja Jachorek, Michał Cisek.
Klasa III B: Bartek Curyło, Natan Bogucki oraz Leonard Darczuk ex equo Karolina Pitus.
Klasa III C: Sandra Hałasa, Natan Tys, Dagmara Kardasz.
Wyróżnienie za bardzo wysoki wynik otrzymały: Aleksandra Makowiecka, Zuzanna Godzisz i Natalia Kuzdra z klasy IIIA.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Nauczyciele języka angielskiego.
Opracowała: Iwona Adamczuk
Europejska Odznaka Jakości za projekt „The traces of a comet: Gimi”.
Nad projektem eTwinning „The traces of a comet: Gimi” pracowaliśmy w ubiegłym roku szkolnym ale nasza praca została doceniona właśnie kilka dni temu. Otrzymaliśmy Europejską Odznakę Jakości. Brawo: Nel, Maja, Weronika, Michał, Wiktor, Jakub, Alan, Tymek, Martynka, Szymon, Ania i Hania! (obecnie klasa VA)
W roku szkolnym 2021/ 2022 uczniowie klasy IVA1 wzięli udział w projekcie eTwinning „The traces of a comet: Gimi”. Idea projektu opierała się na integracji SEL - społecznego uczenia się emocjonalnego. W projekcie uczniowie zgłębiali tajniki języka angielskiego poprzez udział w grach, zabawach, śpiewając piosenki, opowiadając historyjki czy odgrywając scenki oczywiście w języku angielskim. Tworzyliśmy e-książki, filmiki, awatary poszerzając wiedzę o narzędziach TIK. Uczniowie uczestniczyli w częstych spotkaniach online z rówieśnikami z zagranicy. Razem uczyli się, rozwiązywali quizy, łamigłówki i rozmawiali w języku angielskim, co sprawiało im wiele radości oraz dało możliwość wykorzystania umiejętności językowych w praktyce.
W projekcie wzięły udział szkoły z Francji, Hiszpanii, Polski, Portugalii, Rumunii, Turcji i Włoch.
Koordynatorzy projektu: Iwona Adamczuk i Katarzyna Sochań-Krupa.
Powitanie Mistrzów
We wtorek 20.06.2023 r, przy gromkich brawach, w hali sportowej naszej szkoły odbyło się oficjalne powitanie drużyny piłki ręcznej chłopców, która w tym roku zdobyła tytuł Mistrza Polski. Drużynie w składzie: Kacper Kostrubiec, Michał Gawliczek, Wiktor Bielecki, Dawid Szewc, Paweł Łyś, Wojtek Smyl, Mateusz Bielecki, Szymon Ciurysek, Jakub Poździk, Antoni Lewicki, Jakub Micek, Krzysztof Krasnopolski wraz z treneren Damianem Morawskim i kierownikiem drużyny Adamem Gacą po kilkudniowych ciężkich rozgrywkach udało sie poprawić ubiegłoroczny wynik - Wicemistrzostwo Polski - i stanąć na najwyższym podium Mistrzostw. To wynik ciężkiej pracy chłopców i trenera. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy z Was dumni!
Warto programować z Ósemką
Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu po raz kolejny może się pochwalić międzynarodową współpracą nauczycieli i uczniów w ramach projektu Erasmus+. Trzyletni projekt Digital Tools and Programming in Future Classrooms właśnie dobiegł końca. Koordynatorka – p. Justyna Babiarz-Furmanek wraz z przedstawicielami organizacji partnerskich z Turcji (Sehit Veli Demiryurek Bilim ve Sanat Merkez) i z Portugalii (Agrupamento de Escolas de Miranda do Corvo) zorganizowała szereg spotkań mających wyposażyć nauczycieli i uczniów w nowe umiejętności cyfrowe. Wymiana doświadczeń pomiędzy trzema krajami przebiegała w czterech etapach.
