• Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w badmintonie

          • Dnia 18. października uczniowie z klasy 8 a reprezentowali naszą szkołę w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w badmintonie. 

            Po zaciętych meczach  z zawodnikami zamojskich podstawówek - SP 4, SP 3, SP 6 i SP 9 dziewczęta w składzie: Oliwia Szymanek i Klaudia Szczepańska zdobyły 2 miejsce  i awans na zawody rejonowe, natomiast chłopcy- Michał Gawliczek oraz Bartłomiej Saczuk uplasowali się na miejscu 4. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

            Opiekun: Aneta Keler

          • U progu kariery…

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8 z Zamościu wzięli udział w przedsięwzięciu, którego celem było rozwijanie dziecięcych talentów, zdolności, ekspresji i wrażliwości estetycznej. Reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w przesłuchaniach do konkursu, następnie ćwiczyli przed występem pracując z mikrofonem na dużej scenie, a 16 października wystąpili na Gali Finałowej konkursu „U progu kariery” w Zamojskim Domu Kultury.
            Oto laureaci konkursu i ich kategorie:
            Batalia Marysia kl. 1a (kat. pięknego mówienia i plastyczna)

            Budziejewska Alicja kl. 1a (kat. piosenki)
            Burcon Tosia kl. 2b (kat. piosenki)

            Goździuk Wiktor kl. 1b (kat. plastyczna)

            Kalita Lena 1a (kat. piosenki)
            Gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sukcesów na scenie.

            Norbert Kowalczuk

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • W trakcie roku szkolnego obchodzimy wiele świąt i uroczystości, ale jedno z nich ma dla nas szczególne znaczenie. 14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Z tej tez okazji 13 października uczniowie klas drugich, trzecich oraz uczennice z klasy VI b podczas apelu podziękowali nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji za ich pracę, okazywane na co dzień wsparcie i życzliwość. W pięknych słowach wierszy i piosenek wyrazili swą wdzięczność.

          • Dzień Drzewa

          • Z okazji "Dnia Drzewa" w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny, którego celem było kształtowanie proekologicznych zachowań oraz rozwijanie umiejętności plastycznych, kreatywności i wrażliwości estetycznej. Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III. Na konkurs wpłynęło wiele pięknych prac. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić:

            Klasy I

            1 miejsce Liwia Tracz

            2 miejsce Wiktor Gożdziuk

            3 miejsce Anna Orchowska

            Klasy II

            1 miejsce Estera Ołówek

            2 miejsce Alan Borys

            3 miejsce Patryk Kuryj

            Klasy III

            1 miejsce Maja Komorowska

            2 miejsce Ania Krasnopolska

            3 miejsce Emilia Borek

            Gratulujemy laureatom:)

          • Wycieczki integracyjne klas 1-3

          • W październiku uczniowie klas 1- 3 wybrali się na wycieczki integracyjne do "Stadniny pod lasem" w Dąbrowie Tomaszowskiej. Atrakcji było mnóstwo: przejażdżka na kucyku, koniu, zjeżdżalnie, dmuchańce, przejazd tramwajem konnym, ognisko z kiełbaskami, pieczone ziemniaczki. Dzieci zwiedziły również stadninę koni. Pogoda oraz humory wszystkim dopisały w stu procentach. Zabawa była wspaniała, więc na pewno jeszcze tam wrócimy

          • Erasmus+ w zamojskiej ósemce

          • Digital Tools and Programming in Future Classrooms - projekt Erasmus KA229

            W latach 2020-2023 Szkoła Podstawowa Nr8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu realizuje międzynarodowy projekt w ramach programu Erasmus+:  Akcja 2- Współpraca na rzecz innowacji
            i wymiany dobrych praktyk pod tytułem „Digital Tools and Programming and in Future Classrooms” – „Narzędzia cyfrowe i programowanie w nowoczesnej szkole”. Czas trwania projektu to 3 lata,
            a współpraca obejmuje uczniów w wieku 12-15 lat z Polski, Portugalii i Turcji.

            Celem projektu jest opracowanie, przetestowanie i wdrożenie innowacyjnych praktyk dla uczniów i nauczycieli w oparciu o  wykorzystanie aplikacji, technologii mobilnej i programowania oraz rozwijanie międzynarodowych kompetencji społecznych, międzykulturowych i językowych.

            W ramach projektu przewidziane zostały 4 wymiany grup uczniów i nauczycieli między współpracującymi szkołami. Na przełomie maja i czerwca uczestnicy projektu spotkali się
            w Portugalii. We wrześniu 2022r odbyło się kolejne spotkanie - nauczyciele z Turcji i Portugalii odwiedzili Zamość. Podczas wizyty w naszej szkole poznali podstawy budowania i programowania robotów oraz możliwość wykorzystania w pracy okularów rzeczywistości wirtualnej. Zapewniliśmy im również moc atrakcji i wrażeń. Goście zwiedzili Warszawę, Zamość i Roztocze w towarzystwie naszych nauczycieli i uczniów, którzy pełnili rolę przewodników szlifując przy tym znajomość języka angielskiego – bo w tym języku odbywała się komunikacja. Zaznajomili się z elementami polskiej kultury, gościnności oraz tradycyjnymi potrawami polskiej kuchni. Odbyło się również spotkanie
            z  Wiceprezydent Miasta Zamościa p. Anną Marią Antos.

            Nauczyciele z Turcji i Portugalii z zaciekawieniem poznawali  kulturą, historią naszego kraju
             i regionu, chętnie nawiązywali konwersację. Obdarowali nas drobnymi upominkami - dowodami sympatii. Chętnie przybliżyli nam kraje, z których przyjechali, ich systemy edukacyjne, specyfikę szkół w Turcji i Portugalii. Poznaliśmy kilka popularnych zwrotów w języku portugalskim i tureckim, wymienialiśmy się zwrotami używanymi w codziennych sytuacjach.

            Niestety wszystko co miłe szybko się kończy i wizyta naszych międzynarodowych przyjaciół też dobiegła końca – po wspólnej kolacji, wręczeniu certyfikatów oraz pamiątek pożegnaliśmy ich, obiecując spotkać się w listopadzie w Turcji oraz wiosną w Zamościu.

          • SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

          • W dniu 06.10 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz na terenie Parku Miejskiego odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe szkół podstawowych i ponadpodstawowych z miasta Zamość oraz z  gminy Zamość.

            W Miejskich Igrzyskach Dzieci ( rocznik 2012-2010)

            I miejsce zdobyły dziewczęta w składzie:

            Kleban Julia, Lipska Natalia, Mielniczuk Martyna, Wielgusiak Emilia, Machałek Julia, Drzewicka Lena

            W Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej ( rocznik 2008 – 2009)

            I miejsce zdobyły dziewczęta w składzie:

            Poździk Wiktoria, Zawiślak Justyna, Szczepańska Klaudia, Michałowska Wiktoria, Nieścioruk Katarzyna, Szymanek Oliwia, Madyniak Malwina, Lewenda Milena

            II miejsce zdobyli chłopcy w składzie:

            Poździk Jakub, Bielecki Wiktor, Bielecki Mateusz, Lewicki Antoni, Smyl Wojciech ,  Krasnopolski Krzysztof, Łyś Paweł

            Wszystkie drużyny awansowały na zawody rejonowe, które odbędą się w Tomaszowie Lubelskim.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            Opiekunowie: Barbara Kanarszczuk,  Aneta Keler

          • „Na wały…” Agent zdemaskowany

          • Dnia 30 września klasa IV a wzięła udział w terenowej grze miejskiej „ Na wały! Niezwyciężona Twierdza Zamość” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pospolite Ruszenie oraz Muzeum Fortyfikacji  i Broni Arsenał. Uczniowie podzieleni na dwie drużyny: Tropiciele i Smerfy, pod opieką wychowawczyni p. Katarzyny  Dziwulskiej i pedagog  p. Magdaleny Wolak, przenieśli się do roku 1656, do czasów oblężenia Zamościa przez Szwedów. Ich zadaniem było zdemaskowanie „ tajnego agenta”, który zagrażał Twierdzy Zamość.  Poruszając się w obrębie Starego Miasta i fortyfikacji,  czwartoklasiści i drużyny z innych szkół lokalizowali „świadków” -  inżyniera, damę, cyrulika, przekupkę, dziada, artylerzystę i kupca ormiańskiego, którzy w zamian za wykonywanie różnych zadań zdradzali ważne informacje na temat „szpiega wojsk szwedzkich.” Podejrzanymi byli: żołnierz, szlachcic, bakałarz i chłop. Niestety, uczniom naszej szkoły nie udało się zdemaskować szpicla, którym ostatecznie okazał się szlachcic, ale wzorowo wykonali wszystkie 7 zadań. Gra utrzymana w konwencji XVII - wiecznego szpiegowskiego kryminału bardzo wszystkim się podobała.

            Katarzyna Dziwulska

          • Druk 3D w naszej szkole

          • W dniach 1 – 2 października 2022 r. odbyła się Wojewódzka Konferencja „KREATYWNOŚĆ W DOBIE CYFRYZACJI” w gmachu Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, w której uczestniczyła nauczycielka informatyki p. Marzena Mazurek.

            Celem konferencji było przekazanie nauczycielom wiedzy o tym, w jaki sposób mogą pracować z uczniami na zajęciach, rozwijając ich uzdolnienia, wykorzystując przy tym sprzęt, który trafił do szkół w ramach Rządowego Projektu Laboratoria Przyszłości. Do współpracy zaproszeni zostali prelegenci z uczelni wyższych oraz instytucji oświatowych.

            Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli m.in.: Minister Edukacji i Nauki, Prezydent Miasta Lublin, Lubelski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Wojewoda Lubelski.

            Oczywiście p. Marzena Mazurek nie byłaby sobą, gdyby po powrocie ze szkolenia, nie przetestowała wspólnie z uczniami nowej drukarki 3D, która została zakupiona w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania i wypoziomowaniu stołu, pierwsze testy okazały się pomyślne. Zaprojektowano i wydrukowano breloczek do kluczy z napisem SP 8.

            Takie pomoce dydaktyczne to doskonała okazja do wtajemniczenia uczniów w grafikę i wydruk 3D.

            Drukarka 3D w naszej szkole na stałe zagości jako super urządzenia do wykorzystania na lekcjach.

             

          • Dzień Anioła Stróża

          • 3 października 2022r. do naszej szkoły już od rana przybywały anioły – takie małe, a nawet takie bardzo duże. Zrobiło się zupełnie jak w niebie. Wszędzie widać było aureole, skrzydła, pióra i uśmiechnięte twarze. Były anielskie zabawy, tańce i oczywiście wspólna modlitwa. Dziękowaliśmy Panu Bogu za dar naszych Aniołów Stróżów i Ich nieustanną opiekę nad nami.

            W tym dniu działała w szkole Anielska Poczta. Posłańcy dostarczyli same dobre wiadomości, życzenia, pozdrowienia. Dorosłym pracownikom szkoły zostały doręczone specjalne wiadomości z Nieba w postaci cytatów z Pisma Świętego.

          • Dzień Chłopaka w naszej szkole

          • Dzień Chłopaka dziś w Ósemce mamy,

            z tej okazji szczere życzenia Wam składamy:

            dużo uśmiechów, a mało złości,

            żadnych smutków, dużo radości.

          • Mistrzostwa Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w Lekkiej Atletyce

          • Dnia 28 września 2022r. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w Lekkiej Atletyce dla szkół podstawowych. Zawody te były organizowane w ramach „Czwartków Lekkoatletycznych”. W konkurencjach startowali chłopcy i dziewczęta szkół podstawowych. Organizatorami wydarzenia byli: Klub Sportowy „Agros” Zamość, OSiR Zamość, Urząd Miasta Zamość, Starostwo Powiatowe w Zamościu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie.

            Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych z Zamościa, powiatu zamojskiego oraz z innych powiatów województwa lubelskiego.

            Każdy z zawodników mógł startować w dwóch konkurencjach: biegowej i technicznej.

             

            Oto najlepsi w poszczególnych konkurencjach:

            Pchnięcie kulą

            Smyl Wojciech – I miejsce

            Łyś Paweł – II miejsce

            Skok wzwyż kl. 4-6

            Padjuczenko Jakub – II miejsce

            Skok wzwyż kl. 7-8

            Kostrubiec Kacper – I miejsca

            Rzut oszczepem

            Lewicki Antoni – IV miejsce

            100 m dziewcząt

            Jabłońska Natasza – III miejsce

            100 m chłopców

            Smyl Wojciech – II miejsce

            300 m chłopców

            Pożdzik Jakub – VI

            300 m dziewczęta 4-6 klasa

            Lipska Natalia – II miejsce

            300 m dziewczęta 7 -8 klasa

            Pożdzik Wiktoria – I miejsce

            Osuch Julia – II miejsce

            Szczepańska Klaudia – III miejsce

            Zielińska Martyna – IV miejsce

            600 m dziewcząt

            Wielgusiak Emilia – I miejsce

            Rzut piłeczką palantową

            Joniec Oliwia – I miejsce

             Kułaj Izabela – III miejsce

            Skok w dal kl. 4-6

            Lipska Natalia – III miejsce

            Zwycięzcom zawodów zostały wręczone medale. Wręczenia medali dokonali przedstawiciel Miasta Zamość z Wydziału Sportu P. Agnieszka Perzyńska, przedstawiciel Starostwa Powiatowego P. Ewa Balicka Zastępca Dyrektora Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu Zamojskiego. Gościem Mistrzostw Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LA był P. Dominik Kopeć polski lekkoatleta, specjalizujący się w biegach sprinterskich. Wszedł w skład polskiej sztafety 4 × 100 metrów, która zdobyła w tym roku medal brązowy mistrzostw europy Monachium 2022r. Reprezentuje on Klub Sportowy „Agros” Zamość.

          • Mamy nowy Samorząd Uczniowski!

          • Dnia 21.09. 2022r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

            Po zliczeniu głosów możemy ogłosić nowy skład SU na rok szkolny 2022/2023:

            Przewodniczący – Natasza Jabłońska klasa VIII b

            Zastępca – Wiktoria Michałowska klasa VIII a

            Skarbnik – Michalina Rudawska klasa VIII c

            Opiekun Samorządu Uczniowskiego : Pani Monika Paska

            Rzecznik Praw Ucznia: Pani Anita Kuzdra

            Gratulujemy wszystkim wybranym. Życzymy wielu pomysłów i wytrwałości w pracy. Powodzenia!

          • Cześć i chwała Bohaterom!

          • Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu wziął udział w uroczystościach organizowanych 1 września, w rocznicę agresji III Rzeszy na Polskę oraz 17 września rocznica agresji ZSRR na Polskę.

             

          • SUKCES LENY DRZEWICKIEJ

          • Nowy rok szkolny rozpoczynamy sukcesem naszej uczennicy klasy VI a - Leny Drzewickiej. 28 sierpnia 2022 r. w Wolicy Śniatyckiej (gm. Komarów Osada) Lena odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca w kategorii prezentacja multimedialna w konkursie wojewódzkim Ocalić od zapomnienia - Bitwa pod Komarowem 1920. Wręczenie nagrody odbyło się w trakcie obchodów 102 rocznicy sławnego zwycięstwa wojsk polskich nad sowiecką jazdą dowodzoną przez Siemiona Budionnego.  W wydarzeniu uczestniczyło kilka tysięcy osób, w tym p. Mariusz Błaszczak - minister obrony narodowej, p. Piotr Gliński - minister kultury i dziedzictwa narodowego, posłowie oraz przedstawiciele samorządów. Lenko, gratulujemy!!!
            Opiekunem Leny była nauczycielka języka polskiego - p. Monika Gabryel.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

          • Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023.

            Godzina 9.00 Msza Święta w Kościele Świętej Bożej Opatrzności.

            Godzina 10.00 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego klasy I - VIII - hala sportowa.

            Godzina 10.30 Spotkanie z wychowawcami klas.

          • Stypendia socjalne.

          • Szanowni Państwo,

            zbliża się termin składania wniosków o stypendia socjalne. Przypominam, że wnioski składane są w szkole w terminie 1-15 września. Wnioski po tym terminie składane są bezpośrednio w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu z uzasadnieniem złożenia go po terminie.

            Warunki uprawniające do otrzymania wsparcia są określone w regulaminie udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Zamość (załącznik do uchwały nr XXXI/351/05 Rady Miejskiej w Zamościu  z dnia 21 marca 2005 r -tekst jedn. Dziennik  Urzędowy Województwa Lubelskiego z 31 stycznia 2017 roku, poz. 484):

            - dochód na członka rodziny nie wyższy niż 600 zł netto,

            - uczęszczanie dziecka do szkoły

            - zamieszkiwanie na terenie Miasta Zamość

            - stypendium przysługuje uczniowi nie dłużej niż do ukończenia 24 roku życia.

            Dochód liczony z 1 ha przeliczeniowego-345 zł.

            Przypominam, że o stypendium mogą się również ubiegać uczniowie z Ukrainy, ale tyko ci, których pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest uznawany za legalny na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa:
             

            Art. 2 ust. 1. Jeżeli obywatel Ukrainy, o którym mowa w art. 1 ust. 1, przybył legalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od dnia 24 lutego 2022 r. do dnia określonego w przepisach wydanych na podstawie ust. 4 i deklaruje zamiar pozostania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jego pobyt na tym terytorium uznaje się za legalny w okresie 18 miesięcy licząc od dnia 24 lutego 2022 r.

            Warunki uprawniające do otrzymania wsparcia są te same co określone w regulaminie udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Zamość (załącznik do uchwały nr XXXI/351/05 Rady Miejskiej w Zamościu  z dnia 21 marca 2005 r -tekst jedn. Dziennik  Urzędowy Województwa Lubelskiego z 31 stycznia 2017 roku, poz. 484):

            - dochód na członka rodziny nie wyższy niż 600 zł netto,

            - uczęszczanie dziecka do szkoły

            - zgłoszenie pobytu na terenie Miasta Zamość

            - stypendium przysługuje uczniowi nie dłużej niż do ukończenia 24 roku życia.

            W przypadku dochodów brane pod uwagę są tylko dochody otrzymywane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i przez członków rodziny przebywających w Polsce a rodzaj dochodów i sposób obliczania dochodu jest identyczny jak przy stypendiach dla uczniów polskich. Dodatkowo należy pamiętać, aby wniosek wypełniony był czytelnie w języku polskim

            Proszę o zbierania faktur do wypłaty stypendium (dotyczy również dzieci z Ukrainy.

          • Stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego.

          • Stypendia uczniowskie

            W roku szkolnym 2022/2023 Województwo Lubelskie realizuje programy stypendialne dla uczniów, których celem jest finansowe wsparcie młodych, szczególnie uzdolnionych osób, uczących się lub mieszkających w województwie lubelskim.

            Program „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2021-2023” skierowany jest do uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, j. obcych nowożytnych, matematyki lub przedsiębiorczości, którzy w roku szkolnym 2022/2023 są uczniami klas VII lub VIII szkół podstawowych lub uczniami liceów ogólnokształcących (z wyłączeniem szkół dla dorosłych).[szczegółowe informacje dot. programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych” w artykule]

            Program realizowany jest przez Województwo Lubelskie w oparciu o projekt pozakonkursowy „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2021-2023”, w ramach 12 Osi Priorytetowej Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, Działanie 12.2 KSZTAŁCENIE OGÓLNE, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2021-2023, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

            Program „Lubelska kuźnia talentów 2021-2023” skierowany jest do uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów ogólnych tj. przedmiotów przyrodniczych, przedmiotów informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki, przedsiębiorczości lub przedmiotów zawodowych, którzy w roku szkolnym 2022/2023 kontynuują naukę w  szkole prowadzącej kształcenie zawodowe w formie dziennej – szkole branżowej, technikum, szkole policealnej lub szkole artystycznej (z wyłączeniem szkół dla dorosłych). [szczegółowe informacje dot. programu „Lubelska kuźnia talentów” w artykule]

            Wnioski o przyznanie stypendium na rok szkolny 2022/2023 w ramach powyższych programów będą przyjmowane w terminie od 1 do 16 września 2022 r.

            Program „Lubelska kuźnia talentów 2021-2023 II” skierowany jest do uczniów szczególnie uzdolnionych z przedmiotów zawodowych lub ogólnych tj.: przedmiotów przyrodniczych, przedmiotów informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki, przedsiębiorczości, którzy w roku szkolnym 2022/2023 rozpoczęli naukę (w I klasie) w szkole prowadzącej kształcenie zawodowe w formie dziennej – szkole branżowej, technikum, szkole policealnej lub szkole artystycznej (z wyłączeniem szkół dla dorosłych). O stypendium ubiegać się mogą uczniowie, którzy są mieszkańcami województwa lubelskiego lub uczą się w województwie lubelskim, spełniający warunki określone w regulaminie.  [szczegółowe informacje dot. programu Lubelska kuźnia talentów II]

            Kolejny nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach programu stypendialnego „Lubelska kuźnia talentów 2021-2023 II” planowany jest na styczeń 2023 r.

            Projekty skierowane są również do, spełniających kryteria, uczniów z niepełnosprawnościami. strona internetowa Województwa Lubelskiego = www.lubelskie.pl oraz budynek UMWL przy ul. A. Grottgera 4 w Lublinie, dostosowane są do korzystania z nich przez osoby z niepełnosprawnościami.

            Szczegółowych informacji na temat programów stypendialnych dla uczniów udzielają pracownicy Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego, ul. Artura Grottgera 4 w Lublinie. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerami telefonów: (81) 47 81 459, (81) 44 16 716; (81) 44 16 713 lub poprzez skrzynkę e-mail: stypendia_rpo@lubelskie.pl

            Godziny pracy: poniedziałek – piątek 7.30 – 15.30.

        • Wyprawka pierwszoklasisty.
          • Wyprawka pierwszoklasisty.

          • Drogi uczniu klasy pierwszej!

            W Twoim piórniku powinny się znaleźć:

            - dwa zatemperowane ołówki (HB),
            - gumka,
            - kredki ołówkowe w podstawowych kolorach,
            - temperówka,
            - nożyczki,
            - flamastry lub cienkopisy
            - klej w sztyfcie.

            Zadbaj o to, aby zeszyty były obłożone i wyraźnie podpisane.
            Przygotuj sobie w ciągu pierwszego tygodnia teczkę do zajęć plastycznych. Włóż do niej: kolorowy i biały blok techniczny oraz blok rysunkowy, kredki pastelowe, plastelinę, papier kolorowy samoprzylepny i taki zwyczajny.
            Kup

            farby plakatowe - 12 kolorów,
            - kubeczek na wodę (najlepiej z przykrywką),
            - dwa pędzelki (cienki i gruby).

            Powiadomię cię, kiedy masz przynieść to na zajęcia.
            Książki i Karty ćwiczeń dostaniesz w szkole. Wystarczy je podpisać, obłożyć, w piękne okładki i gotowe!!!
            W szkole będzie super!!!!
            Wychowawczyni