• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.

Poniedziałek 4 września 2023r.

09.00 - Msza Święta w Kościele Św. Bożej Opatrzności

10.00 - Rozpoczęcie roku szkolnego w hali sportowej

ok 10.30 - spotkanie z wychowawcami

• Projekt eTwinning "Flying Letters" nagrodzony Narodową Odznaką Jakości!

•       Główną ideą międzynarodowego projektu „Flying Letters” było pisanie listów na tematy bliskie uczniom czyli o sobie, zainteresowaniach, życiu rodzinnym, sposobach spędzania wolnego czasu, o grach i bohaterach gier, o świętach i tradycjach bożonarodzeniowych w państwach partnerskich. Uczniowie z klasy 6a1 współpracowali w grupach międzynarodowych z rówieśnikami z Chorwacji. Poszerzali wiedzę pisząc w języku angielskim listy do rówieśników (praca z materiały autentycznymi). W ramach projektu szóstoklasiści kształcili kompetencje językowe (rozumienie tekstów czytanych, mówienie, słuchanie), ćwiczyli pisanie listu, e-maila, utrwalali poznane słownictwa i struktury gramatyczne w praktyce oraz wiedzę o otaczającym świecie (kultura, tradycje). Realizując wyznaczone cele korzystaliśmy z różnych narzędzi TIK (Canva, Storyjumper, Kahoot, Mentimeter, dokumenty i formularze Google). Poza pisaniem i czytaniem listów uczniowie w międzynarodowych grupach przygotowali plakaty oraz prezentacje o swoich państwach i miastach, o tradycjach świątecznych. Wspólnie napisali wiersz oraz opowiadanie. W okresie świątecznym własnoręcznie przygotowali kartki bożonarodzeniowe i wysłali je do uczniów ze szkoły partnerskiej. „Flying Letters” to również innowacja pedagogiczna realizowana w klasie szóstej (przygotowanie do tworzenia wypowiedzi pisemnej na wzór zadania egzaminacyjnego).

Udział w projekcie wiązał się z wykonaniem ogromu ponadprogramowej pracy ale nie zniechęciło to uczniów klasy 6a1, którzy z zapałem podjęli wyzwanie. Dziękuję Wam za współpracę i zaangażowanie! 😊

Iwona Adamczuk - nauczycielka języka angielskiego