Pierwsze „lekcje” programowania odbyły się w Polsce. W dniach 26 - 29 września 2021 r. nauczyciele z Turcji i Portugalii odwiedzili Zamość. Podczas pobytu w „Ósemce” poznawali m.in. podstawy budowania i programowania robotów oraz uczyli się wykorzystać w pracy okulary rzeczywistości wirtualnej. Oprócz tego gości zapoznawano z kulturą i historią naszego narodu. Zwiedzili oni Warszawę, Zamość i Roztocze w towarzystwie nauczycieli uczących w SP Nr8 i uczniów, którzy pełnili rolę przewodników prowadzących konwersację w języku angielskim. Ważnym punktem programu było spotkanie z Wiceprezydent Miasta Zamościa - p. Anną Marią Antos.
Do drugiej wymiany doszło na przełomie maja i czerwca 2022 r. w Portugalii. Tematem przewodnim spotkania było: My smartphone is on. Koordynator szkoły Agrupamento de Escola Miranda do Corvo zorganizował polskim i tureckim uczniom warsztaty z robotyki z programowaniem Mbots oraz warsztaty Using mobile phones in the classroom, szkolenie Video story, podczas którego uczono tworzyć e-book i e-przewodniki w aplikacji Padlet. Nauce towarzyszyło poznawanie dziedzictwa kulturowego Portugalii. Uczniów zaproszono na koncerty, zaprezentowano im tradycyjną pieśń Fado, zwiedzili Uniwersytet w Coimbra oraz Biological Park. Jeden dzień przeznaczony był na „okrywanie” piękna Porto. Zakończenie szkolenia w Portugalii uczczono podczas uroczystej kolacji w obecności m.in. p. Prezydent Miasta Miranda do Corvo - Marilene Regina Pereira de Calvarho Rodrigues.
Od 7 do 11 listopada 2022r. pięcioro uczniów SP Nr8 pod opieką nauczycielek języka angielskiego p. Moniki Kaznowskiej i p. Justyny Babiarz-Furmanek uczestniczyło w wymianie uczniowskiej do Turcji. W Osmaniye nauczyciele ze szkoły partnerskiej Şehit Veli Demiryürek Bilim ve Sanat Markezi zorganizowali bardzo intensywny i pracowity tydzień dla Polaków i Portugalczyków. Kilka dni poświęcili na warsztaty i zajęcia: Robotics in Aruino, Mobile Coding, 3D printing, Artificial Intelligence on mBlock, Sensing the Environment with the Sensors, Traditional Children’s Games, Art of Ebru, Traditional Archery, Space Observation with Telescope. Zgodnie z założeniami projektu goście poznawali kulturę kraju. Dzieci z opiekunami miały możliwość zobaczyć ciekawe miejsca w Turcji jak Cappadocia, Antakya, zamek Castabala, Muzeum Aslantas Open Air Musem i Dam Lake. Niezapomnianych wrażeń dostarczył koncert tradycyjnej muzyki tureckiej oraz pokaz tańca zeybek. Przy okazji wszyscy delektowali się przysmakami kuchni tureckiej (np. kebab, baklava, ispanaki, sarma dolma, toyga, mercimek küftesi, humus, manti, śalgam). Wyjazd podsumowano oficjalną kolacją pożegnalną, podczas której wręczono wszystkim uczestnikom mobilności certyfikaty ukończenia projektu oraz upominki.
