Nasza oferta

,

Kalendarz

Piątek 25.05.2018

 • Turniej Herbertowski

  23 maja odbył się na Rynku Wodnym w Zamościu czytelniczy Turniej Herbertowski, który to stanowił jedno z wydarzeń Zamojskiego Festiwalu Książki przygotowywanym przez Książnicę Zamojską. Współprowadzącym turnieju był pan Łukasz Trojanowski.

  Nasi uczniowie wystąpili w drużynach:
  a) klasy IV-VI w składzie Gabriela Gawliczek, Natalia Fugiel, Nikodem Dołba, Natalia Gwiazdowska, Maria Flak.
  b) klasy gimnazjalne: Gabriela Lewicka, Agnieszka Masztalewicz, Jakub Trytek, Katarzyna Majewska, Krzysztof Węgrzyn.
  c) drużynę wolontariuszy książnicy wspomogli: Bartosz Łopało i Jakub Smoląg.

  >>GALERIA ZDJĘĆ<<

 • Gramy po raz kolejny!

  Gramy po raz kolejny! - Obrazek 1

 • Szanowni Państwo !

  Nasza szkoła  ma zaszczyt zaprosić Panstwa na koncert charytatywny „Gramy dla Diany” połączony z aukcją charytatywną na rzecz podopiecznej Stowarzyszenia na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko”.

  Diana jest mieszkanką Zamościa, u której chorobę wykryto w wieku 2 lat. Dzisiaj ma lat 14, uczęszcza do Specjalnego Ośródka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu. Diana potrzebuje nieustannego wsparcia i ciągłej rehabilitacji, która jest kosztowna. Nasza wspólna pomoc może sprawić, że życie Diany stanie się piękniejsze.  Wierzymy, że Państwa udział w aukcji umożliwi zrealizowanie zamierzonej inicjatywy i będzie wkładem w pomoc potrzebującemu dziecku.

  Koncert odbędzie się  24 maja o godz. 18.00
  w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu, Bolesława Prusa 10.

  Wystąpią następujący wykonawcy:

  • uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu
  • Akademia Rozwoju Talentu Violinki
  • MonoSquad Zamość – pokaz jazdy na monocyklu
  • Orkiestra Dęta z Tarnogóry pod batutą Józefa Czugały
  • zespół Meffis
  • Mariusz Matera – półfinalista programu „Mam Talent”
  • Jarek Lackowski Yaroo – gwiazda disco polo


  Podczas aukcji charytatywnej zlicytowane zostaną następujące przedmioty:

  Pióro - przekazane przez Pana Prezydenta Andrzeja Wnuka, którym zostały podpisane ważne  kontrakty dla miasta Zamościa.

  Płyta „The best of” z autografem – przekazana przez Grupę Vox

  Płyta zespół Power Play

  Piłka z podpisami zawodników Stali Mielec

  Ponadto będzie można wylicytować:

  Srebrną biżuterię, obraz Zamościa, ręcznie wykonaną paterę z ornamentem jednejz zamojskich kamieniczek, wejściówkę na kręgielniew Wólce Panieńskiej Restauracja „Wojto” , obiad w Restauracji Hotel & Resort Marina w Nieliszu.

 • „MARATON MATEMATYCZNY” – FINAŁ

  W dniu 18 maja 2018r. (piątek) w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu odbył się finał konkursu matematycznego „Maraton Matematyczny”. W konkursie uczestniczyło 61 uczniów klas VII i II gimnazjum. Gościliśmy m.in. uczniów i nauczycieli z: Tomaszowa Lubelskiego, Kalinowic, Żdanowa, Miączyna oraz zamojskie szkoły: SP Nr 7 , SP Nr 10. Uczniowie przez 75 minut zmagali się z serią trudnych zadań. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się w czołówce najlepszych.
  - Julia Wiater z klasy II „a” gimnazjum zajęła I miejsce.
  - Paulina Dziuba z klasy II „a” gimnazjum zajęła II miejsce.
  - Maciej Momot z klasy II „c” gimnazjum zajął II miejsce.
  Wysoko uplasowali się również uczniowie klas VII.
  - Wiktor Hołys z klasy VII „a”
  - Roksana Sachajko z klasy VII „b”
  - Julia Bednarz z klasy VII „b”
  - Izabela Sanocka z klasy VII „a”
  Nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do konkursu: p. Agnieszka Bratkowska, p. Małgorzata Hołys , p. Wiesław Sroka. W kategorii klas VII najlepsi byli uczniowie ze SP Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim. 

