Aktualności

          • Paralekkoatletyczne Mistrzostwach Polski,

          • Szanowni Państwo,

            w imieniu Klubu Sportowego AKSON Zamość oraz Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START" serdecznie zapraszamy uczniów, przedszkolaków, nauczycieli oraz wychowawców do udziału w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 25–28 czerwca 2026 roku na obiektach Zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

            Będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Do Zamościa przyjedzie około 450 uczestników z całego kraju, w tym czołowi polscy paralekkoatleci – medaliści igrzysk paraolimpijskich, mistrzostw świata oraz mistrzostw Europy.

             

            eduresized_724922387_1637934300624028_4080114360268261678_n.jpeg

            eduresized_15_06_2026_plakat_lekkoatletyka26_a2.jpg

             

          • Certyfikat OSEhero

          • Z radością informuje, że uczniowie klas 4–8 wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym OSEhero w roku szkolnym 2025/2026.

            W ramach projektu młodzież rozwijała umiejętności związane z bezpieczeństwem w sieci oraz nowymi technologiami, ucząc się świadomego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów cyfrowych. Za aktywny udział szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający zaangażowanie w działania na rzecz edukacji cyfrowej.

            Jesteśmy dumni z postawy naszych uczniów i ich chęci rozwijania kompetencji przyszłości.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

            Nauczyciel informatyki Marzena Mazurek

          • Programy stypendialne.

          • Szanowni Państwo,

            uprzejmie informuję, iż tegoroczny nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach programów stypendialnych „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2026-2027” oraz „Lubelska kuźnia talentów 2026-2027” rozpocznie się 26 czerwca i potrwa do 31 lipca 2026 r. Poniżej przedstawiam Państwu informacje o projektach:

            • Program stypendialny „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2026-2027” skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej, którzy w roku szkolnym 2026-2027 będą się uczyć w klasach V-VIII oraz uczniów liceum ogólnokształcącego, uczących się w województwie lubelskim.
            • Program stypendialny „Lubelska kuźnia talentów 2026-2027” skierowany jest do uczniów kształcących się w formie dziennej w szkole prowadzącej kształcenie zawodowe, tj. uczniów technikum, uczniów szkoły artystycznej, uczniów szkoły policealnej i uczniów szkoły branżowej I i II stopnia, uczących się w województwie lubelskim.

            Powyższe programy adresowane są do uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce i znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej, przez co należy rozumieć niekorzystną sytuację materialną ucznia (rodziny ucznia), wynikającą z niskiego dochodu przypadającego na osobę w rodzinie lub posiadanie przez ucznia orzeczenia o niepełnosprawności lub posiadanie przez ucznia orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, posiadanie statusu osoby przebywającej w pieczy zastępczej lub opuszczającej pieczę zastępczą, posiadanie statusu dziecka pozbawionego całkowicie, częściowo lub okresowo opieki rodzicielskiej obydwojga rodziców, członek rodziny ucznia legitymuje się orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, uczeń wychowywany jest przez jednego rodzica.

            Stypendia zostaną przyznane na okres od 1 listopada 2026 r. do 30 czerwca 2027 r., w kwocie 750 zł miesięcznie - uczniom, którzy spełnią wymagane regulaminem kryteria i uzyskają najwyższą punktację w postępowaniu kwalifikacyjnym.

            Tak jak w roku poprzednim, zaświadczenie o uczęszczaniu ucznia do szkoły będzie trzeba dostarczyć w formie uzupełnienia na wezwanie pracownika prowadzącego sprawę ucznia - po rozpoczęciu roku szkolnego.

            W obecnej edycji wybór opiekuna dydaktycznego będzie dotyczył tylko uczniów, którym zostanie przyznane stypendium.

            Szczegółowe informacje dotyczące programów: regulaminy i wymagane dokumenty, znajdują się na stronie internetowej www.lubelskie.pl w zakładce Stypendia uczniowskie.

            Wnioski pobrane ze strony internetowej należy złożyć w wersji papierowej lub w formie dokumentu elektronicznego, który jest opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź podpisem potwierdzonym profilem zaufanym bądź podpisem osobistym, w terminie od 26 czerwca do 31 lipca 2026 r.