Po raz ostatni polsko-portugalska grupa projektowa spotkała się ponownie w Polsce w terminie 8-12 maja 2023r. Pierwszy dzień wizyty był czasem relaksu – goście wzięli udział w grze miejskiej, by podczas zabawy mogli poznać zabytki i historię naszego pięknego Zamościa. Kolejnym zadaniem była lekcja robienia lizaków w manufakturze zamojskiej, zwieńczona zwiedzaniem miasta melexem. Następne dni mobilności również obfitowały w ciekawe wydarzenia. Po oficjalnym powitaniu partnerów z Portugalii przez p. Artura Plewę – dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 8 goście obejrzeli program muzyczno-taneczny w wykonaniu naszych utalentowanych uczniów. Uroczystość uświetniły wspólne tańce integracyjne. Tego dnia w grupach międzynarodowych uczestnicy mobilności zwiedzali Londyn w wirtualnym świecie i wykonywali zadania z wykorzystaniem okularów VR. Kolejnego dnia Portugalczycy w towarzystwie uczniów klasy 6a zwiedzali Stare Miasto z przewodnikiem: trasę w podziemiach Ratusza, Muzeum Zamojskie, Arsenał, Bastion VII, po czym obejrzeli wystrzał z armaty. Wspólna Kolacja w restauracji Piwnica pod świętym Kazimierzem dopełniła atrakcji. Podczas pobytu w Polsce gościom zorganizowano także wycieczkę po Roztoczu. Oprócz przyjemności była i nauka - warsztaty edukacyjne z robotyki, gdzie w parach międzynarodowych uczniowie budowali modele z klocków, po czym programowali je, wykazując się kreatywnością, logicznym myśleniem i wspólnym rozwiązywaniem problemów. Podczas kolejnych warsztatów Minecraft wszyscy uczyli się programowania blokowego, jak pracować z przestrzenią 3D, poznawali podstawy języka JavaScript. Ostatni wieczór w Zamościu zakończył się uroczystą kolacją pożegnalną. Zebranych na niej uczestników swoją obecnością zaszczycił Wiceprzewodniczący Rady Miasta pan Jan Wojciech Matwiejczuk, a uroczystość uświetniły występy Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna oraz pokaz tańca z ogniem i wspólne tańce integracyjne. Piąty dzień mobilności przeznaczony był na wycieczkę do stolicy. Spacer po Starym Mieście i podziwianie najpiękniejszych miejsc i zabytków sprawiły wszystkim wiele radości. By lepiej poznać naszą historię, polsko-portugalska grupa zwiedziła również Muzeum Powstania Warszawskiego. Po wspólnym posiłku i pożegnaniu partnerów „Ósemka” udała się w kierunku Zamościa i tak zakończyła się ostatnia mobilność w ramach projektu Erasmus+ „Digital Tools and Programming and in Future Classrooms” – „Narzędzia cyfrowe i programowanie w nowoczesnej szkole”.
Te trzy lata polsko-portugalsko-tureckiej współpracy zaowocowały wzrostem jakości nauczania w każdej z partnerskich placówek, dodatkowo zbudowały niezwykłą wieź między uczestnikami wymiany, co dało się zauważyć po trudnych doświadczeniach Turcji, kiedy to szkoła partnerska ucierpiała w trzęsieniu ziemi. „Ósemka” zorganizowała wówczas pomoc humanitarną, która szybko dotarła na miejsce dzięki ludziom dobrej woli. Przyjaźnie między uczniami również pięknie „kwitną” on-line, a wszyscy biorącym udział w mobilności już myślą o ponownych projektach i szeroko pojętej światowej edukacji.
42
AMELIA MAZUREK – LAUREATKA KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z BIOLOGII NA UROCZYSTEJ GALI W LUBLINIE
W dniu 12 czerwca br. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbyła się uroczysta gala – podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2022/2023. Celem uroczystości było promowanie uczniów szczególnie uzdolnionych i utalentowanych, uhonorowanie laureatów konkursów przedmiotowych, podziękowanie nauczycielom oraz dyrektorom szkół za pracę dydaktyczną i wychowawczą z uczniami.
