• Wiosenny Festiwal Internetowy z CEO

          • 23 marca 2021 r. 15 uczniów i uczennic z klas 7b i 7a wzięło udział w Wiosennym Festiwalu Internetowym z CEO. Wirtualny Festiwal miał interaktywną formę, w której zespoły uczniowskie z różnych zakątków naszego kraju uczestniczyli we wspólnej zabawie online. Zespoły, których członkowie współpracowali przez internet, wykonywali zadania związane z zagadnieniami zrównoważonego rozwoju. Wspólnie odkrywali wyzwania ekologiczne i inspirowali się ciekawymi rozwiązaniami!. W zabawie nie było przegranych, wszyscy zwyciężyli, a główną nagrodą było poszerzenie perspektywy i zdobycie wiedzy przez naszych uczniów.

            Zgłoszone przez panie: Katarzynę Sochań-Krupę i Iwonę Adamczuk, Zespoły wypełniły wszystkie zadania w ramach Wiosennego Festiwalu Internetowego. Uczniowie i uczennice wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem, kreatywnością i wyobraźnią, a ich odpowiedzi były niezwykle interesujące. Nabrali również wprawy w posługiwaniu się różnorodnymi narzędziami TIK, pracy w grupie wykorzystując w tym celu udostępnione platformy internetowe. Wyniki prac naszych Zespołów, a także innych grup, można zobaczyć na Padlecie: https://globalna.padlet.org/1/CEO_WIOSNA_2.

            Joanna Humka

            Koordynatorka w programie 1Planet4All - Razem dla klimatu! i Festiwalu napisała do nas:

            "Jeszcze raz gratulujemy zaangażowanej i ciekawej świata młodzieży, ale również wielkie gratulacje należą się Paniom za chęć budowania i promowania wiedzy o zmianie klimatu i możliwych rozwiązaniach! :)

            Pozdrawiamy,

            Zespół Działu Edukacji Globalnej i Ekologicznej CEO"

            My również serdecznie GRATULUJEMY Zespołom dotarcia do mety, wykonania wszystkich zadań (wiemy, że nie było łatwo i zmęczenie dawało się we znaki ;)).

            Katarzyna Sochań-Krupa i Iwona Adamczuk

             

             

          • Wyniki konkursu wokalnego dla przedszkolaków „SING WITH ME!”

          • Z wielką przyjemnością prezentujemy wyniki III edycji konkursu piosenki anglojęzycznej dla przedszkolaków „SING WITH ME!”, który w tym roku odbył się online ze względu na sytuację pandemii. Do konkursu, w którym tematem przewodnim była przyroda, przystąpiło dziewięć zamojskich przedszkoli. Sześciolatki w pięknych strojach z przedszkoli PM 1, 2, 4, 6, 7, 10, 14, Słoneczko oraz Punktu przedszkolnego Zuza przygotowały piosenki o zwierzętach, pogodzie,  tęczy i o ochronie planety Ziemi. Wszystkie zespoły zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie. Jury w składzie: pani Agnieszka Frykowska n-l muzyki, pani Katarzyna Sochań-Krupa n-l przyrody, pani Iwona Adamczuk n-l języka angielskiego, z uwagą obejrzało i oceniło wszystkie występy zwracając szczególną uwagę na poprawność językowa, stopień trudności wykonywanego utworu, walory głosowe, interpretacja, muzykalność oraz ogólny wyraz artystyczny. Repertuar prezentowanych utworów był niezmiernie różnorodny, a poziom bardzo wysoki. Jury miało zatem trudny wybór.

