Nasza oferta

,

Kalendarz

Sobota 19.01.2019

 • Pomaganie jest dziecinnie proste

  Pomaganie jest dziecinnie proste

  Pomaganie jest dziecinnie proste.

  Gramy dla dzieci małych i bez focha.

  Na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

  13.01.2019r. uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 8 włączyli się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórki pieniędzy przeprowadzono na ulicach Zamościa. Była również grupa wolontariuszy, którzy pracowali tego dnia w Młodzieżowym Domu Kultury i przeliczali zebrane pieniądze.

  Wszystkim serdecznie dziękujemy za hojność, ciężką pracę i pomoc.

 • Brawo Wiktor!

  Znamy już oficjalne wyniki XIII Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr” 2018.  Z wielką radością informujemy o tym, że Wiktor Hołys uczeń klasy 8a Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu został wyróżniony.

  Gratulacje!

  Nauczyciel informatyki Marzena Mazurek

 • Przekaż 1% podatku na nasza szkołę.

  Przekaż 1% podatku na nasza szkołę.

  Od 9 lat nasza szkoła prowadzi współpracę z Fundacją Rosa w ramach akcji Twoja Szkoła, której celem jest podnoszenie jakości nauki uczniów dzięki darczyńcom przekazującym na jej konto 1% swojego podatku. Nasza szkoła biorąca udział w programie posiada indywidualny identyfikator. Wpisując go w zeznaniu podatkowym za 2018 r. rodzice, pracownicy i sympatycy szkoły mogą przeznaczyć 1% podatku dochodowego właśnie na naszą placówkę. Zebrane fundusze przeznaczane są na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania, ksiązek, tablic multimedialnych i innych pomocy dydaktycznych. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w akcji podczas rozliczania podatku za 2018 r.
  Jak to dokładnie zrobić:
  w zeznaniu PIT za 2018 r. w części H. Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) w polu Nr KRS należy wpisać 0000207472 natomiast w części I. Informacje uzupełniajace w polu Cel szczegółowy 1% wpisujemy TWOJA SZKOŁA - 128 112
  Informacje na temat Fundacji Rosa  http://fundacjarosa.pl/programy/twoja-szkola/# . Z góry dziękujemy za wszelkie wpłaty!

 • Młodzi Programiści Ósemki

  Młodzi Programiści Ósemki

  Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu pozyskując fundusze unijne na realizację projektu: “Programming as a Tool for effective Teaching” czyli „Programowanie jako narzędzie do efektywnego nauczania" wzbogaciła się o nowoczesne pomoce dydaktyczne, wspomagające naukę programowania. W tym celu zakupiono 10 najnowszych modeli inteligentnych robotów edukacyjnych mBot-S. W ich skonstruowaniu oraz programowaniu biorą udział uczniowie z klas II – VIII oraz III gimnazjum.

  Skład grup projektowych:

  I grupa: Hołys Wiktor - lider, Klajn Bartłomiej, Małyszek Zuzanna
  II grupa: Mynarczuk Miłosz - lider, Hawrylak Martyna, Traczykiewicz Dawid
  III grupa: Zabiciel Michał - lider, Wójtowicz Agnieszka, Grzyb Paweł, Molenda Bartłomiej
  IV grupa: Adamowicz Kamil - lider, Mazurek Amelia, Mynarczuk Piotr
  V grupa: Rek Jakub - lider, Sanocka Izabela, Wieczorek Adam

  Nauczycielka informatyki pani Marzena Mazurek celowo zebrała grupy różnowiekowe dając możliwość interdyscyplinarnego podejścia do tematu programowania, dzięki otwartej przestrzeni edukacyjnej, do której każdy członek wnosi swój pogląd, opinię i swoją wiedzę, którą z łatwością się dzieli w myśl zasady każdy uczy się od  każdego.

  To właśnie ci uczniowie element po elemencie połączyli ze sobą w całość wszystkie podzespoły zestawu, a za pomocą odpowiedniej aplikacji zainstalowanej na komputerach w szkolnej pracowni komputerowej, programują roboty.

  Co to w zasadzie jest ten mBot-S? To robot przygotowany przez firmę Mblock, stanowiący doskonałą okazję do poznania podstaw robotyki oraz programowania. Bazuje na solidnej konstrukcji metalowej (aluminium). Składa się z 70 elementów.