Z wielką radością informujemy, że w uroczystej gali brała udział Amelia Mazurek uczennica klasy 8c, która uzyskała tytuł LAUREATA Konkursu Przedmiotowego z Biologii, uczennicę do konkursu przygotowywała pani Bożena Wieczorek. Amelia z rąk Lubelskiego Kuratora Oświaty p. Teresy Misiuk oraz Wojewody Lubelskiego p. Lecha Sprawki otrzymała dyplom gratulacyjny oraz nagrodę rzeczową.Laureatce, opiekunce merytorycznej oraz rodzicom Amelii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
2
OGÓLNOPOLSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW DŹWIRZYNO 04–07.06.2023
Turniej już za nami ale na spokojnie trzeba to wszystko przeanalizować. Przedstawiamy wszystkie drużyny oraz grupy w których rywalizowaliśmy o wygraną w tym turnieju.
ZWOLEŃ - PSP
ŻÓRAWINA - SP
LIBUSZA - ZSP
ZAMOŚĆ – SP NR 8
OBORNIKI – SP NR 4
GRYFINO – SP NR 1
GDAŃSK – SP NR 33
ŚWIEBODZIN – SP NR 2
PRZEMYŚL – SP NR 14
WARSZAWA – SP NR 172
KOSZALIN – SP NR 18
W pierwszym dniu rozgrywek wywalczyliśmy już awans do pierwszej czwórki Mistrzostw Polski., pokonując naszych rywali z grupy w bardzo dobry i skutecznym stylu.
ZAMOŚĆ – SP NR 8 - ŻÓRAWINA – SP 27 - 21
ZAMOŚĆ – SP NR 8 - GRYFINO – SP NR. 1 29 - 13
ZAMOŚĆ – SP NR 8 - ŚWIEBODZIN – SP NR 2 21 – 9
W meczu o pierwsze miejsce w grupie z drużyną z Warszawy (20-20 karne 3-2) było ciężko i dopiero w karnych Nasza Drużyna wywalczyła zasłużoną wygraną. Wygrana z Przemyślem SP Nr. 14. (19-7) pozwoliła nam walczyć o pierwsze miejsce w Polsce. Walczyliśmy z drużyną Warszawy którą już pokonaliśmy w meczu grupowym po rzutach karnych. W czasie wieczornej odprawy poprzez analizę i dogłębną weryfikację nagrań poprzedniego meczu z Warszawą Trener Damian Morawski nakreślił zawodnikom taktykę gry na ten mecz. Wygrana z Warszawą (22-13) doprowadziła nas na szczyt tych zawodów. Jesteśmy Najlepszą Ekipą w Polsce.
Jeszcze nie wszystko wiecie ….. więc musimy się pochwalić naszymi chłopcami …..
Oto wyróżnienia które zdobyli nasi zawodnicy….
Krasnopolski Krzysztof - MVP (most valuable player – najbardziej wartościowy gracz)
Smyl Wojciech - KRÓL STRZELCÓW
Bielecki Mateusz - WYBRANY DO NAJLEPSZEJ SIUDEMKI TURNIEJU
To już chyba wszystko więc pozdrowienia dla wszystkich od NAS ….
Zawodnicy: Bielecki Mateusz, Bielecki Wiktor, Ciurysek Szymon, Gawliczek Michał, Kostrubiec Kacper, Krasnopolski Krzysztof, Łyś Paweł, Smyl Wojciech, Lewicki Antoni, Szewc Dawid, Poździk Jakub, Micek Jakub.
Trener: mgr Damian Morawski
Kierownik Drużyny: mgr Adam Gaca
Wojewódzki Konkurs "Zawsze niech będzie..."
W środę 7 czerwca w Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu, odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu "Zawsze niech będzie..." organiozowanego przez SOSW w Zamościu, wystawa pokonkursowa oraz wręczenie nagród.
Miło nam poinformować, że Uczniowie naszej szkoły otrzymali głowne nagrody. Zuzanna Kobylarz z klasy V b zdobyła I miejsce w formie plastycznej w kategorii klas IV - VIII, a Antosia Burcon z klasy II b również I miejsce w kategorii wokalnej klas I - III.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
3
Mamy laureatów!
