Nasza oferta

,

Kalendarz

Niedziela 23.09.2018

 • Walczyli z przeszkodami.

  7 września uczniowie  naszej szkoły z klas IVa, Va i VIa wzięli udział w biegu przeszkodowym „Little heroes life” . Drużyny 10-cio osobowe dziewcząt i chłopców z poszczególnych klas miały do pokonania dystans 1 km, na którym znajdowały się przeszkody (plot, drabinki, opony, worki z piaskiem, tor do czołgania się). Uczniowie spisali się rewelacyjnie zajmując 1 miejsce jako Szkoła Podstawowa Nr 8. W nagrodę każdy uczestnik w nagrodę otrzymał pamiątkową koszulkę, medal i dyplom. Indywidualnie pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli: Oliwia Szymanek z kl. IVa i Oliwia Kosiba z kl VIa. <<ZOBACZ>>  

 • Międzynarodowy Dzień Kropki

  „Ósemka” po raz drugi wzięła udział w Międzynarodowym Dniu Kropki, czyli globalnym święcie kreatywności i zabawy. Udział szkoły w tym globalnym wydarzeniu był doskonałą okazją do odkrywania uczniowskich talentów oraz do rozbudzania kreatywności. 17 września  królowały kropki.  Nauczyciele prowadzili lekcje z kropką jako motywem przewodnim lub wymyślali zadania z kropkami. Niesamowita historia o  Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości, poruszyła serca dzieci…

  Zapraszamy do wzięcia udziału za rok.

  Niech MOC KROPKI będzie z Wami...

 • Międzynarodowy Dzień Programisty

  Międzynarodowy Dzień Programisty

  13 września 2018 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Programisty, był to 256 dzień roku. Dlaczego właśnie w tym dniu? Dlatego, że 256 to szczególna liczba w informatyce:

  - 8 bitów pozwala na określenie do 256 różnych informacji

  - 256 to liczba znaków obsługiwanych przez rozszerzony standard ASCII

  - 256 to maksymalna liczba kolorów obrazu cyfrowego zapisanego w formacie GIF

  - w 24-bitowej przestrzeni barw RGB każdy kolor jest zapisany za pomocą trzech składowych, które przyjmują jedną z 256 dostępnych wartości.

  Z tej okazji uczniowie klasy III a programowali roboty OzoBoty i wykonywali pierwsze zadanie w ramach programu Uczymy Dzieci Programować.

  >>Galeria zdjęć<<

 • UWAGA. Zmiana terminu zebrań z rodzicami.

  Szanowni Państwo poniżej przedstawiamy aktualne terminy zebrań.

  Za utrudnienia przepraszamy.

  20.09.2018r. (czwartek)

  Klasy I – III oraz kl. IV – VI – godzina 16.00

  Klasy VII – VIII oraz III Gim. – 17.00

  Ponadto informuję, że o godzinie 16.00 dla rodziców uczniów klas III gimnazjalnych przed spotkaniem z wychowawcami odbędzie się spotkanie w ramach realizacji programu profilaktycznego „Archipelag skarbów”.

  24.09.2018r. ( poniedziałek) o godzinie 16.00 zapraszamy na spotkanie przewodniczących klasowych Rad Rodziców celem powołania Szkolnej Rady Rodziców.

  Serdecznie zapraszam.

  Maria Trześniowska

 • Na schodach Ratusza

  Na schodach Ratusza

  W sobotnie popołudnie Maria Flak z klasy VIB pod opieką nauczyciela języka polskiego pana Łukasza Trojanowskiego reprezentowała naszą szkołę w czasie Narodowego Czytania Przedwiośnia Stefana Żeromskiego.

 • Klasa 2b w Ogólnopolskim Programie Technologie z klasą

  Klasa 2b w Ogólnopolskim Programie Technologie z klasą

  Uczniowie klasy 2b z nauczycielem informatyki p. Marzeną Mazurek od września 2018 r. biorą udział w Ogólnopolskim Programie Technologie z klasą. Projekt wspiera nauczycieli we wdrażaniu nowej podstawy programowej z zakresu informatyki. Technologie z klasą to cykl scenariuszy lekcji oraz innowacyjny zestaw edukacyjny do nauki programowaniaszkolenia i wykłady dla nauczycieli oraz webinaria. Treści programu stworzone zostały przez ekspertów z firm technologicznych, ze wsparciem metodycznym Fundacji Uniwersytet Dzieci, która od ponad 10 lat prowadzi fascynujące zajęcia z naukowcami dla dzieci metodą pytań i doświadczeń, a także oferuje nauczycielom bezpłatne scenariusze zajęć.  Udział w programie daje nam możliwość prowadzenia bardzo ciekawych lekcji z wykorzystanie analogowego zestawu do nauki programowania, aplikacji ScratchJunior i Scratch. Realizacja tak wartościowego programu to wielka satysfakcja, mnóstwo kreatywnej zabawy, szeroka możliwość ćwiczenia umiejętności programistycznych i myślenia komputacyjnego.

  Technologie z klasą otrzymały patronat MEN!
  Decyzja Ministerstwa została umotywowana tym, że uczestnictwo w programie pozwoli nauczycielom na podniesienie kompetencji cyfrowych i zdobycie umiejętności niezbędnych do prowadzenia lekcji na temat programowania. Przyczyni się też do urozmaicenia dydaktyki szkolnej i częstszego korzystania z nowych technologii. Program wpisuje się też w zmiany w systemie edukacji, które wprowadzają naukę programowania już od pierwszej klasy szkoły podstawowej.

 • Bezpieczna droga do szkoły.

  Bezpieczna droga do szkoły.

  Droga do szkoły i z powrotem jest stałym elementem w życiu uczniów, aż do wakacji. Zatem droga ta powinna być bezpieczna. O to zadbają przede wszystkim rodzice i nauczyciele także policjanci.
  W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” 5 września w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I – III z policjantami - dzielnicowym i funkcjonariuszem działu prewencji KMP w Zamościu. Dotyczyło ono najważniejszych zasad  ruchu drogowego odnoszących się do pieszych, niebezpiecznych sytuacji i miejsc na drodze. Zwrócono uczniom uwagę na to jak bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest noszenie elementów odblaskowych. Zajęcia z policjantem były dla dzieci atrakcyjne, zachęciły je do poznawania zasad ruchu drogowego. Nie do przecenienia jest wiedza funkcjonariuszy, którzy poza omówieniem najważniejszych przepisów udzielili uczniom porad praktycznych oraz wskazali najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonywać, bo nawyki te zostają na całe życie.
  Przypominamy rodzicom, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 ustawy - Prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia najmłodszych w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Kierujący pojazdami w rejonach szkół powinni zachować ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego. Wszyscy powinni mieć na uwadze, że po wakacjach, dzieci mają często rozproszoną uwagę i nie zawsze przestrzegają zasad ruchu drogowego.

 • II EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU Uczymy Dzieci Programować rok szkolny 2018/2019

  II EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU Uczymy Dzieci Programować rok szkolny 2018/2019

  3 września 2018r. wystartowała II edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego Uczymy Dzieci Programować, którego organizatorem jest marka EduSense. Jest to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Nasza szkoła ponownie z wielką radością przystąpiła do tego projektu. Celem programu jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji (edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa dla klas 4-8 oraz gimnazjum).

  Korzyści z udziału w programie w odniesieniu do:

  Uczniów: rozwijanie algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności, umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań.

  Nauczycieli: podniesienie kwalifikacji nauczycieli poprzez proponowane im warsztaty stacjonarne i online, udostępnianie materiałów metodycznych. Oswojenie lęków związanych z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii w pracy nauczyciela.

  Rodziców: wsparcie w świadomym i odpowiedzialnym wprowadzaniu dzieci w cyfrowy świat.

  Placówek edukacyjnych: wzbogacenie bazy placówek o materiały dydaktyczno – metodyczne.

  Szkolny koordynator projektu: Marzena Mazurek

 • Informacja o programach stypendialnych dla uzdolnionych

  Informacja o programach stypendialnych dla uzdolnionych

  Szanowni Państwo,
  Uprzejmie informuję, iż w dniu 3 września 2018 r. rozpocznie się nabór wniosków o przyznanie stypendiów w ramach programu stypendialnego realizowanego przez Województwo Lubelskie.
  Program „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019” skierowany jest do szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, j. obcych nowożytnych, matematyki, którzy mieszkają na terenie woj. lubelskiego lub uczą się w woj. lubelskim oraz w roku szkolnym 2018/2019, na który przyznawane jest stypendium, będą rozpoczynać naukę w klasie VII lub VIII szkoły podstawowej, lub kontynuować naukę w szkole lub klasie programowo wyższej, realizującej podstawę programową kształcenia ogólnego bez podstawy programowej kształcenia w zawodach, z wyłączeniem szkół dla dorosłych.
  Program współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa i budżetu Województwa Lubelskiego, realizowany jest przez Departament Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.
  Stypendia przyznawane będą na okres od 01.09.2018 r. do 30.06.2019 r., w kwocie 390 zł miesięcznie - najzdolniejszym uczniom, którzy spełnią wymagane regulaminem kryteria i uzyskają najwyższą punktację w postępowaniu kwalifikacyjnym. W ramach programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019” przyznanych zostanie 511 stypendiów .
  W związku z powyższym, proszę o przekazanie informacji o naborze wniosków szczególnie uzdolnionym uczniom, którzy mogliby wziąć udział we wspomnianym programie stypendialnym.
  Szczegółowe informacje dotyczące programu: regulamin i wymagane dokumenty, instrukcje itp., znajdują się na stronie internetowej http://www.lubelskie.pl oraz w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, Departament Kultury, Edukacji i Sportu, ul. Artura Grottgera 4, piętro V, pok. 513, 516, tel. (81) 47 81 459, (81) 44 16 709 lub (81) 44 16 716.
  Wniosek pobrany ze strony internetowej http://www.lubelskie.pl/kultura/stypendia/stypendia-uczniowskie/lubelskie-wspiera-uzdolnionych/  z zakładki „Stypendia” lub dostępny w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie, w Departamencie Kultury, Edukacji i Sportu należy złożyć w wersji papierowej albo w formie dokumentu elektronicznego, który jest opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP w terminie od dnia 3 września 2018 r. do dnia 21 września 2018 r.
  Jestem przekonana, że nasze wspólne zaangażowanie w akcję informacyjną dotyczącą programu stypendialnego „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019” przyczyni się do pełnego wykorzystania przewidzianych na ten cel środków, a stypendia, które trafią do zdolnych uczniów będą dla nich szczególnym wyróżnieniem i zachętą do dalszej nauki.
  Z poważaniem
  Halina Drozd
  p.o. Dyrektor
  Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu
  Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

 • Zarządzenie.

  Zarządzenie.

  Szanowni Państwo.

  Z uwagi na bardzo duży zakres prac termomodernizacyjnych oraz w trosce
  o bezpieczeństwo naszych uczniów wprowadzam od dnia 4 września 2018r. BEZWZGLĘDNY ZAKAZ wjazdu samochodem na teren szkoły. Zakaz nie dotyczy firmy dokonującej termomodernizacji oraz pracowników szkoły.

  Dyrektor szkoły

  Maria Trześniowska

                                                                                                                                                 

 • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

  Rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

  Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkonego 2018/2019 odbędzie się 03.09.2018 o godzinie 10.00 w hali sportowej. O godz. 9.00 spotykamy się na Mszy Św w intencji nowego roku szkolnego w kościele pw Świętej Bożej Opatrzności na Karolówce.

 • Stypendia socjalne 2018/2019.

  Stypendia socjalne 2018/2019.

  Przed Nami nowy rok szkolny i czas przyjmowania wniosków o stypendia socjalne. Przesyłamy zatem kilka informacji, które pomogą Państwu w realizacji tego zadania.
  1. Wniosek o stypendium oraz oświadczenie o dochodach.
  2. Procedura dotycząca stypendiów.
  3. W załączeniu jest również oświadczenie dla osób, które prowadzą działalność w formie karty podatkowej lub ryczałtu.
  4. W przypadku osób, które prowadzą działalność na zasadach ogólnych obliczanie dochodu z tej działalności jest możliwe tylko na podstawie zaświadczenia z US.
  5.  Dzieci mieszkające poza Zamościem w sprawie stypendiów muszą się zwracać do gminy na terenie których mieszkają.
  6.  Kwestia dochodu: do 30.09.2018 wynosi on 514 zł netto na osobę, dochód z ha - 288 zł. Od 1.10.2018 dochód ten wzrośnie do 528 zł, dochód z ha wynosić będzie 308 zł. Możliwe zatem będzie złożenie wniosków po 1.10 przez osoby, których dochód przekraczał we wrześniu 514 zł, oczywiście za odpowiednim wyjaśnieniem. W załączeniu Rozporządzenie w sprawie zmiany kryteriów od 1.10.2018.

  Procedura
  Wniosek
  Oswiadczenie o dochodach
  Oswiadczenie dz. gospodarcza
  Kryteria

 • Programy stypendialne dla uzdolnionych.

  Programy stypendialne dla uzdolnionych.

  Informujemy, że w dniach od 3 do 21 września 2018 prowadzony będzie nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla uczniów szczególnie uzdolnionych w ramach programów stypendialnych "Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019" oraz "Lubelska kuźnia talentów 2016-2019". Programy finansowane będą z Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa i budżetu Województwa Lubelskiego. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z pismem Zarządu Województwa Lubelskiego w tej sprawie.
  Programy_stypendialne.pdf

 • Erasmus+ czyli międzynarodowy projekt w Ósemce

  Erasmus+ czyli międzynarodowy projekt w Ósemce

  Z wielką radością informujemy o tym, że Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu pozyskała fundusze unijne na realizację wniosku w ramach programu Erasmus+ z sektora Edukacja szkolna Akcja 1 Mobilność kadry edukacji szkolnej na projekt: “Programming as a Tool for effective Teaching” czyli „Programowanie jako narzędzie do efektywnego nauczania". Przyznana nam kwota dofinansowania projektu wynosi 22651,00 EURO, co stanowi równowartość kwoty 97675,64 PLN.

  Głównym założeniem projektu są szkoleniowe wyjazdy kadry pedagogicznej na zagraniczne kursy metodyczne na Maltę i do Irlandii w celu poznania najnowocześniejszych, europejskich i światowych metod nauki kodowania i programowania.

  Poznanie innowacyjnych metod nie może odbyć się bez odpowiedniej znajomości języka angielskiego. Wynikają stąd kolejne cele projektu: podniesienie kompetencji językowych kadry nauczycielskiej, wymiana doświadczeń, współpraca na arenie międzynarodowej, współpraca z partnerami projektu.

  Po odbyciu mobilności zagranicznych, planowane jest wdrożenie w szkole innowacyjnych metod nauczania opartych o elementy kodowania i programowania w zakresie wszystkich edukacji. Nauczyciele będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na forum szkolnym i pozaszkolnym, a przede wszystkim na międzynarodowej platformie edukacyjnej.

  Projekt będzie realizowany przez zespół nauczycieli w składzie: Maria Trześniowska – Dyrektor szkoły, Bożena Wieczorek – Wicedyrektor szkoły, Artur Plewa - Wicedyrektor szkoły, Marzena Mazurek – nauczyciel informatyki (koordynator merytoryczny projektu),  Justyna Babiarz–Furmanek – nauczyciel języka angielskiego (koordynator organizacyjny projektu), Agnieszka Bratkowska – nauczyciel matematyki, Monika Gabryel – nauczyciel bibliotekarz, Monika Kaznowska – nauczyciel języka angielskiego, Alicja Łój – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Katarzyna Morawska – nauczyciel języka niemieckiego, Aneta Rudawska – nauczyciel języka francuskiego.

 • Nareszcie wakacje!!

  W piątek 22 czerwca nadszedł najbardziej przez wszystkich oczekiwany moment - zakończenie roku szkolnego. W hali sportowej zebrało się blisko 400 uczniów szkoły podstawowej i 100 uczniów klas gimnazjalnych aby oficjalnie zakończyć roczne zmagania z nauką. Dyrektor Maria Trześniowska podsumowała rok szkolny prezentując informacje na temat osiagnięć naszych uczniów. Wyróżniającym się w nauce uczniom wręczono nagrody książkowe i stypendia motywcyjne. Cała uroczystość została uświetniona krótkim występem artystycznym. <<ZOBACZ>>  

 • SPOTKANIE Z RODZICAMI

  SPOTKANIE Z RODZICAMI

  Serdecznie zapraszam rodziców przyszłych pierwszoklasistów na spotkanie, które odbędzie się
  26 czerwca 2018r. o godz. 16.00. Podczas spotkania zostaną omówone sprawy oranizacyjne związane z nowym rokiem szkolnym 2018/2019.

                                                          Maria Trześniowska
                                                                           Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 8

 • Wyprawka szkolna dla przyszłych uczniów pierwszej klasy

  Wyprawka szkolna dla przyszłych uczniów pierwszej klasy

  Wyprawka dla pierwszoklasisty to poważna sprawa. Zanim zaczniemy zakupy, warto przygotować listę rzeczy do szkoły. Dzięki temu nie zapomnimy o tym, co potrzebne i nie kupimy tego, co jest zbędne.

   A oto lista niezbędnych rzeczy:

  • plecak/tornister, pojemnik na śniadanie
  • zeszyt w 3 linie (czerwone i niebieskie),  zeszyt w kratkę; zeszyty podpisujemy imieniem i nazwiskiem dziecka na okładce
  • piórnik, a w nim: dwa ołówki miękkie, gumka do ścierania, strugaczka z pojemniczkiem, nożyczki z zaokrąglonymi końcami, klej, linijka, kredki ołówkowe z podstawowymi kolorami: czerwonym, zielonym, żółtym, niebieskim
  • obuwie na zmianę z białą (jasną, nie rysującą) podeszwą, jeśli dziecko nie wiąże jeszcze butów najlepiej zakupić buty na rzepy
  • worek na obuwie 
  • strój na w-f (ciemne wygodne spodenki, koszulki zakupimy w jednym kolorze we wrześniu)

  To rzeczy niezbędne, resztę przyborów ustali każdy wychowawca na spotkaniu we wrześniu. "Ładujemy baterie" i spotykamy się we wrześniu!

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

  Informuję, że uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2017/2018 odbędą się w następujących terminach:

  - 21 czerwca 2018 r. ( czwartek)  o godz. 12.00 -  uroczysta Msza Św. w Kościele pw. Świętej Bożej Opatrzności na Karolówce.

  - 21 czerwca 2018 r. ( czwartek) o godz. 16.00  - uroczyste zakończenie roku szkolnego i wręczenie nagród dla klas III gimnazjum, natomiast rozdanie świadectw odbędzie się 22 czerwca o godz. 10.00 na spotkaniu z wychowawcą,

  - 22 czerwca 2018 r. o godzinie 9.00. – uroczyste zakończenie roku szkolnego  dla klas I – VII  szkoły podstawowej oraz klasy II gimnazjum.  

  Jednocześnie,  przypominam, że do końca roku szkolnego lekcje odbywają się wg planu i jest sprawdzana obecność.

  Maria Trześniowska

  Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 8

 • STYPENDIA MOTYWACYJNE I SPORTOWE.

  STYPENDIA MOTYWACYJNE I SPORTOWE.

  W dniu 22.06.2018r. od godziny 9.00 będą wypłacane stypendia motywacyjne. Stypendium można odebrać u Pani Marzeny Rosy w pokoju Kadry.
  Bardzo prosimy aby każdy uczeń przy odbiorze stypendium posiadał aktualną legitymacje szkolną w celu potwierdzenia tożsamości.      Zapraszamy.

 • Świetny wynik egzaminu gimnazjalnego 2018 !!!

  Świetny wynik egzaminu gimnazjalnego 2018 !!!

  Z ogromną przyjemnością pragnę poinformować, że nasi uczniowie klas III Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków uzyskali bardzo dobry wynik na tegorocznym egzaminie gimnazjalnym, uzyskując z części humanistycznej - wynik bardzo wysoki (tj. z języka polskiego i historii z wos) a z pozostałych części - wynik wysoki (tj. z matematyki, części przyrodniczej, jęz. angielskiego).  Tym samym w rankingu publicznych szkół gimnazjalnych z terenu Miasta Zamość i nie tylko, uzyskali I miejsce.

  Serdecznie gratuluję naszym uczniom i składam wielkie podziękowania nauczycielom, którzy z ogromną pasją i zaangażowaniem wykonują swoją pracę i cieszą się z każdego sukcesu naszych uczniów.

   

  Brawo uczniowie klas III !

  Maria Trześniowska - dyrektor szkoły

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu
  ul. Bolesława Prusa 10
  22-400 Zamość
 • 84 6383246 fax 84 6383246

Galeria zdjęć