  Robota programujemy za pomocą środowiska mBlock – opartego na Scratch 2.0 (czyli edukacyjnym języku obiektowym, stworzonym jako środek do nauczania dzieci i młodzieży podstaw programowania oraz środowisko programistyczne służące do tworzenia i uruchamiania programów w tym języku). Elektronika mBota-S oparta jest na płytce Arduino.

   

  W komplecie każdego mBota-S mamy:

  • Czujnik odległości o zakresie 400cm
  • Wyświetlacz LED matrix
  • Podwójny czujnik linii
  • Czujnik światła
  • Moduł komunikacji bezprzewodowej Bluetooth LE
  • Odbiornik podczerwieni
  • Nadajnik podczerwieni
  • Przycisk programowalny
  • Silniki napędowe
  • Głośnik
  • Dioda LED RGB

  Jakie są możliwości robota – tak naprawdę ogranicza to wyobraźnia, jak zapewniają twórcy, możemy zaprogramować:

  • Robota unikającego ścian i innych przeszkód które spotka na swojej drodze
  • Robota podążającego po linii
  • Robota wydającego dźwięki
  • Robota świecącego diodami LED RGB
  • Robota komunikującego się z innymi robotami za pomocą podczerwieni

  Pani Marzena Mazurek nie ma wątpliwości, że dzieci, dla ich szeroko pojętego dobra, należy zaznajamiać z najnowszymi technologiami, stąd całym sercem popiera tego rodzaju inicjatywy. Podkreśla, że warsztaty z robotyki i programowania dotychczas prowadzone przez nią w szkole z wykorzystaniem robotów OzoBotów a teraz wzbogacone o nowe roboty mBoty-S, dają możliwości poszerzenia wiedzy, wzbogacenia warsztatu pracy, radości tworzenia. Uczeń, nawet ten najmłodszy, po zakończeniu zajęć z robotami osiąga sukces, jest zadowolony i dumny. Warsztaty pokazują, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa umiejętność programowania. Dzisiejszy świat stawia przed małymi odkrywcami wiele zadań, a roboty wkraczają w nasze życie już na wszystkich płaszczyznach – argumentuje pani Marzena Mazurek.

  >>INNI O NAS<<

  >>INNI O NAS<<

  >>INNI O NAS<<

  >>GALERIA ZDJĘĆ<<

 • Orszak Trzech Króli 2019

  Orszak Trzech Króli 2019 - Obrazek 1

 • Czas kolędowania...

  Święta Bożego Narodzenia zbliżąją się wielkimi krokami, więc to dobry czas do kolędowania. Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie naszej szkoły przygotowali Jasełka. Młodzi artyści śpiewem i słowem wprowadzili nas w świąteczny nastrój. Przygotowaną inscenizacją wzorowaną na Bibli wszyscy obejrzeli z zainteresowaniem. W tym roku usłyszeliśmy również pastorałki w języku hiszpańskim, fracnuskim i niemieckim. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy kolędę. Dyrektor Szkoły p. Maria Trześniowska wszystkim obecnym złożyła seredeczne życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. <<ZOBACZ>> 

 • Boże Narodzenie 2018

  Boże Narodzenie 2018 - Obrazek 1

  Świąt wypełnionych radością i miłością,

  niosących spokój i odpoczynek.

  Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,

  pełnego optymizmu, wiary,

  szczęścia i pomyślności

  w imieniu całej społeczności szkolnej

  życzy

  Maria Trześniowska

  Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 8

  im. Orląt Lwowskich w Zamościu

 • Konkursy, konkursy, konkursy....

  17 grudnia 2018 r. w Ogrodzie Zoologicznym im. Stefana Milera odbył się drugi etap Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznnego „Zwierzęta zamojskich parków krajobrazowych w naszym zoo” zorganizowany przez Ogród Zoologiczny w Zamościu przy współpracy z  Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Zamiejscowego Zamość i Fundacją dla Zwierząt TECTUM.. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Aleksandra Klajn, Katarzyna Niścior, Jakub Chwiejczak, Zuzanna Kamińska oraz Wiktor Gaca, wywalczyła I miejsce. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat zwierząt mieszkających w zoo, historii ogrodu, wiadomościami na temat form ochrony przyrody. Bezbłędnie rozwiązali test i pokonali 15 innych zespołów. 

