• Szkolny turniej – UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA 3x3x3

• Kostka Rubika to jedna z najciekawszych łamigłówek świata. Została wynalezioną w 1974 roku przez architekta włoskiego Erno Rubika. Światowy dzień Kostki Rubika jest obchodzony 17 kwietnia. W naszej szkole po raz pierwszy podjęliśmy próbę jej układania. Na lekcjach matematyki i informatyki uczniowie klas od czwartej do ósmej najpierw układali kostkę przy pomocy różnych aplikacji, które podpowiadały jakie ruchy wykonać aby osiągnąć cel. Następnie uczniowie podjęli próby samodzielnego układania wykorzystując różne algorytmy. Ci którzy cierpliwie pracowali nad opanowaniem tej niełatwej sztuki, oraz ci którzy umieli ją układać wcześniej mogli wziąć udział w szkolnym turnieju układania kostki na czas. W kategorii klas IV i V pierwsze miejsce zajął Tobiasz Ząbek, drugie Bartłomiej Łuczka, a trzecie Maksymilian Malicki . W kategorii klas VI, VII, VIII pierwsze miejsce zajął Bartosz Kowalczyk drugie Szymon Mynarczuk, a trzecie Grzegorz Szymala. Konkurs wzbudził wiele pozytywnych emocji, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów zarówno młodszych jak i starszych. Gratulujemy wszystkim i zachęcamy do dzielenia się tą wspaniałą pasją.

Organizatorzy.

• 2 maja Dzień Flagi.

• Dzień Flagi RP 🇵🇱

Przypominamy, już za nieco ponad dwa tygodnie Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. To najwyższa pora, żeby odświeżyć Wasze flagi i przygotować je na 2 maja!

Zapraszamy do włączenia się w akcję #mojaflaga! Wywieś Biało-Czerwoną, zrób jej zdjęcie
            i opublikuj w mediach społecznościowych z opisem #mojaflaga!

Razem pokażmy, że 2 maja łączą nas wspólne barwy narodowe. Świętujmy razem!

Pan Jerzy Zacharow (Prezes Stowarzyszenia Internowanych Zamojszczyzny, Związek Piłsudczyków) zaprasza harcerzy, klasy mundurowe oraz wszystkich pozostałych uczniów zamojskich szkół wraz z rodzinami do udziału w Marszu z Biało-czerwoną

2 maja (Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej) o godzinie 11:30 spod Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego i do przemarszu z flagami na Rynek Wielki, gdzie w asyście wojska odbędzie się uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt (o godz. 12:00).

3 maja Urząd Miasta Zamość zaprasza do udziału w uroczystościach patriotycznych z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Program:

godz. 10:30 Msza Św. w intencji Ojczyzny w Katedrze Zamojskiej

godz. 12:00 Uroczystość patriotyczna i złożenie kwiatów na Rynku Wielkim

• Uniwersytet Dzieci

• Klasy 4a oraz 4c biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje? Dla klas 4”. Podczas lekcji uczniowie pracują zespołowo, poszukują kreatywnych rozwiązań, a także uczą się rozpoznawać, co czują inni. Dzięki temu wzmacniają umiejętność nawiązywania relacji z rówieśnikami, empatię i świadomość własnych emocji. Projekt jest realizowany na godzinach wychowawczych z p. Agnieszką Wnuk i p. Moniką Kaznowską.

Podczas zajęć wspieramy uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości: kreatywność, otwartość, myślenie krytyczne i analityczne, innowacyjność, empatia oraz umiejętność pracy projektowej i współpracy.

Organizatorem Projektu jest Fundacja Uniwersytet Dzieci z siedzibą w Krakowie.