W dniu 31 maja 2023 r uczniowie: Przemysław Curyło, Antoni Lewicki, Michalina Rudawska, Wojciech Smyl, Zuzanna Małyszek, Patryk Pańczyk reprezentowali naszą szkołę w konkursach matematycznym i fizycznym organizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu.
KONKURS MATEMATYCZNY „CYFROMANIAK” odbywa się pod Patronatem Honorowym Rektora AGH. Główną ideą, która przyświeca twórcom konkursu jest popularyzacja wiedzy matematycznej wśród młodzieży, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów w dziedzinie matematyki. Tego dnia odbył się finał i podsumowanie turnieju dla uczniów szkół podstawowych z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego i krasnostawskiego. Wśród LAUREATÓW znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Przemysław Curyło z klasy 8b i Antoni Lewicki z klasy 8a. Tytuły FINALISTÓW zdobyli uczniowie: Michalina Rudawska klasy 8c i Wojciech Smyl z klasy 8a. Uczniów do konkursy przygotowały panie Małgorzata Hołys oraz Irena Chwiejczak
KONKURS „Z FIZYKĄ WOKÓŁ NAS” był skierowany do uczniów szkół podstawowych z powiatów: zamojskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego.Jego celem było popularyzowanie wiedzy fizycznej wśród uczniów i rozwijanie zainteresowania fizyką. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Przemysław Curyło, Antoni Lewicki, Zuzanna Małyszek, Patryk Pańczyk. LAUREATEM konkursu został Przemysław Curyło z klasy 8b. Uczniów do konkursy przygotował pan Wiesław Sroka.
Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie matematyki i fizyki.
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka.
Drodzy Uczniowie,
niech spełniają się wszystkie Wasze marzenia! Pamiętajcie, że warto marzyć i czynić wszystko, by te marzenia zrealizować. Bądźcie zawsze szczęśliwi i gdy będziecie już dorośli, nie zapominajcie o beztroskim dzieciństwie. Życzymy Wam dużo zdrowia i jak najmniej problemów. Niech każdy dzień będzie dla Was radosny.Artur Plewa
Dyrektor szkoły
Grono Pedagogiczne, Pracownicy szkoły
Życzenia Lubelskiego Kuratora Oświaty z okazji Dnia Dziecka.
Karta rowerowa 2023
- 12
26 maja uczniowie klas 4-7 sprawdzali swoje praktyczne umiejętności jazdy na rowerze. Do egzaminu przystąpiło 52 uczniów, wszyscy zdali i otrzymają karty rowerowe. Brawo!
Miejski Przegląd Twórczości Plastycznej
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły JAGODA MROCZEK z klasy VI b uzyskała tytuł „SUPER TALENT” w kategorii klas IV-VIII.
Podsumowanie przeglądu odbyło się 27 maja 2023 roku na Zamojskim Rynku Wielkim w strefie taneczno – warsztatowej podczas eventu organizowanego z okazji Dnia Dziecka „Bądźmy jak dzieci”.
http://mdk.zamosc.pl/2023/05/komunikat-z-posiedzenia-komisji-miejskiego-przegladu-tworczosci-plastycznej-super-talent-zamosc-2023/http://mdk.zamosc.pl/2023/05/komunikat-z-posiedzenia-komisji-miejskiego-przegladu-tworczosci-plastycznej-super-talent-zamosc-2023/
Jesteśmy dumni, że posiadamy taki SUPER TALENT w naszej szkole!
Agnieszka Frykowska - nauczyciel plastyki
6
Czwarte miejsce w siatkówce plażowej!
17 maja na terenie OSiR Zamość odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej chłopców i dziewcząt. Dziewczęta w składzie Katarzyna Nieścioruk, Wiktoria Michałowska oraz Klaudia Szczepańska w swojej grupie ustąpiły rywalkom z SP Społecznej natomiast w meczu o trzecie miejsce koleżankom z SP 3 Zamość. Ostatecznie zajęły 4 miejsce.
Gratulacje!!!!