  Nagrody otrzymali również uczniowie biorący udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Dawni i obecni mieszkańcy zamojskiego zoo". Główną nagrodę otrzymała Wiktoria Frykowska z kl. 5b, a wyróżnienie Gabriela Nowak kl. 5c.

  W konkursie "Recyklingowa ozdoba choinkowa" nagrodę główną otrzymał uczeń kl, 4a Paweł Łyś, wyróżnienia przypadły Natalii Pyszak z kl. 5c oraz Dawidowi Szewc z kl, 4a.

  Wszystkim biorącym udział w konkursach GRATULUJĘ i życzę kolejnych sukcesów

  Katarzyna Sochań-Krupa

  Zdjęcia w galerii Konkursy, konkursy, konkursy.....

 • "Lubelskie Handball Camp"
  17.12.2018

  10.12.2018 r uczniowie klas IVa, Va, Vc  uczestniczyli w wydarzeniu „Lubelskie Handball  Camp” w hali MOSiR w Lublinie. Głównymi gośćmi byli brązowi medaliści superligi mężczyzn – piłkarze KS Azoty Puławy, zawodniczki MKS Lublin oraz reprezentant Polski brązowy medalista Mistrzostw Świata Bartosz Jurecki. Uczestnicy spotkania mogli zadawać pytania zawodnikom i zawodniczkom, zbierać autografy. Uczestniczyli w sportowej rozgrzewce, rzutach karnych i meczach pokazowych. Zwycięzcy rzutów karnych otrzymali pamiątkowe koszulki. <<ZOBACZ>>

 • Czekając na święta... Uczymy dzieci programować

  Czekając na święta... Uczymy dzieci programować

  Co ważnego jest do zrobienia przed świętami... porządki, pieczenie pierniczków, dekorowanie domu i choinki... a może coś całkiem innego np.: wysłanie życzeń do bliskich, zaproszenie kogoś samotnego na kolację wigilijną, znalezienie chwili na wspólną rozmowę czy zabawę. O tym wszystkim rozmawiały dzieci podczas warsztatów z robotyki i programowania. Tym razem zajęcia były doskonałą okazją do realizacji kolejnych zadań w ramach Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować. Uczniowie programowali roboty OzoBoty stosując instrukcje warunkowe i pętle, formułowali problemy i szukali dróg ich rozwiązania. Trasa dla robotów była o niezwykłym kształcie, nawiązującym do zbliżających się świąt a same roboty przybrały świąteczny wygląd.

  >>GALERIA ZDJĘĆ<<

 • Ozdoby świąteczne w barwach narodowych.

  Ozdoby świąteczne w barwach narodowych.

  Dnia 12 grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Zamościu odbył się finał konkursu na ozdobę świąteczną w barwach

  biało-czerwonych. W konkursie wzięły udział dzieci naszej szkoły z kl. I a, II a oraz świetlica szkolna. Uczniowie nagrodzeni to:

  I miejsce - Nel Bogucka

  II miejsce - Dominic Wichorowski i Kinga Majkut

  III miejsce – Emilia Wielgusiak

  Wyróżnienie otrzymali: Filip Brzozowski, Weronika Greszta, Oskar Kmieć, Wiktor Krukowski, Hanna Zub, Anna Sędłak.

  Wszystkim serdecznie gratulujemy.

  >>GALERIA ZDJĘĆ<<

 • Radość dzieci nie miała granic...

  Szkolne Koło Wolontaiatu Caritas ogłosiło akcję pomocy dla dwóch rodzin z Wożuczyna, które w tym roku zostały dotknięte wielką tragedią. W jednej z nich umarła mama czwórki rodzeństwa, w drugiej natomiast tragicznie zginął tata, pozostawiając trzech małych synów i żonę w ciąży. Jak zwykle społeczność Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich nie zawiodła. Zebraliśmy ogromną ilość żywności, ubrań, zabawek, no i oczywiście słodyczy, które, w przypadku dzieci, zawsze wywołują uśmiech na twarzy.  Wszystko to sprawiło, że wzruszeniu rodziców i radości dzieci nie było końca. Tym samym pokazaliśmy, że nie jesteśmy obojętni na los innych ludzi.
  Wszystkim darczyńcom: uczniom, rodzicom, dziadkom, nauczycielom i tym, którzy przyczynili się do tego, aby nasza akcja się powiodła serdecznie dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt.  <<ZOBACZ>>