            Wszelkie dodatkowe pytania dotyczące projektów stypendialnych, prosimy kierować pod numer telefonu (81) 47 81 102 lub za pośrednictwem skrzynki e-mail: stypendia_ue@lubelskie.pl

            Jesteśmy przekonani, że nasze wspólne zaangażowanie w akcję informacyjną dotyczącą programów stypendialnych „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2026-2027” oraz „Lubelska kuźnia talentów 2026-2027”, po raz kolejny przyczyni się do pełnego wykorzystania przewidzianych na te cele środków, a stypendia, które trafią do uczniów, będą dla nich szczególnym wyróżnieniem, a także zachętą do dalszej nauki, pracy oraz rozwoju.

            Wymienione programy realizowane są przez Departament Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie. 

            Programy stypendialne realizowane są w ramach Działania 10.3 KSZTAŁCENIE OGÓLNE i Działania 10.4 KSZTAŁCENIE ZAWODOWE Priorytetu X Lepsza edukacja, programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, współfinansowanego przez Unię Europejską.

            Z wyrazami szacunku,

            z upoważnienia Pani Agnieszki Wolińskiej – p.o. Dyrektora Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego

            Monika Jędrych

            p. o. kierownika Oddziału Realizacji Zadań Współfinansowanych z EFS

          • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          •  

            • Msza Święta na zakończenie roku szkolnego 25 czerwca godzina 11.00

               

              Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026

              25 czerwca 2026 godzina 16.00 w hali sportowej - klasy VIII

               

              26 czerwca 2026 godzina 9.00 w hali sportowej - klasy IV - VII

               

              26 czerwca 2026 godzina 10.30 w hali sportowej - klasy I - III

            • Po uroczystej akademii odbedzie się spotkanie z wychowawcami klas. 

          • Stypendia.

          • Szanowni Państwo, przekazuję informację z Wydziału Oświaty w Zamościu o możliwości skorzystania ze stypendium w ramach programu Lubelskie wspiera uzdolnionych 2026-2027 oraz Lubelska  kuźnia talentów 2026-2027.  Celem projektu jest rozwijanie wiedzy i umiejętności specyficznych, wspieranie rozwoju emocjonalno-społecznego i twórczego myślenia oraz motywowanie uczniów zdolnych.  Wsparciem zostaną objęci uczniowie  klas V-VIII szkół podstawowych oraz klas I-IV liceów ogólnokształcących wybranych w oparciu o kryteria edukacyjne i społeczno-ekonomiczne, takie jak trudna sytuacja materialna ucznia, posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności, posiadanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, posiadanie statusu osoby przebywającej w pieczy zastępczej lub opuszczającej pieczę zastępczą, posiadanie statusu dziecka pozbawionego całkowicie, częściowo lub okresowo opieki rodzicielskiej, posiadanie przez członka rodziny ucznia orzeczenia o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub wychowywanie ucznia w rodzinie niepełnej - przy jednoczesnym spełnieniu kryteriów dochodowych. Dokładne informacje znajdują się na stronie np. Starostwa Powiatowego w Zamościu. Linkhttps://liblink.pl/SVhaQ8RP1t

          • Sukces naszych uczennic w konkursie "Misja 112. Jeden telefon. Tysiąc szans."

          • 6 czerwca 2026 roku na Rynku Wielkim w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów „MISJA 112 – JEDEN NUMER, TYSIĄC SZANS”, realizowanego w ramach kampanii edukacyjnej MISJA 112. Podczas wydarzenia ogromny sukces odniosły uczennice naszej szkoły – Hanna FrykowskaKaja Pastuszak z klasy 8b, które zdobyły I miejsce za spot filmowy „Ten jeden telefon”.

            To niezwykłe wyróżnienie jest dowodem na to, że młodzi ludzie potrafią nie tylko rozwijać swoje talenty, ale także poruszać ważne tematy i przypominać o tym, jak wielkie znaczenie może mieć jedna właściwa decyzja podjęta we właściwym momencie.

            Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewody Lubelskiego Krzysztofa Komorskiego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty.

            Nagrody laureatom wręczyli Prezydent Miasta Zamość Rafał Zwolak, Katarzyna Wołoszyn – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Zamościu oraz insp. Rafał Skoczylas – Komendant Miejski Policji w Zamościu. W uroczystości uczestniczył również Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu, Pan Artur Plewa, który z dumą towarzyszył laureatkom podczas odbioru nagrody.

            Na szczególne uznanie zasługuje również Pan Jarosław Lewicki, opiekun laureatek, który wspierał uczennice podczas przygotowania nagrodzonego spotu.