  W konkursie nie było przegranych. Każdy uczestnik został uhonorowany dyplomem i nagrodą w postaci książki, które ufundowali Prezydent Miasta Zamość oraz Starosta Powiatu Zamość.

  W oczekiwaniu na wyniki, uczestnicy konkursu mieli możliwość skorzystania z atrakcji przygotowanych dla nich w postaci warsztatów z robotyki i kodowania.  Uczniowie naszej szkoły pod okiem p. Marzeny Mazurek, z wielkim zaangażowaniem wprowadzili gości w tajniki programowania OzoBotów oraz kodowania z wykorzystaniem maty mistrzów kodowania.

  Cieszymy się, że w konkursie zaangażowało się wielu uczniów oraz nauczycieli.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   >>GALERIA ZDJĘĆ<<


  Tekst: Agnieszka Bratkowska,

   Zdjęcia: Wiesław Sroka

 • 15 maja o godzinie 12.00 delegacja  naszej szkoły wspólnie z przedstawicielami władz samorządowych oraz przedstawicielami  jednostek oświatowych uczestniczyła w uroczystym sadzeniu alei dębowej, która powstała przy ulicy Strefowej. Pierwszy Dąb Niepodległości posadził prezydent Zamościa p. Andrzej Wnuk oraz proboszcz parafii Św. Bożej Opatrzności ks. Jerzy Feresz.  Gościem specjalnym był piosenkarz Rafał Brzozowski, którego dziadkowie pochodzą z Zamościa.
  Posadzone dęby będą tworzyć piękną aleję „Dębów Niepodległości” w nawiązaniu do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. <<ZOBACZ>> 

 • Nie tylko Małgosia i Radek Majdanowie muszą sprostać swym "czelendżom". W ciągu trzech słonecznych dni (9 - 11 maja) to nasi szóstoklasiści zmierzyli się z wyzwaniami, a te czekały na nich w Bieszczadach co krok. Skałki, wspinaczka górska na Połoninę Wetlińską i dotarcie do Chatki Puchatka, jazda terenówkami oraz gra terenowa polegająca na szukaniu skarbów, przeprawianiu się przez gigantyczne błoto i strumienie były czymś, co wywoływało adrenalinę i powodowało uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników wycieczki. Wisienek na torcie też nie brakowało: rejs po Solinie, nocne ognisko, zwiedzanie zapory oraz przepięknej cerkwi zbudowanej bez użycia gwoździ, zakupy na "bieszczadzkich Krupówkach" no i oczyciwście dyskoteka w pianie, która utkwi w pamięci na długie lata uczniom i opiekunom. Kto nie był z nami, niech żałuje :)  <<ZOBACZ>> 

 • Realizacja kolejnych zadań w programie Technologie z klasą

  Roboty, aby mogły prawidłowo działać, posługują się algorytmami. Jest to kod, dzięki któremu dokładnie wiedzą, co i w jaki sposób mają wykonać. Czy podobnie precyzyjne sformułowania pozwolą na odnalezienie skarbu?
  Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie klasy 2a i 3c wykonując 11 maja kolejne zadania w ramach  programu Technologie z klasą. Podczas zajęć uczniowie ćwiczyli precyzyjne i szczegółowe określanie różnych czynności, a także dostrzeganie występujących między nimi zależności (jeżeli - to/ przyczyna - skutek). Programowanie gry w podchody pozwoliło dzieciom doświadczyć, czym jest odczytywanie i stosowanie się do instrukcji w praktyce czyli jak poruszać się według skryptu określonego w grze terenowej. Taka lekcja to dobra okazja do ćwiczenia umiejętności okołoprogramistycznych i myślenia komputacyjnego.

  >>GALERIA ZDJĘĆ<<

  Koordynator projektu: Marzena Mazurek

 • Jeden teatr – dwie nagrody

  25 kwietnia w czasie „Zamojskich premier Teatralnych” zostali nagrodzenie i wyróżnieni podopieczni pana Łukasza Trojanowskiego ze Szkolnego Teatru Mundi.

  Grupa gimnazjalna w składzie: Gabriela Lewicka, Katarzyna Majewska, Agnieszka Masztalewicz, Wiktoria Fiuk, Jakub Trytek, Krzysztof Węgrzyn i Bartosz Łopało otrzymała Wyróżnienie za spektakl Alien wg scenariusza Gabrieli Lewickiej.