 • Uroczyste powołanie Szkolnego Koła Caritas

  Dzień 13 grudnia 2018 r. zapisał się głęboko w naszych sercach. W tym dniu, na wniosek dyrektora szkoły pani Marii Trześniowskiej zostało powołane - Szkolne Koło Caritas. Uroczystej inauguracji przewodniczył Dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. Marcin Jakubiak. Młodzi wolontariusze z klas VI - VIII wysłuchali prezentacji, w której przedstawiono zasady działalności SKC. Ks. Marcin Jakubiak wręczył akt powołania Szkolnego Koła Caritas, którego opiekunem została p. Monika Paska, a opiekę duchową sprawować będzie Asystent Kościelny - ks. Jerzy Feresz - proboszcz parafii p.w. Świętej Bożej Opatrzności. Młodzi wolontariusze z ogromnym entuzjazmem przyjęli propozycję działania w SKC w myśl słów świętego Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innym”.
  Działalność w Szkolnym Kole Caritas uczy i wychowuje młodego człowieka, kształtując "wyobraźnię miłosierdzia". Zachęca do uważnego rozejrzenia się wokół siebie, zauważenia potrzeb drugiego człowieka i bezinteresownego dzielenia się. <<ZOBACZ>>

 • eTwinningowe spotkanie świąteczne online

  11 grudnia  w ramach projektu eTwinning ROBO-CODE w naszej szkole odbyło się świąteczne spotkanie online z partnerskimi szkołami z Grecji 10th Heliopolis Primary School oraz szkoły zawodowej z Drapetsona z Grecji.  Uczniowie z klas 5c i 7a podczas spotkania przestawiali się w języku angielskim, wykonywali polską kolędę, wysłuchali greckiej piosenki świątecznej i oglądali pokaz robota zaprojektowanego i przygotowanego przez partnerską szkołę z Grecji. W obecnym projekcie nasi uczniowie nauczą się jak skonstruować robota z przedmiotów codziennego użytku:). FOTORELACJA eTwinningowe spotkanie świąteczne online.

 • Noc Profilaktyki

  Z 7 na 8 grudnia 2018 r. odbyła się w naszej szkole Noc Profilaktyki. Akcja była skierowana do uczniów klas piątych, którzy już po raz drugi uczestniczyli w programie wczesnej profilaktyki alkoholowej ("Domowi Detektywi" 2017 r., "Fantastyczne możliwości" 2018 r.). Celem działań nauczycieli było: nauczyć dzieci radzenia sobie z namowami rówieśników do picia alkoholu, "uodpornić" je na negatywne wpływy środowiska rówieśniczego i mediów, wspierać wychowawcze i profilaktyczne działania  rodziców, wspierać różne pomysły na spędzanie wolnego czasu i mądrą zabawę. Podczas Nocy Profilaktyki uczniowie mieli do wykonania wiele ciekawych zadań, był też czas na gry i zabawy integracyjne. Nie zapomniał o nas i Święty Mikołaj. Przygotował bowiem słodką niespodziankę - otrzymaliśmy pyszny tort wylicytowany podczas akcji charytatyywnej "Zróbmy pokój dla Adriana". Wszyscy uczniowie dobrze się bawili, a zdobybta przez nich  wiedza i umiejętności pomogą w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji w nastoletnim życiu.

 • Kiermasz świąteczny

  Kiermasz świąteczny

  W najbliższą niedzielę tj. 16 grudnia zapraszamy serdecznie do udziału w corocznym kiermaszu świątecznym zorganizowanym przez uczniów naszej szkoły. Kiermasz odbędzie się w kościele Świętej Bożej Opatrzności po każdej Mszy św. Całkowity dochód ze sprzedaży własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych, zostanie przeznaczony na organizację Misterium Męki Pańskiej, wystawianej przez grupę teatralną "Jednak Warto" działającą przy naszej parafii.

  Serdecznie zapraszamy

 • Stypendium Marszała Województwa Lubelskiego.