            „Ten jeden telefon” to nie tylko zwycięski spot. To przypomnienie, że czasem jeden wykonany na czas telefon może uratować czyjeś zdrowie, życie, a nawet przyszłość. Warto wiedzieć, jak reagować, bo ten jeden telefon może kiedyś uratować kogoś, kogo kochasz najbardziej.

            Serdecznie gratulujemy Hani i Kai tego wspaniałego sukcesu. Cała społeczność Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu jest z Was ogromnie dumna!

             

          • Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu w konkursach kuratoryjnych! 🏆

          • 3 czerwca 2026 roku w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyła się uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2025/2026 oraz konkursu tematycznego „Ogarnij zdrowie”.

            Z ogromną dumą informujemy, że nasza szkoła znalazła się w gronie placówek mogących pochwalić się aż czterema laureatami konkursów kuratoryjnych, którzy znaleźli się wśród najlepszych uczniów województwa lubelskiego.

            Lena Skwarek – laureatka konkursu z języka angielskiego

            Wiktor Mociak – laureat konkursu z języka angielskiego

            Wiktoria Kula – laureatka konkursu z języka niemieckiego

            Julia Żórawska – laureatka konkursu tematycznego „Ogarnij zdrowie”

            Podczas uroczystości Szkołę Podstawową Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu reprezentowali Pan Dyrektor Artur Plewa oraz nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursów: Pani Agnieszka Wnuk (język angielski), Pani Katarzyna Morawska (język niemiecki) oraz Pani Małgorzata Tuszyńska-Kutnik (konkurs „Ogarnij zdrowie”).

            To wyjątkowe osiągnięcie jest efektem talentu, wytrwałości i ciężkiej pracy naszych uczniów, a także ogromnego zaangażowania nauczycieli oraz wsparcia rodziców.

            Serdecznie gratulujemy laureatom i ich opiekunom. Życzymy kolejnych sukcesów, realizacji ambitnych planów oraz nieustannego rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

            Jesteśmy dumni, że uczniowie zamojskiej Ósemki po raz kolejny znaleźli się w gronie najlepszych młodych ludzi w województwie lubelskim!

            #SP8Zamość #OrlętaLwowskie #Laureaci #KonkursyKuratoryjne #OgarnijZdrowie #JesteśmyDumn

          • Życzenia z okazji Dnia Dziecka

          • „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” – Janusz Korczak

            Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam niekończącej się radości, spełnienia marzeń i wielu powodów do uśmiechu każdego dnia.

            Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu

          • Mamy sukces w IV Ogólnopolskim Festiwalu Tańca "Art" w Tarnobrzegu

          • Tańczące Ósemeczki zwyciężają!

            29 maja uczennice klasy 6a i 5b reprezentowały naszą szkołę na IV Ogólnopolskim Festiwalu Tańca "Art"

            w Tarnobrzegu. Przedstawiamy wyniki w kategorii szkół podstawowych:

            duety

            Estera Ołówek i Zuzanna Godzisz zajęły I MIEJSCE

            Maja Komarowska i Natalia Kuzdra - II MIEJSCE

            formacje

            Tańczące Ósemeczki - I MIEJSCE

            Trener Norbert Kowalczuk wywalczył tytuł najlepszego choreografa.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

          • Zawody w Trójboju Lekkoatletycznym – Igrzyska Dzieci

          • 29 maja w Tomaszowie Lubelskim odbyły się zawody lekkoatletyczne klas 4 w trójboju, organizowane przez Szkolny Związek Sportowy.

            W rywalizacji udział wzięło 5 drużyn chłopców oraz 4 drużyny dziewcząt. Emocji, sportowej walki i świetnych wyników nie brakowało!

            Nasi chłopcy spisali się znakomicie, zajmując I miejsce i awansując do zawodów wojewódzkich!

            Dziewczęta również dzielnie walczyły i ostatecznie zajęły IV miejsce.

            Gratulujemy wszystkim zawodnikom za ogromne zaangażowanie, sportową postawę i godne reprezentowanie szkoły!

          • Bal Ósmoklasisty

          • 22 maja 2026 roku uczniowie klas ósmych mieli swój wyjątkowy wieczór…

            Dostojnym krokiem poloneza otworzyli Bal Ósmoklasisty — pełen wzruszeń, uśmiechów i wspomnień, które zostaną z nimi na zawsze.

            Jeszcze niedawno niepewnie przekraczali próg szkoły, a dziś — piękni, dojrzali i dumni — zatańczyli taniec, który symbolicznie zamyka jeden z najważniejszych etapów ich życia.