  Grupa uczniów z klas IV i V w składzie: Paweł Arcaba, Paweł Łopało, Dawid Farion, Filip Bałuta, Jakub Żukowski, Natalia Brzozowska, Natalia Gwiazdowska, Marta Tokarz, Nadia Tarajko, Maria Flak, Karolina Fugiel, Gabriela Gawliczek, Nikodem Dołba otrzymała Nagrodę za inscenizację Szkolnych dziadów wg scenariusza pana Łukasza Trojanowskiego.

  >>GALERIA ZDJĘĆ<<

  Gratulujemy!!!

 • II miejsce w V edycji Turnieju Wiedzy o Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Rosji „KULTURIADA 2018”

  W środę 25 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu odbyła się V edycja Turnieju Wiedzy o Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Rosji "KULTURIADA 2018" przeznaczonego dla klas gimnazjalnych. Organizatorzy wraz z Partnerem i głównym fundatorem nagród Szkołą Języków Obcych Bacalarus zaprosili nie tylko trzyosobowe drużyny biorące udział w turnieju, ale także osoby towarzyszące drużynom będące ich grupą wsparcia. Jak co roku uczniowie musieli wykazać się wiedzą z takich dziedzin jak wynalazki, motoryzacja, sport i kuchnia. Dopingowała ich w tym publiczność, która również miała okazję powalczyć o punkty dla swojej drużyny. Najwięcej emocji wzbudziła jazda symulatorem, w której trzeba było wykazać się praktycznymi umiejętnościami.

  II miejsce zajęła drużyna naszej szkoły w składzie: Iga Kowalczyk, Ewelina Stolarczyk i Michał Pasieczny. Każdy z nich otrzymał jednomiesięczny kurs języka angielskiego w Szkole Języków Obcych Bacalarus oraz albumy Kolory Świata – Francja i książki Kuchnia Rosyjska.

  Po zakończeniu zmagań turniejowych publiczność oraz członkowie drużyn wzięli udział w quizie i loterii przygotowanym przez Szkołę Języków Obcych Bacalarus, nasza uczennica Iga Kowalczyk wygrała voucher - jednogodzinne konwersacje z native speakerem.

   

  Gratulujemy!!!

 • Sukces w konkursie informatycznym ALGORYTM

  Znamy już wyniki II etapu XIV REGIONALNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO ALGORYTM DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM ORAZ UCZNIÓW VII KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ przeprowadzonego  w dniu 24 kwietnia 2018 r. w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Naszą szkołę w konkursie reprezentowało trzech uczniów: Jakub Bujak, Miłosz Mynarczuk oraz Michał Zabiciel. Do finału zakwalifikował się Jakub Bujak. Nauczyciel przygotowujący p. Marzena Mazurek.

  Finał konkursu odbędzie się 21 maja. Serdecznie gratulujemy i życzymy Kubie powodzenia.

 • W  roku 100 jubileuszu odzyskania niepodległości obchodzimy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 27 kwietnia 2018 r w hali sportowej uczniowie naszej szkoły obejrzeli montaż literacko muzyczny upamiętniający to doniosłe w dziejach Polski i świata wydarzenie. Podsumowano równiez konkursy dla uczniów klas I - III pod wspólnym hasłem "Polska moja Ojczyzna".
  Reprezentacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystościach miejskich tego święta. Na Rynku Wielkim przy udziale kompanii reprezentacyjnej Zamojskiego Batalionu, pododziałów służb mundurowych, pocztów sztandarowych szkół i organizacji, zebrani mieszkańcy mogli wysłuchać apelu poległych, okolicznościowego przemówienia Prezydenta Miasta Zamościa p. Andrzeja Wnuka oraz obejrzeć defiladę pododziałów mundurowych. Delegacje szkół, związków, stowarzyszeń i organizacji społecznych złożyły kwiaty przy tablicy upamiętniającej pobyt Marszałka Piłsudskiego w Zamościu.  <<ZOBACZ>>  

 • Z przyjemnościa informujemy o kolejnych sukcesach naszych uczniów.  Uczennice klasy VIIa Iga Szawuła oraz Nikola Hajduk uzyskały tytuł finalisty w konkursach przedmiotowych i tematycznych, których organizatorem jest Lubelski Kurator Oświaty. Iga Szawuła została finalistą w Konkursie Historycznym przygotowując się pod okiem p. Moniki Paski, natomiast Nikola Hajduk uzyskała tytuł finalisty w Konkursie Ortograficznym. Nikolę przygotowywała p. Katarzyna Dziwulska.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • 23 kwietnia w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie  konkursu z języka angielskiego Young Champions of English. W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie z klas 5-7 szkół podstawowych z 13 szkół podstawowych. 208 uczniów uczestniczyło w I etapie szkolnym, a 36 finalistów sprawdzało swoje umiejętności językowe podczas części pisemnej i ustnej II etapu.

  W drugim etapie 4 uczestników zdobyło 3 pierwsze miejsca a 16 uczniów z najwyższą ilością punktów zostało wyróżnionych.

  Najlepiej wypadli uczniowie:

   

  I miejsce - Jakub Rak z SP Nr 1 w Biłgoraju (106 pkt/119 możliwych)

  II miejsce - Alan Obszański - uczeń SP Nr 3 w Biłoraju

  II miejsce - Jakub Bełz z SP Nr 3 w Zamościu

  III miejsce - Rapa Sebastian - SP Nr 2 w Zamościu.

   

  Nasza reprezentantka Izabela Sanocka - uczennica klasy VII a uplasowała się na siódmej pozycji otrzymując wyróżnienie.

  Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

  FOTORELACJA  Młodzi Championi z języka angielskiego.

 • Tytuł laureata dla Julki!

  Miło jest nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy Julii Ponieważ, która uzyskała tytuł laureata w Konkursie Ortograficznym, którego organizatorem jest Lubelski Kurator Oświaty. Julia jest uczennicą klasy VII, osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, posiada wiele uzdolnień, m.in. plastyczne i muzyczne. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły. Do finałowej części konkursu przystąpiła wraz z 53 innymi uczniami szkół podstawowych należących do województwa lubelskiego. Tylko dwanaścioro z nich uzyskało zaszczytny tytuł „Laureata”. Uczennicę do konkursu przygotowała p. Małgorzata Sawic. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Uczymy Dzieci Programować - kolejne zadania z programu wykonane

  23 kwietnia 2018r. uczestnicy innowacji pedagogicznej I Ty możesz zostać programistą wykonywali kolejne zadania z programu Uczymy Dzieci Programować.

  W ramach warsztatów z robotyki i programowania kodowaliśmy wykorzystując matę edukacyjną. Budowaliśmy kubeczkowe wieże, kodowaliśmy dyktanda graficzne, układaliśmy kubeczkowe sudoku. To tylko niektóre przykłady naszych zadań...

  Jesteśmy przekonani, że ten sposób kodowania jest bardzo atrakcyjny, niesie dużą różnorodność, zmusza dziecko do bycia uważnym i pobudza do motywacji. Nabycie tych umiejętności to przede wszystkim nauka wspierająca współpracę i działanie w zespole. Takie podejście zwiększa motywację dzieci do nauki. Rozwój logicznego myślenia jest jedną z najważniejszych korzyści, jakie niesie ze sobą programowanie. Dla dzieci to cenna lekcja analizowania różnych wariantów wydarzeń, wysnuwania wniosków i planowania działań. Umiejętność myślenia to cecha, której znaczenie z całą pewnością się nie zdezaktualizuje. Poszukiwanie różnych dróg realizacji swoich pomysłów przy pomocy kodu to znakomite ćwiczenie rozwijające kreatywność, które na pewno zaowocuje w przyszłości.

  >>Kolejne zajęcia w ramach projektu<<

  Marzena Mazurek

 • "Spotkanie z Wiosną" na Roztoczu

  21.04.2018

  Sobota. Piękny, słoneczny poranek. 25 turystow z naszej szkoły zjawiło się w miejscu zbiórki 44 Rajdu "Spotkanie z Wiosną". 8.30 wyjazd w kierunku Roztocza Środkowego. W Długim Kącie - wysiadka i w drogę na zielony szlak, przez piękne sosnowe lasy, pełne dzwięków i zapachów. Na czele naszej grupy (żebyśmy nie zbłądzili) przodownik TP Janusz Kapecki. Na trasie widzieliśmy ślady dzika, sarnę taplającą się w Trupich Wodach i niestety ślady bytności człowieka - butelki, śmiecie....

  Na mecie w Nowinach czekało na nas ognisko i różne konkursy - sprawnościowe (rzut podkową do celu), krajoznawczy, piosenki turystycznej. Śpiewaków jakoś nie było zbyt wielu między nami, ale w pozostałych wzieliśmy czynny udział. Zdobyliśmy po 9 pkt. na kolejne odznaki turystyki pieszej. Wróciliśmy do domu pełni wrażeń i wypoczęci.

  Do zobaczenia na kolejnym rajdzie "Czerwonego Kapturka"

  KS-K.

