• Święty Mikołaj

          • Wielkimi krokami zbliża się długo oczekiwany dzień – 6 grudnia. Wszystkie dzieci już od kilku tygodni odliczają dni do wizyty Świętego Mikołaja🎅. Samorząd Uczniowski wspólnie z Zarządem Osiedla Karolówka ogłasza zbiórkę zabawek🎁, gier planszowych, słodyczy, używanych niezniszczonych ubrań. To, co uda się zgromadzić, zostanie później przekazane potrzebującym dzieciakom. Wszystko można przynosić do końca listopada.

            Opiekun Samorządu Uczniowskiego

          • Zuzanna nagrodzona w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym!

          • Dnia 16.11.2021r. został rozstrzygnięty Wojewódzki Konkurs Plastyczny "ULUBIEŃCY Z ZAMOJSKIEGO ZOO" Spośród 1401 prac nadesłanych na konkurs ze 130 placówek oraz przez osoby indywidualne, komisja wyłoniła zwycięzców i wyróżnionych. Zainteresowanie konkursem na ulubionego zwierzaka z zamojskiego zoo było ogromne, a poziom bardzo wysoki! Wybranie najlepszych prac spośród 1400 nadesłanych na konkurs nie było łatwe.

            W gronie nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły Zuzanna Kobylarz z klasy IV b. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            https://zoo.zamosc.pl/news/334/1/wyniki-wojewodzkiego-konkursu-plastycznego-quotulubiency.html

                                        Agnieszka Frykowska - nauczyciel plastyki

             

             

          • KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY

          • I.  Adresaci konkursu: Uczniowie klas VII-VIII naszej szkoły uczący się języka niemieckiego.

            II. Organizator konkursu: Nauczyciel języka niemieckiego - p. Katarzyna Morawska

            III. Cele konkursu:

            1. Popularyzowanie języka niemieckiego,

            2. Rozbudzanie zainteresowania dziedzictwem kulturowym Niemiec,

            3. Pobudzanie uczniów do kreatywności i twórczości,

            4.Rozwijanie uzdolnień plastycznych.

            IV. Opis konkursu: 

            Uczniowie wykonują kalendarz adwentowy  Adventskalender, uwzględniając 24 okienka/przegródki/pojemniczki itp. i ich numerację - poszczególne okienka  kalendarza powinny zawierać  małe, słodkie niespodzianki. Do kalendarza należy dołączyć listę  zawierającą 24 dowolne  słowa, bądź zwroty w języku niemieckim związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Prace mogą być wykonane dowolną formą plastyczną oraz zawierać dowolny format.Komisja konkursowa podczas oceny prac uczniów będzie brała pod uwagę następujące aspekty: zgodność z tematem (czy praca zawiera niezbędne słowa, zwroty związane ze  Świętami Bożego Narodzenia),  poprawność merytoryczną,  pomysłowość i  samodzielność wykonania, estetykę pracy. Do pracy powinna być dołączona metryczka zawierająca następujące informacje:   imię  i nazwisko ucznia wraz z adresem e-maliowym oraz klasą do której uczęszcza. Lista ze słowami/zwrotami powinna być także podpisana imieniem i nazwiskiem oraz klasą do której uczęszcza uczeń. Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane uczniom. Pracę należy złożyć do 10 grudnia 2021r. do nauczyciela języka niemieckiego lub  przekazać nauczycielom świetlicy szkolnej. Prace dostarczone po  terminie lub wykonane niezgodnie z niniejszym Regulaminem nie będą oceniane.Ogłoszenie wyników nastąpi 14 grudnia 2022r. na stronie szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu (edupage.org). 

            Na zwycięzców trzech pierwszych miejsc czekają dyplomy oraz nagrody.Organizator zastrzega sobie prawo do interpretowania postanowień niniejszego Regulaminu oraz do zmiany jego treści. 

            SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE !!!

          • „Ocalić od zapomnienia”

          • Pamięć o tych, którzy walczyli o wolność Polski i przyszłych pokoleń jest niezmiernie ważną wartością. Uczy wrażliwości, zakorzenia w tradycji, pozwala zrozumieć historię naszej Ojczyzny.

            W ramach innowacji pedagogicznej "Bohater On-włącz historię" uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu przez cały rok odwiedzali miejsca spoczynku polskich żołnierzy oraz zwykłych obywateli, którzy ponieśli śmierć, sprzeciwiając się okupantowi. Zapomniane, małe cmentarze, mogiły ukryte w lesie, pomniki upamiętniające bohaterską postawę Polaków – stały się celem podróży uczniów, którzy wraz z rodzicami odwiedzali je, porządkując, zapalając znicze.

            Za każdym z tych miejsc kryje się historia, która była przedstawiana na lekcjach, opowiadana przez uczniów swoim kolegom. Czy pozwoli ocalić od zapomnienia? Ufamy, że tak, bowiem w duszy tych młodych ludzi już płonie miłość oraz szacunek do ludzi, przeszłości i historii naszej Ojczyzny.

             

            Miejsca pamięć poległych i pomordowanych w walce o wolność i niepodległość Polski, które zostały upamiętnione w ramach projektu:

            - Cmentarz wojenny w Skierbieszowie

            - Pomnik Żołnierzy Września 1939 w Krasnobrodzie

            - Pomnik żołnierzy WP poległych w bitwie pod Tomaszowem Lubelskim-cmentarz w Dzierążni

            - Cmentarz wojenny w Dąbrowie Tarnowskiej

            - Cmentarz wojenny w Sochach

            - Cmentarz partyzantów w Osuchach

            - Cmentarz powstańców w Panasówce

            - Cmentarz wojenny w Sułowcu

            - Pomnik upamiętniający pomordowanych i zaginionych Polaków ziemi turobińskiej

            - Cmentarz wojenny w Bzowcu

            - mogiła zbiorowa żołnierzy Wojska Polskiego z 1939 roku w Górecku Kościelnym

            - groby żołnierzy na cmentarzu w Suchowoli

            - Rotunda Zamojska

          • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

          • A jak cie­bie kto za­py­ta:

            Kto ty taki, skąd ty ro­dem?

            Mów, żeś z tego łanu żyta,

            Żeś z tych łąk, co pach­ną mio­dem;

            Mów, że je­steś z ta­kiej cha­ty,

            Co Pia­sto­wą cha­tą była,

            Żeś z tej zie­mi, któ­rej kwia­ty

            Gorz­ka rosa wy­kar­mi­ła...

          • Ósemka pomaga...

          • Dzięki zaangażowaniu rodziców oraz młodzieży mogliśmy wesprzeć dwie fundacje Kudłaty Przyjaciel i ParaPet pomagające psom i kotom. Serdecznie dziękujemy!

          • O mały włos i Pasowanie nie odbyłoby się...

          • 22 października uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Galowe stroje, kolorowe kokardki, tarcze na piersi każdego z nich dodało im powagi uroczystości. Świetnie przygotowani uczniowie byli już gotowi do Ślubowania, kiedy to wpadł zły duszek i Pasowanie chciał odwołać. Zaczarował dzieci...Na szczęście dobry duszek tej szkoły znalazł sposób na odczarowanie ich i dzięki zaangażowaniu uczniów, wspaniałej recytacji i pięknemu śpiewu, który niósł się po całej szkole tego dnia, złe zaklęcie zniknęło. Od tej pory mamy w swoim gronie wspaniałych uczniów. Życzymy im wielu przyjaciół, owocnej nauki i cudownej, niezapomnianej przygody w naszych progach. Otworzyły się przed Wami drzwi naszej szkoły, do której serdecznie zapraszamy. 

          • "Aktywna tablica". Rządowy program na lata 2020 -2024.

          • Od października 2020 r. realizowana jest kolejna edycja rządowego  programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024.

            Planowany łączny koszt realizacji Programu wynosi 361 mln 455 tys. zł, z czego 290 mln zł będzie pochodzić z budżetu państwa natomiast wkład własny organów prowadzących będących jednostkami samorządu terytorialnego, osobami prawnymi innymi niż jednostki samorządu terytorialnego lub osobami fizycznymi wynosić będzie 71 mln 455 tys. zł.

            Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa  i w 20% z wkładu własnego organów prowadzących szkołę.

            Plakat.pdf

            Plakat_miasto.pdf

          • Koncert muzyczny pt. "Miłość bez jutra"

          • „Miłość bez jutra”

            Choć każdy dzień może być ostatni

            Za mało kul, by mnie trafić

            Mam tak sen

            Jeszcze pogoda przyjdzie piękna jak początek sierpnia

             

            25 października uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wyjątkowym koncercie zatytułowanym Miłość bez jutra”. Widowisko muzyczne odbyło się w poniedziałkowy wieczór w ramach Gali Nagrody „Bohater ON 2021”. Uznani artyści, m.in. Krzysztof Zalewski, Roxie Węgiel, Janusz Radek – zaprezentowali piosenki, których słowa zaczerpnięte zostały z pięknych wierszy o miłości największych poetów Powstania Warszawskiego i tych, którzy tworzyli w trakcie II wojny światowej. Ósmoklasiści mieli okazję wysłuchać krótkiej prelekcji poprzedzającej widowisko na temat Pokolenia Kolumbów, Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Oglądając koncert online mogli zrozumieć, jak to jest kochać w obliczu śmierci, gdy jutro może nie nadejść.

             

          • Nauczyciele SP Nr 8 otrzymali odznaczenia państwowe

          • 21 października w Biłgoraju odbyły się regionalne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości nauczycielom i pracownikom oświaty z terenu objętego nadzorem Delegatury w Zamościu (m.in. z Zamościa, Biłgoraja, Hrubieszowa i Tomaszowa Lubelskiego) wręczone zostały odznaczenia państwowe, resortowe, nagrody Ministra Edukacji i Nauki oraz nagrody Lubelskiego Kuratora Oświaty. 

            W wydarzeniu udział wzięli m.in. Minister Edukacji i nauki Przemysław Czarnek, Wicewojewoda Lubelski Bolesław Gzik, posłowie na Sejm RP Beata Strzałka i Tomasz Zieliński, Starosta Zamojski Stanisław Grześko, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Monika Żur, dyrektor zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie.

            Nauczyciele z naszej szkoły, otrzymali następujące odznaczenia:

            Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymały: Pani Maria Jurkiewicz oraz Pani Barbara Wróbel

            Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymał Pan Adam Gaca

            Medal Brązowy za Długoletnią Służbę otrzymały:

            •  Pani Iwona Adamczuk
            • Pani Małgorzata Hołys
            • Pani Barbara Rybczyńska

            SERDECZNIE GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

             

            https://lublin.tvp.pl/56508858/dzien-edukacji-w-bilgoraju?fbclid=IwAR1KPffqD3O_wVt5xaLgF5O2kTv5QTF2eHq7qVawnw0F5vLTtt4vIjGjmWU

            ttps://www.kurierzamojski.pl/2021/10/22/nauczyciele-i-pracownicy-oswiaty-uhonorowani-relacja-z-regionalnych-obchodow-dnia-edukacji-narodowej/?fbclid=IwAR0jMOVpK1WAHvEjkIG26Lh8mYXkNKUuOrZ4qRnhOduRRZUZ9B16CG4fvOo

          • Pomoc dzieciom polonijnym z Ukrainy

          • Wolontariusze Szkolnego Koło Caritas oraz Samorząd Uczniowski przeprowadzili w szkole zbiórkę darów dla dzieci polonijnych z ubogich rodzin na Ukrainie.

            Zebrane słodycze i środki chemiczne przekazano do siedziby Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

            Dziękujemy rodzicom, uczniom i pracownikom szkoły za wsparcie naszej zbiórki.

            Wolontariusze SKC

            Samorząd Uczniowski

          • Nagrody Prezydenta Miasta Zamość 2021

          • "Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości"  Albert Einstein

                    46 pedagogów z Zamościa, nauczycieli szkół, przedszkoli, ośrodków specjalnych i innych placówek oświatowych zostało w tym roku nagrodzonych przez Andrzeja Wnuka, prezydenta miasta. Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w sali widowiskowej Zamojskiego Domu Kultury dnia 20 października 2021r.