            To wieczór pełen emocji, marzeń i chwil, które zapiszą się w sercach uczniów, rodziców i nauczycieli na długie lata.

          • Finał konkursu fizycznego " Z fizyką wokół nas"

          • W dniu 22.05.2026 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu odbył sie finał Konkursu Fizycznego „Z fizyką wokół nas”, organizowanego pod Patronatem Honorowym Rektora AGH. W zmaganiach uczestniczyły Martyna Mielniczuk z kl.8a i Zuzanna Kobylarz z kl. 8c. Miło nam zakomunikować, że Martyna Mielniczuk zajęła I miejsce

            Do konkusu uczennicę przygotował Pan Wiesław Sroka.

            Gratulujemy i życzymy dalszyh sukcesów! 

            https://1lo.com.pl/.../konkurs-fizyczny-z-fizyka-wokol-nas

          • Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

          • Wielki sukces naszych uczniów!

            Pola Piasecka oraz Dawid Mikulski, uczniowie klasy 4a, wzięli udział w eliminacjach wojewódzkich programu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”, które odbyły się 18 maja 2026 roku na stadionie OSiR w Zamościu.

            Nasi zawodnicy rywalizowali w dwuboju lekkoatletycznym:

            Pola – skok wzwyż oraz bieg na 300 m

            Dawid – skok wzwyż oraz bieg na 600 m

            Pola Piasecka wywalczyła świetne 2 miejsce!

            Dawid Mikulski był bezkonkurencyjny i zajął 1 miejsce!

            W nagrodę Dawid otrzymał bilet na Mistrzostwa Polski, które odbędą się 19 września w Chorzowie!

            Jesteśmy niezwykle dumni z naszych młodych sportowców. Wielkie gratulacje za walkę, zaangażowanie i piękne reprezentowanie szkoły .

          • Wojewódzki Konkurs Twórczości "Zawsze niech będzie..." podsumowany

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu nagrodzeni w XXIV Wojewódzkim Konkursie Twórczości „Zawsze niech będzie… pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Zamość

            Uczniowie naszej szkoły odnieśli piękne sukcesy w formie muzycznej, literackiej i tanecznej.

            W formie muzycznej I miejsce w kategorii duet zdobyli Hanna KobylasMichał Krupa za wykonanie utworu „Całkiem nowa bajka”.

            Wyróżnienie otrzymał także zespół „Iskierki z Ósemki” za piosenkę „Różowe okulary”.

            Uczniów do konkursu przygotowała Pani Agnieszka Hałasa.

            Ogromny sukces w formie literackiej odniosła również Hanna Frykowska, zdobywając I miejsce. Tytuł nagrodzonej pracy: „Cisza, która krzyczy — mój dzień w Auschwitz"

            To kolejny rok, w którym talent Hani został doceniony przez jury konkursu — w 2024 roku zdobyła również I miejsce, a w 2025 roku otrzymała wyróżnienie.

            Opiekunem uczennicy jest Pani Beata Garbacz.

            W formie tanecznej I miejsce zdobył zespół „Tańczące Ósemeczki i Duet: Natalia Kuzdra i Maja Komarowska.

            II miejsce wywalczyły Zuzanna GodziszEstera Olówek, natomiast III miejsce zdobyły Roksana GrabczakMagdalena Jędruszko.

            Uczennice przygotował Pan Norbert Kowalczuk.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów!

          • Finał Konkursu Wiedzy Poznaj-Szanuj-Chroń

          • 14 maja 2026 odbył się drugi etap Konkursu Wiedzy Poznaj-Szanuj-Chroń organizowanego przez Nadleśnictwo Zwierzyniec i Roztoczański Park Narodowy. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy przyrodniczej, kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości na temat ochrony środowiska i zrównoważonej gospodarki leśnej. Udział w konkursie był doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o przyrodzie regionu, poznania zasad funkcjonowania ekosystemów leśnych oraz roli, jaką pełnią lasy w życiu człowieka.

            Naszą szkołę reprezentowali Adam Kociuba, Zofia Mielnik, Hanna Furman, Martyna Mielniczuk, Julia Korolko, Julia Żórawska.

            Miejsce na podium zajął Adam Kociuba z klasy IVc, pozostałym uczestnikom zabrakło odrobiny szczęścia, ale wszyscy się bardzo starali, a konkurs nie należał do najłatwiejszych. Koordynatorem konkursu w naszej szkole była Pani Katarzyna Sochań - Krupa.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom!