• Dzień Chłopaka w naszej szkole

• Dzień Chłopaka dziś w Ósemce mamy,

z tej okazji szczere życzenia Wam składamy:

dużo uśmiechów, a mało złości,

żadnych smutków, dużo radości.

• Mistrzostwa Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w Lekkiej Atletyce

• Dnia 28 września 2022r. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w Lekkiej Atletyce dla szkół podstawowych. Zawody te były organizowane w ramach „Czwartków Lekkoatletycznych”. W konkurencjach startowali chłopcy i dziewczęta szkół podstawowych. Organizatorami wydarzenia byli: Klub Sportowy „Agros” Zamość, OSiR Zamość, Urząd Miasta Zamość, Starostwo Powiatowe w Zamościu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych z Zamościa, powiatu zamojskiego oraz z innych powiatów województwa lubelskiego.

Każdy z zawodników mógł startować w dwóch konkurencjach: biegowej i technicznej.

Oto najlepsi w poszczególnych konkurencjach:

Pchnięcie kulą

Kułaj Izabela – III miejsce

Skok w dal kl. 4-6

Lipska Natalia – III miejsce

Zwycięzcom zawodów zostały wręczone medale. Wręczenia medali dokonali przedstawiciel Miasta Zamość z Wydziału Sportu P. Agnieszka Perzyńska, przedstawiciel Starostwa Powiatowego P. Ewa Balicka Zastępca Dyrektora Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu Zamojskiego. Gościem Mistrzostw Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LA był P. Dominik Kopeć polski lekkoatleta, specjalizujący się w biegach sprinterskich. Wszedł w skład polskiej sztafety 4 × 100 metrów, która zdobyła w tym roku medal brązowy mistrzostw europy Monachium 2022r. Reprezentuje on Klub Sportowy „Agros” Zamość.

• Mamy nowy Samorząd Uczniowski!

• Dnia 21.09. 2022r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Po zliczeniu głosów możemy ogłosić nowy skład SU na rok szkolny 2022/2023:

Przewodniczący – Natasza Jabłońska klasa VIII b

Zastępca – Wiktoria Michałowska klasa VIII a

Skarbnik – Michalina Rudawska klasa VIII c

Opiekun Samorządu Uczniowskiego : Pani Monika Paska

Rzecznik Praw Ucznia: Pani Anita Kuzdra

Gratulujemy wszystkim wybranym. Życzymy wielu pomysłów i wytrwałości w pracy. Powodzenia!

• Cześć i chwała Bohaterom!

• Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu wziął udział w uroczystościach organizowanych 1 września, w rocznicę agresji III Rzeszy na Polskę oraz 17 września rocznica agresji ZSRR na Polskę.

• SUKCES LENY DRZEWICKIEJ

• Nowy rok szkolny rozpoczynamy sukcesem naszej uczennicy klasy VI a - Leny Drzewickiej. 28 sierpnia 2022 r. w Wolicy Śniatyckiej (gm. Komarów Osada) Lena odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca w kategorii prezentacja multimedialna w konkursie wojewódzkim Ocalić od zapomnienia - Bitwa pod Komarowem 1920. Wręczenie nagrody odbyło się w trakcie obchodów 102 rocznicy sławnego zwycięstwa wojsk polskich nad sowiecką jazdą dowodzoną przez Siemiona Budionnego.  W wydarzeniu uczestniczyło kilka tysięcy osób, w tym p. Mariusz Błaszczak - minister obrony narodowej, p. Piotr Gliński - minister kultury i dziedzictwa narodowego, posłowie oraz przedstawiciele samorządów. Lenko, gratulujemy!!!
            Opiekunem Leny była nauczycielka języka polskiego - p. Monika Gabryel.