            Wśród nagrodzonych znaleźli się również nauczyciele z naszej szkoły. Nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Zamość za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej otrzymali: Pani Maria Trześniowska, Pani Małgorzata Sochań – Krupa oraz Pani Agnieszka Frykowska

                    Podczas uroczystości zostały także wręczone Nagrody Lubelskiego Kuratora Oświaty, przyznane w roku 2020. Zaszczytne wyróżnienie otrzymała Pani Bożena Wieczorek.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

            https://lublin.tvp.pl/56484427/nagrody-dla-nauczycieli-w-zamosciu?fbclid=IwAR1ufp5Wj00rftCipDxOieFoOm_IBu4jYq6acVdMEszU3omImr9JK-9Qbbg

          • Świetlicowe zajęcia z bajkoterapii

          • Na świetlicy szkolnej realizowane są zajęcia  bajkoterapii, które polegają na prezentowaniu dzieciom utworów o charakterze terapeutycznym. Dzieciom czytane są bajki terapeutyczne, inaczej bajki pomagajki, historie które zawierają przesłanie i mądrość oraz wiele praktycznych rad i wskazówek. Niezwykłe historie są napisane w taki sposób, aby dzieci odnalazły w nich cząstkę siebie, swoich uczuć, emocji, czy też problemów z którymi  borykają się na co dzień.  Bajki pomagajki uczą  o tym, czym są emocje i jak sobie z nimi radzić.Zajęcia bajkoterapii  rozwijają u dzieci umiejętność uważnego słuchania i analizowania tekstu, a przede wszystkim są okazją do podjęcia rozmowy, czy tez zastanowienia się nad tematami im bliskimi. Podsumowaniem zajęć jest najczęściej praca plastyczna wyrażająca daną emocję. Ostatnio omawianym uczuciem była złość. dzieci podczas rozmowy kierowanej szukały sposobów na wyrzucenie złości w pokojowy sposób, następnie próbowały zilustrować swoje skojarzenia związane ze złością. Koordynatorem zajęć jest pani Katarzyna Morawska.

          • Konkursy przedmiotowe.

          • Organizacja konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2021/2022 oraz zakresy wymagań na poszczególnych etapach konkursów.

            Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice, w bieżącym roku szkolnym Lubelski Kurator Oświaty organizuje we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli 12 konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych.

            Szczegóły organizacyjne zostały opisane w Regulaminie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2021/2022. Część II ww. regulaminu zawiera zakresy wymagań na poszczególnych etapach konkursów.

          • Code Week 2021

          • W dniach 9-24 października br. odbędzie się kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania (Code Week 2021), w ramach którego europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W ubiegłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce – ponad 5000 uczestników zorganizowało 20 505 inicjatyw.

            Nasza szkoła z wielką przyjemnością włącza się w organizację tego wydarzenia, przygotowując dla uczniów wiele inicjatyw związanych z programowaniem. Na bieżąco będziemy relacjonować wydarzenia, które odbędą się w szkole.

            Code Week 2021 czas zacząć!

          • Pomagamy!!!

          • Świetlica włącza się w akcję zbierania darów dla dzieci polonijnych z ubogich rodzin na Ukrainie. Prosimy o przynoszenie słodyczy i artykułów chemicznych do świetlicy szkolnej. Akcja trwa od 4 do 18 października.

            Nauczyciele świetlicy

          • Dar serca dla dzieci z Ukrainy

          •  Od 4 do 18 października br. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas i Samorząd Szkolny organizują zbiórkę darów dla dzieci z Ukrainy. Jest to już kolejna edycja naszej akcji, której przeznaczeniem jest przekazanie darów dla dzieci polonijnych z ubogich rodzin na Ukrainie. Zbieramy słodycze i artykuły chemiczne. Dziękujemy wszystkim, którzy włączą się do pomocy.

            Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas

            Samorząd Szkolny

          • Pomagamy!!!

          • Świetlica włącza się w akcję zbiórki karmy i akcesoriów dla zwierząt (legowisk, kocy, miseczek itp.). Zebrane dary zostaną przekazane Stowarzyszeniu Kudłaty Przyjaciel.

            Nauczyciele świetlicy