 • W tym roku rusza kolejna edycja akcji "Rowerowy Maj", ramach której w maju uczniowie będą na większą skalę korzystać z rowerów, hulajnog i rolek podczas dojazdu do szkoły. W związku z tym 17 kwietnia w hali sportowej odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Straży Miejskiej z uczniami naszej szkoły. W trakcie spotkania przypomniane zostały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, przypomniano najważniejsze dla rowerzystów znaki drogowe oraz omówiono najniebezpieczniejsze miejsca w najbliższej okolicy. W luźnej dyskusji z funkcjonariuszami nasi uczniowie wykazali się dość dobrą znajomością zagadnień z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. <ZOBACZ>

 • Stypendium szkolne.

  Szanowni Państwo, zbliża się kolejna tura wypłat stypendiów szkolnych. W związku z tym zamieszczamy kilka informacji:
  1. W załączeniu znajduje się oświadczenie do stypendiów za okres od stycznia do czerwca 2018 (proszę drukować dwustronnie). Oświadczenia muszą być wypełnione przez osobę, na którą była wystawiona decyzja. Proszę zwrócić uwagę, aby wszystkie wymagane części były zaznaczone. Oświadczenia wypełnione należy dostarczyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej Nr 8 w terminie do dnia 7 maja. Osoby, które nie dostarczą  oświadczeń będą musiały złożyć je w Urzędzie.
  2. Przypominamy, że do dochodu rodziny  nie wlicza się dochodu z programu 500+ .
  3. Kwota uprawniająca to dalej 514 zł netto.
  4. W przypadku działalności gospodarczej do dochodu należy zaliczyć: zasady ogólne-dochód podany we wniosku, pozostałe formy-dochód na dzień złożenia oświadczenia.

  Oswiadczenie_do_socjalnych_styczen_czerwiec_2018-.doc

 • Drużyna piłkarzy ręcznych Szkoły Podstawowej Nr 8 w składzie: Styk Paweł, Rodzik Kamil, Klajn Bartłomiej, Chwiejczak Jakub, Ruta Kacper, Jankowski Andrzej, Śliwa Damian, Wójcik Miłosz, Skawiński Hubert, Ryń Mikołaj, Miechowiecki Wiktor, Krawczuk Sebastian, Malik Błażej, Komadowski Kacper, pod opieką Piotra Szozdy i Damiana Morawskiego,  zdobyła III miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Minipiłki Ręcznej Chłopców. Zawody zostały rozegrane w dniu 6 kwietnia 2018 r. w Łukowie. W zawodach wzięło udział sześć najlepszych zespołów województwa lubelskiego: SP Nr 8 Zamość, SP Nr 56 Lublin, SP Terpentyna, SP Chełm, SP Puławy, SP Łuków. W meczu o brązowy medal nasza drużyna zwyciężyła 8 : 7 z drużyną SP Terpentyna. Awans na rozgrywki wojewódzkie był możliwy dzięki zwycięstwom na Igrzyskach Miejskich 20.03.2018 i Igrzyskach Rejonowych 27.03.2018r. Gratulacje!!  

 • Przekaż 1% podatku na naszą szkołę

  Od 8 lat nasza szkoła prowadzi współpracę z Fundacją Rosa w ramach akcji Twoja Szkoła, której celem jest podnoszenie jakości nauki uczniów dzięki darczyńcom przekazującym na jej konto 1% swojego podatku. Nasza szkoła biorąca udział w programie posiada indywidualny identyfikator. Wpisując go w zeznaniu podatkowym za 2017 r. rodzice, pracownicy i sympatycy szkoły mogą przeznaczyć 1% podatku dochodowego właśnie na naszą placówkę. Zebrane fundusze przeznaczane są na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania, ksiązek, tablic multimedialnych i innych pomocy dydaktycznych. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w akcji podczas rozliczania podatku za 2017 r.
  Jak to dokładnie zrobić:
  w zeznaniu PIT za 2017 r. w części H. Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) w polu Nr KRS należy wpisać 0000207472 natomiast w części I. Informacje uzupełniajace w polu Cel szczegółowy 1% wpisujemy TWOJA SZKOŁA - 128 112
  Informacje na temat Fundacji Rosa  http://fundacjarosa.pl/programy/twoja-szkola/# . Z góry dziękujemy za wszelkie wpłaty!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu
  ul. Bolesława Prusa 10
  22-400 Zamość
 • 84 6383246 fax 84 6383246

Galeria zdjęć