  Stypendium Marszała Województwa Lubelskiego.

  Marszałek Województwa Lubelskiego przyznał stypendium dla uczniów szkół prowadzących kształcenie ogólne. Miło nam poinformować, że w gronie najlepszych uczniów w województwie biorących udział w programie stypendialnym Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019  znaleźli się nasi uczniowie:

  Michał Zabiciel, Iga Szawuła, Paulina Dziuba.

                                          Serdecznioe gratulujemy uczniom i nauczycielom.

   

 • Konkurs na Najładniejszy Kalendarz Adwentowy rozstrzygnięty

  Konkurs na Najładniejszy Kalendarz Adwentowy rozstrzygnięty

  Na przełomie listopada i grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wewnątrzszkolnym Konkursie na Najładniejszy Kalendarz Adwentowy. Konkurs skierowany był do uczniów klas VII-VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum uczących się języka niemieckiego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu, dowolną techniką i w dowolnym formacie kalendarza adwentowego. W okienkach kalendarza musiały znajdować się słowa lub zwroty w języku niemieckim związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Do konkursu zgłoszono 14 pięknych i zróżnicowanych pod względem techniki wykonania prac. Ogłoszenie zwycięzców konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 10.12.2018 r. Nagrody wręczyła pani Katarzyna Morawska – organizatorka konkursu.

  Laureatami tegorocznej I edycji konkursu zostali:
  I miejsce –  Martyna Zawiślak 7b (Sz P)
  II miejsce – Paulina Psiuk 3b (Gim)
  III miejsce – Aleksandra Klajn 7b (Sz P)

  Zwycięzcom gratulujemy wygranej, a wszystkim uczestnikom – pomysłowości, staranności i pracowitości potrzebnych przy wykonywaniu takich cudów, jakie widać na zdjęciach.

  Nauczyciel języka niemieckiego

  Katarzyna Morawska

  >>GALERIA ZDJĘĆ<<

 • „Godzina Kodowania - dzielmy się radością kodowania”

  „Godzina Kodowania - dzielmy się radością kodowania”

  W dniach 3 – 9 grudnia nasza szkoła brała udział w akcji „Godzina Kodowania - dzielmy się radością kodowania”.

  Celem akcji było:

  • rozpowszechnianie inicjatywy jaką jest Godzina Kodowania,
  • zainteresowanie programowaniem szerokiej grupy odbiorców,
  • poszerzenie umiejętności programistycznych, wprowadzenie elementów kodowania i robotyki do codziennych zajęć dydaktycznych,
  • zainspirowanie nauczycieli do wykorzystania robotów w nauce programowania,
  • dzielenie się wiedzą i doświadczeniami, dobrymi praktykami,

  W ramach akcji w szkole przeprowadzono różne zajęcia na których pojawiły się zadania z elementami kodowania.

  W akcję zaangażowali się nauczyciele Marzena Mazurek, Alicja Łój, Monika Gabryel, Aneta Rudawska, Monika Kaznowska - realizujący w naszej szkole projekt unijny: „Programowanie jako narzędzie do efektywnego nauczania". 

  >>GALERIA ZDJĘĆ<<

 • Pomoc dla dzieci

  POTRZEBNA POMOC!

   

              Czwórka rodzeństwa z Wożuczyna- Wiktoria, Asia, Bartek, Dawid- straciła mamę. Sytuacja jest bardzo ciężka, w domu brakuje rzeczy codziennego użytku. Dzieci dostały ciepłe kurtki od wolontariuszek, lecz nadal potrzebują wsparcia. Musimy im pomóc!

              Nasza szkoła organizuje zbiórkę: słodyczy, żywności długoterminowej, zabawek i ubrań w idealnym stanie, artykułów szkolnych. Zbliżają się święta, więc dzięki nam dzieciaki mogą być szczęśliwe. Każdy z nas może pomóc, potrzeba tylko trochę chęci i mobilizacji do działania. Zbiórka trwa do następnego piątku. Paczki przynosimy do Pani Moniki Paski lub do wychowawcy. Jak zawsze liczymy na Was!

                                  

                                                                                                                           

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu
  ul. Bolesława Prusa 10
  22-400 Zamość
 • 84 6383246 fax 84 6383246

Galeria zdjęć