            Oto wyniki:

            Miejsce I

            - Niepubliczne Przedszkole Słoneczko, piosenka „Save the planet song”, zespół MARCHING ANTS - przygotowała pani Kornelia Winiarska

            - Przedszkole Miejskie nr 6, piosenka „What’s the weather?” zespół SUNNY KIDS– przygotowała pani Aneta Powroźnik, Karolina Dźwierzyńska

            - Przedszkole Miejskie nr 14, piosenka „Five little Monkeys” zespół FROGS AND BEES– przygotowała pani Aneta Powroźnik

            Miejsce II

            - Przedszkole Miejskie nr 2, piosenka „My favourite animal”– przygotowała pani Paulina Winiarska

            Miejsce III

            - Przedszkole Miejskie nr 4, piosenka „Rainbow” zespół SEVEN CLOUDS - przygotowała pani Aneta Powroźnik

            - Przedszkole Miejskie nr 10, piosenka „No dog food” - przygotowała pani Paulina Winiarska

             

            WYRÓŻNIENIE:

            1. Przedszkole Miejskie nr 7 z oddziałami integracyjnymi, piosenka „Baby Shark”, zespół GRUPA V - przygotowała pani Aleksandra Baranowska  
            2. Punkt Przedszkolny ZUZA, piosenka „Baby Shark”, zespół HUNGRY SHARKS – nauczyciel pani Aneta Powroźnik, Anna Borowiec
            3. Przedszkole Miejskie nr 1, piosenka „Horse talk” - przygotowała pani Paulina Winiarska

             

            Z całego serca gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu! Jesteście WSPANIALI!

            Ogromne podziękowania składamy również na ręce pań - opiekunów artystycznych, za trud włożony w przygotowanie dzieci!

            Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach.

            Koordynatorzy konkursu: Katarzyna Sochań-Krupa i Iwona Adamczuk.

          • Brawa dla Julii!

          • Miło nam poinformować o sukcesie poetyckim naszej uczennicy Julii Klimkiewicz (klasa 7b), która została laureatką w 35 konkursie literackim DEBIUT.

            Konkurs jest znakomitą okazją do zaistnienia dla poetów i pisarzy, uczniów podstawówek, szkół średnich i studentów nie tylko z powiatu zamojskiego, ale również biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego.

            Julia otrzymała nagrodę główną w kategorii poezja - dla uczniów szkół podstawowych.

            Organizatorem konkursu jest Zamojski Dom Kultury.  Serdecznie gratulujemy!

             

                                                                                                                                          Małgorzata Sawic

          • "Sztuka na okrągło"

          • W środę 24 marca w Galerii Zamojskiego „Plastyka” odbędzie się otwarcie wystawy online pt. "Sztuka na okrągło" Gabrieli Gawliczek. Młoda artystka jest wychowanką Pracowni Batiku MDK, pracuje pod kierunkiem Magdaleny Cieplechowicz - Buczak oraz uczennicą VIII klasy Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu. Wystawa to kolejna już odsłona współpracy pomiędzy MDK i ”Plastykiem” w ramach innowacji „Wędrująca wystawa”, mającej na celu promocję uzdolnionych artystycznie uczniów i wychowanków obu placówek.

            Gratulacje dla naszej uczennicy!

            Gabrysiu jesteśmy z Ciebie dumni!

          • Zawodowy strzał w 10!.

          • Szanowni Rodzice i Uczniowie kl. VII i VIII.
            Informujemy, że w ramach akcji „Zawodowy strzał w10!” planowane jest kolejne działanie służące pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz promocji szkół kształcących w zawodach w województwie lubelskim – „Tydzień zawodów – czas na strzał w 10!”.
            W ramach tej akcji Uczniowie i Rodzice mają możliwość skontaktowania się telefonicznego z doradcami zawodowymi, którzy będą w określonych godzinach dyżurowali pod wskazanymi niżej numerami telefonów.
            Rodzice i Uczniowie mają możliwość porozmawiania z wykwalifikowanymi doradcami zawodowymi o zasadach dokonywania wyboru szkoły, ofercie szkół i zawodów w naszym województwie oraz upewnić się w dokonanych już wyborach. W razie szczegółowych pytań o kształcenie w poszczególnych zawodach czy szkołach doradcy będą kierowali zainteresowanych do konkretnych szkół. W indywidualnych przypadkach doradcy zawodowi będą podawali kontakt do poradni psychologiczno-pedagogicznej będącej w rejonie szkoły, do której uczęszcza uczeń. Zarówno w szkołach jak i poradniach pełnić będą dyżury osoby kompetentne, które będą mogły wspierać zainteresowanych i odpowiadać na pytania.
            Proponowana Państwu sieć wsparcia będzie funkcjonowała przez tydzień – od 22 do 26 marca 2021 r., w godzinach:
            •    od 10.00 do 15.00 – w poniedziałek, wtorek i środę (22-24.03.2021 r.),
            •    od 12.00 do 17.00 – w czwartek i piątek (25-26.03.2021 r.).
            Numery telefonów, przy których będą dyżurowali doradcy zawodowi:
            1)    81 747 35 26
            2)    500 303 388
            3)    509 731 851
            4)    81 5341010
            5)    815853106
            6)    82 5664110