Opiekun - Aneta Keler
9
Erasmus+ Programming and Digital Tools in Modern Classrooms
W latach 2020-2023 Szkoła Podstawowa Nr8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu realizuje międzynarodowy projekt w ramach programu Erasmus+: Akcja 2- Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk pod tytułem „Digital Tools and Programming and in Future Classrooms” – „Narzędzia cyfrowe i programowanie w nowoczesnej szkole”. Czas trwania projektu to 3 lata, a współpraca obejmuje uczniów w wieku 12-15 lat z Polski, Portugalii i Turcji.
Celem projektu jest opracowanie, przetestowanie i wdrożenie innowacyjnych praktyk dla uczniów i nauczycieli w oparciu o wykorzystanie aplikacji, technologii mobilnej i programowania oraz rozwijanie międzynarodowych kompetencji społecznych, międzykulturowych i językowych.
W ramach projektu Erasmus Narzędzia Cyfrowe i Programowanie w nowoczesnej szkole Erasmus+ project 2020-1-PL01-KA229-082139_1 Krótkoterminowe wymiany grup uczniów(C4) – POLSKA w dniach 8 – 12 maja 2023 gościliśmy grupę uczniów wraz z nauczycielami z Portugalii. Niestety trzęsienie ziemi w Turcji i jego fatalne skutki uniemożliwiły naszym partnerom z Turcji udział w tej naszej pożegnalnej mobilności. Niemniej jednak łączyliśmy się z nimi i wspieraliśmy ich w tym trudnym czasie.
Pierwszy dzień wizyty naszych partnerów rozpoczęliśmy grą miejską. Uczniowie w grupach międzynarodowych wykonywali zadania poznając tym samym zabytki i historię miasta Zamość.
Kolejnym zadaniem była lekcja robienia lizaków w manufakturze zamojskiej. A po obiedzie zwiedzanie miasta melexem w języku angielskim.
Dzień drugi mobilności rozpoczęliśmy od powitania partnerów z Portugalii w naszej szkole. Po spotkaniu z Dyrekcją szkoły nasi goście obejrzeli program muzyczno taneczny w wykonaniu utalentowanych uczniów naszej szkoły. Uroczystość uświetniły wspólne tańce integracyjne i poczęstunek. Tego dnia pod kierownictwem p. Iwony Adamczuk w grupach międzynarodowych uczestnicy mobilności zwiedzili Londyn w wirtualnym świecie i wykonywali zadania z wykorzystaniem okularów VR. Po wspólnym lunchu nasi goście w towarzystwie uczniów klasy 6a zwiedzali Stare Miasto z przewodnikiem, a w szczególności: trasę w podziemiach Ratusza, Muzeum Zamojskie, Arsenał, Bastion VII. Uczestnicy wycieczki obejrzeli wystrzał armaty z XVII w. Wspólna Kolacja w restauracji Piwnica pod świętym Kazimierzem dopełniła atrakcje dnia drugiego.
W trzecim dniu wizyty udaliśmy się na wycieczkę po Roztoczu w towarzystwie uczniów z klasy 5c. Nasi portugalscy partnerzy podziwiali piękno naszej roztoczańskiej krainy w tym Zwierzyniec (spacer po miasteczku, Browar Ordynacki, barokowy kościół na wodzie), Krasnobród (kamieniołom z basztą widokową z przepiękną panoramą miasteczka), Susiec (przejście malowniczym szlakiem "szumów"). Piękna pogoda, widoki i przyroda podczas wycieczki po Roztoczu sprawiły że kolejny dzień mobilności zakończył się z uśmiechem na twarzy.
W dniu czwartym wizyty naszych partnerów z Portugalii uczniowie klasy 6b i 6c towarzyszyli naszym gościom podczas warsztatów edukacyjnych z Robotyki, podczas których w parach międzynarodowych budowali modele z klocków, po czym programowali je wykazując się kreatywnością, logicznym myśleniem i wspólnym rozwiązywaniem problemów. Podczas kolejnych warsztatów Minecraft uczestnicy mobilności uczyli się programowania blokowego, jak pracować z przestrzenią 3D, poznawali podstawy języka JavaScript.
Po warsztatach nadszedł czas na uroczystą kolację pożegnalną podczas której swoją obecnością zaszczycił nas Wiceprzewodniczący Rady Miasta pan Jan Wojciech Matwiejczuk.
Naszą uroczystość uświetniły: występy Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna oraz pokaz tańca z ogniem i wspólne tańce integracyjne. Był to przepiękny wieczór i pełen wrażeń i wzruszeń.
W ostatni dzień wizyty naszych gości udaliśmy się na wycieczkę do stolicy. Naszym partnerom towarzyszyły dzieci z klasy 6a. Spacerowaliśmy po Starym Mieście oglądając Zamek Królewski, pomnik syrenki, pomnik Małego Powstańca, Kolumna Zygmunta, punkt widokowy na Gnojnej Górze, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza i ogród saski. Zwiedziliśmy również Muzeum Powstania Warszawskiego, które oddaje atmosferę powstańczej Warszawy z 1944 roku.
Po wspólnym posiłku i pożegnaniu partnerów udaliśmy się w kierunku Zamościa i tak zakończyła się ostatnia mobilność w ramach projektu Erasmus+ „Digital Tools and Programming and in Future Classrooms” – „Narzędzia cyfrowe i programowanie w nowoczesnej szkole”.
185
Erasmus+ część artystyczna
Witaj Maj! Trzeci Maj, u Polaków błogi raj!
I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców
Po raz drugi z rzędu nasza szkoła wywalczyła ZŁOTY MEDAL na Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce Ręcznej Chłopców, i tym samym uzyskała awans na zawody Ogólnopolskie, – które jak w ubiegłym roku zostaną rozegrane nad morzem w Dźwirzynie. 25 marca w Biłgoraju został rozegrany Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców. Drużyna z SP8 pokonała w swojej grupie SP Nr 1 Puławy 16: 4, SP 14 Lublin 23: 11. W finale natomiast pokonała SP NR 3 w Białej Podlaskiej 18: 5. Najwięcej bramek w turnieju zdobyli Bielecki Mateusz i Wojciech Smyl - obaj po 17. W ten sposób nasza szkoła obroniła tytuł mistrzów województwa wywalczony w ubiegłym roku. Chłopaków w składzie Bielecki Mateusz, Bielecki Wiktor, Smyl Wojciech, Krasnopolski Krzysztof, Kostrubiec Kacper, Łyś Paweł, Lewicki Antoni, Poździk Jakub, Szewc Dawid, Ciurysek Szymon, Micek Jakub, poprowadził do sukcesu trener Damian Morawski.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach Ogólnopolskich.
2
I miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt.
24 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu odbył się półfinał wojewódzkich rozgrywek w piłce nożnej dziewcząt rocznika 2008-2009. Nasze złotka w składzie Oliwia Szymanek, Wiktoria Poździk, Patrycja Orchowska, Angelika Klimczuk, Katarzyna Nieścioruk, Klaudia Szczepańska, Malwina Madyniak, Natasza Jabłońska, Julia Osuch, Wiktoria Michałowska pokonały w swojej grupie A rywalki z SP 1Hrubieszów oraz SP Majdan Górny i spotkały się w finale z zawodniczkami z SP Wierzba z grupy B pokonując je 5:0. Dziewczęta będą reprezentowały naszą szkołę na zawodach wojewódzkich, które odbędą się 11 maja w Chełmie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Opiekun Aneta Keler
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
"Biało-czerwona flaga
Powiewa na polskim niebie,
Z nią w ręku nasi przodkowie
Walczyli o wolność dla Ciebie..."
Teraz my dumnie z flagą idziemy,
bo hołd naszej Ojczyźnie oddać chcemy!
31
Archiwum Aktualności