            Rodzice i Uczniowie mogą także dzwonić w tym tygodniu bezpośrednio do szkół kształcących w zawodach, wykorzystując kontakt podany w informatorze o szkołach ponadpodstawowych województwa lubelskiego na rok szkolny 2021/2022 https://www.kuratorium.lublin.pl/informator.php .
             

            List Lubelskiego Kuratora Oświaty do Uczniów i Rodziców.

            list_LKO_do_uczniow_i_rodzicow.pdf

          • Talenty naszych uczniów - Ukryte piękno

          • "Ukryte piękno" – to tytuł wystawy wychowanków Pracowni Batiku MDK w Zamościu, którą będzie można oglądać od 18 marca w Centrum Edukacyjno - Muzealnym w Szczebrzeszynie.

            Wśród autorów prac są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu: Emilia Buczak, Karol Będziejewski, Gabriela Gawliczek,  Julia Klimkiewicz, Zuzanna Kamińska, Kinga Majkut, Julia Miszczyszyn, Zuzanna Skowron, Aleksandra Sokół

            Bohaterkami prac są kobiety. Ukryte w duszy kobiet wdzięki możemy podziwiać na cudownie wykonanych batikach. Artyści podkreślają, że ich celem było pokazanie piękna kobiet, zarówno tego wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Bardzo podoba im się idea promowania piękna i kobiecości. Twarze kobiet, przedstawione przez artystów, są bardzo wyraźne, spokojne i delikatne, niejednokrotnie możemy dostrzec podobieństwo samych autorów.

            Gratulujemy naszym uczniom!

            Jesteśmy z Was bardzo dumni!

          • Mamy Laureatów konkursów kuratoryjnych!

          • Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły uzyskali tytuł Laureata i Finalisty w konkursach organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

            Adam Wieczorek z klasy VIII b uzyskał tytuł Laureata w konkursie biologicznym (nauczyciel p. Bożena Wieczorek), Julia Waśniowska z klasy VIII b uzyskała tytuł Laureata w konkursie z j. angielskiego (nauczyciel p. Monika Kaznowska), Emilia Gołębiowska z klasy VIII a została Finalistką konkursu z j. angielskiego (nauczyciel p. Agnieszka Wnuk).

            Serdecznie gratulujemy uczniom oraz nauczycielom!

          • Jagoda najlepsza w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym!

          • 4 marca 2021 rozstrzygnięty został Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Ja i moja aktywność fizyczna – Zamość 2021, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, gdzie wpłynęło 674 prac z 82 placówek z całego województwa.

            Uczennica klasy IV b Jagoda Mroczek otrzymała I Nagrodę w kategorii klas IV-VI, natomiast praca Joanny Kaznowskiej z klasy III c została zakwalifikowana do pokonkursowej wystawy prac.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                                           Agnieszka Frykowska i Katarzyna Borek

            http://mdk.zamosc.pl/2021/03/komunikat-z-posiedzenia-komisji-wojewodzkiego-konkursu-plastycznego-ja-i-moja-aktywnosc-fizyczna-zamosc-2021/

          • Nie widać mnie, ale wszystko u mnie OK

          • Zapraszamy wszystkie klasy do akcji "Nie widać mnie, ale wszystko u mnie OK". Pokażcie co czujecie. Narysujcie swoje emocje na dłoni. Inicjatorem tej ogólnoploskiej akcji jest Grupa POZYTYWKA i Joanna Gadomska. Rozpoczyna 7b, kto do nas dołączy?

          • Zapraszamy do Ósemki!

          • Dyrekcja, grono pedagogiczne i społeczność Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu serdecznie zapraszają do obejrzenia prezentacji o naszej szkole. W tym celu należy skopiować link poniżej.

            https://view.genial.ly/6037e8b0dcfee90d9be4b0ef

            Być może pozwoli to Państwu na podjęcie decyzji, że warto zapisać dziecko do "Ósemki"!!!

          • V Zamojska Noc Sów 2021

          • Nadchodzi kolejna Noc Sów. Niestety z powodów pandemicznych musi się odbyć w bardzo okrojonym składzie.

            Co możecie zrobić? Wybrać się z rodzicami na wieczorny spacer! O zmierzchu wyruszyć do parku, lasu, tam gdzie rośnie starodrzew. Gdzie wyjść i czego wypatrywać / nasłuchiwać podpowie Ci Piotr z Jestem na pTAK! - obejrzyj film! Dajcie znać jak poszło! Opiszcie Waszą Noc Sów! Na sprawozdania czekam na Teams.

            Pamiętaj, żeby nie przeszkadzać sowom, to dla nich ważny moment w roku.

            Pilnują swoich rewirów lub już troszczą się o pisklęta. Potrzebują spokoju! 

            Dla wszystkich zainteresowanych sowim życiem polecam fragment książki Noc Sów. Opowieści z lasu. Jacka Karczewskiego czytany przez autora i ilustrowany pięknymi zdjęciami uszatek: Jacek Karczewski czyta: "Noc Sów. Opowieści z lasu." (Uszatka) - YouTube

            Mam jeszcze niespodziankę. Odbędzie się on-linowy konkurs wiedzy o sowach. Oczywiście z nagrodami. Szczegóły wkrótce.

            Z sowim pozdrowieniem u-h-uuuu!

            Katarzyna Sochań-Krupa

          • Klikaj bezpiecznie – czyli jak?

          • Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klas 4 brali udział w lekcjach informatyki poświęconych zagadnieniom bezpieczeństwa w sieci. Celem zajęć było zapoznanie z usługami dostępnymi w internecie, głównymi rodzajami zagrożeń na jakie można trafić pracując w sieci oraz poznanie NETYKIETY czyli zasad bezpiecznego korzystania z internetu. W ramach tych zajęć uczniowie wykonali plakaty związane z bezpieczeństwem  w sieci.  

            Zapraszamy do obejrzenia prac naszych uczniów.

            Nauczyciel informatyki

            Marzena Mazurek

          • Dzień Bezpiecznego Internetu DBI 2021

          • 9 lutego 2021 roku obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu DBI. Covid przeniósł wielu z nas do sieci i w chmurę. Cyberbezpieczeństwo na pewno nie jest już opcjonalne.

            95 % naruszeń cyberbezpieczeństwa spowodowanych jest błędem człowieka.

            94 % złośliwego oprogramowania dostarczane jest e-mailem.

            Od momentu rozpoczęcia pandemii FBI poinformowało o 300 % wzroście cyberprzestępstw.

            Zatrzymajmy się na kilka minut nad tym tematem i pomyślmy, jak korzystanie z urządzeń cyfrowych wpływa na nasze życie osobiste i zawodowe. Czy korzystając z sieci jestem bezpieczny? Czy mogę lepiej się ochronić? Czy wiem gdzie szukać pomocy?

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2021 uczniowie klas 7b i 7a, biorący udział w projekcie e-Twinnning LITTLE PLANET SAVERS, stworzyli prezentację dotyczą zasad bezpiecznego zachowania w sieci. Zachęcamy do obejrzenia i pamiętajcie internet jest dla wszystkich, tylko rozsądnie trzeba z niego korzystać!

            Katarzyna Sochań-Krupa, Iwona Adamczuk

          • Konkurs Logopedyczny

          • W grudniu 2020 r. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zamościu już po raz ósmy zorganizował Regionalny Konkurs Plastyczno –LiterackiJuż na płatkach śniegu przyfrunęły święta…”. Dwie uczennice naszej szkoły zostały wyróżnione i nagrodzone w kategorii literackiej. Zuzanna Kucharska (klasa 7c) zdobyła II miejsce, natomiast Natalia Kułaj (klasa 6c) – III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Katarzyna Dziwulska

            Wiersze uczennic można przeczytać poniżej.

             

            Choineczka 

             

            Choineczko nasza mała, 

            któraś w ciemnym lesie stała. 

            Na salonach teraz świecisz. 

            Rozweselasz wszystkie dzieci, 

            co czekają na prezenty. 

            Ale gdzie Mikołaj Święty? 

             

            Piękna, dumna, wystrojona, 

            a na czubku lśni korona. 

            Myślą, jesteś w gęstym lesie, 

            gdzie radosna wieść się niesie, 

            a Mikołaj z reniferem 

            w borze mają swą kwaterę. 

             

            Tam pakują w pudełeczka 

            gwiazdkę, orzech, lustereczka. 

            Wóz strażacki, konik mały. 

            Lalka duża, misio biały. 

            Owinięte kokardeczką, 

            co ucieszy każde dziecko. 

             

            Pierwsza gwiazdka zaświeciła. 

            Pokój pięknie rozjaśniła. 

            Jest Mikołaj z dużą brodą, 

            co prezenty zakrył nogą. 

            Mama, tata, kicia mała. 

            I gromadka dzieci cała. 

             

            No bo dzieci się starały. 

            Grzeczne były przez rok cały. 

            Choineczka z dumą zerka, 

            wszyscy łapią za puzderka. 

            Radość się roznosi w koło. 

            Przy choince jest wesoło.

            Zuzia Kucharska

             

            Anielskie “Gloria”

             

            Gdy pierwsza gwiazdka na niebie połyskuje zimnym blaskiem,

            A za oknem prószy tak, jakby białym piaskiem.

            Choinki nowej zapach, odgania wszelkie smutki.

            Jak zwykle pod drzewkiem stoi prezent malutki.

            W pergamin kolorowy starannie opakowany.

            W tych czasach wiele szczęścia mamy...

             

             

            W tych trzech dniach, nie ma miejsca na łzy i żale.

            Wręcz ani trochę! Wcale!

            To czas, który z rodziną radośnie mamy spędzić.

            Domalować sobie uśmiech na twarzy i nie zrzędzić!

            Niech nikt się nie odważy!

            Niech radość w sercu gości, bo to czas nieskończonej miłości!

             

             

            Buraczany wywar na stole w ogromnym dzbanie stoi.

            Tylko uszek samych nie wyjadać, bo to nie przystoi.

            Karp na półmisku spoczywa ozdabianym,

            A obok niego Piernik bakaliami nadziewany.

            Jeszcze drużyna śledzi z pomidorami suszonymi,

            Która spogląda na pierniczka z oczyma domalowanymi.

             

             

            Teraz cisza zagościła w tym pokoju.

            Najstarszy ze zgromadzonych podnosi Pismo Święte w spokoju.

            I czyta... o narodzeniu Pana Jezusa Chrystusa.

             Sama nowina o Jego przyjściu na świat uradowała ludzkość całą!

            My też się radujmy! To nasz Pan, ale i przyjaciel,

            Więc się go nie bójmy.

             

             

            Czas na podzielenie się chlebem anielskim,

            Abyśmy się spotkali w królestwie niebieskim!

            Życzmy dobrego oraz starannie słowa dobierajmy,

            A potem kolędujmy i grajmy.

            Na ucztę z rodziną teraz pora,

            Niestety piernika zostało tylko półtora!

             

            A gdy północ już wybija,

            Na Kościół przyszła chwila.

            My też możemy być pasterzami,

            Którzy cześć Mu jako pierwsi oddali!

            Zaśpiewali piosenkę, zagrali...

            Niech nas też wezwie Anielskie Gloria.

            Natalia Kułaj