• Dzień Mamy

• We wtorek obchodziliśmy Dzień Mamy, jest to także bardzo ważna data w życiu szkoły. W tym roku z powodu zaistniałej sytuacji, święto to w dużej mierze przeniosło się do Internetu.  Daliśmy radę… Uczniowie klas 1-3 przygotowali podczas zajęć zdalnych laurki dla swoich mam, Lena, Karol, Asia , Emilka i Mateusz z klasy 2 C  w imieniu swoim i kolegów nakręcili filmik z najserdeczniejszymi życzeniami dla wszystkich mam   https://www.youtube.com/watch?v=EkgY2LNxo7s

• Rekrutacja 2020/2021

• Drodzy Państwo zgodnie z harmonogramem czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz uzupełniającym do szkół podstawowych na rok szkolny 2020/2021 informujemy, że w dniu
            12 maja do godziny 12.00 zostaną podane do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej oraz listy kandydatów niezakwalifikowanych do klasy pierwszej. Listy zostaną wywieszone w korytarzu przy wejściu do szkoły dla klas I – III oraz na podstawie § 11b Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 r.
            zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w zakładce Rekrutacja 2020/2021 publikujemy listę dzieci  zakwalifikowanych i nie zakwalifikowanych do klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021.

Oświadczenie woli.

Oświadczenie woli można złożyć od 13 maja do 27 maja 2020r. na dwa sposoby.

1. wypełnienie i odesłanie w formie elektronicznej na adres szkoły  sp8zamosc@poczta.onet.pl  „Oświadczenia woli”. Oświadczenie można pobrać ze strony szkoły www.sp8zamosc.edupage.org w zakładce Rekrutacja 2020/2021.
            2. rodzic składa oświadczenie woli przyjęcia w wersji elektronicznej będąc zalogowanym na swoje konto w systemie ( opcja dostępna tylko dla kandydatów zakwalifikowanych) – status kandydata zmienia się automatycznie z zakwalifikowany na przyjęty. Instrukcja w zakładce Rekrutacja 2020/2021.

Złożenie oświadczenia jest ostatecznym potwierdzeniem przez rodzica kandydata woli przyjęcia dziecka do naszej szkoły.

Odwołanie Zgodnie z Zarządzeniem Nr 6 Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu.

7. W terminie 3 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych
            i kandydatów nieprzyjętych, rodzic kandydata lub kandydat może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata.

8. Uzasadnienie sporządza się w terminie 5 dni od dnia wystąpienia przez rodzica kandydata. Uzasadnienie zawiera przyczyny odmowy przyjęcia, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia, oraz liczbę punktów, którą kandydat uzyskał w postępowaniu rekrutacyjnym.

9. Rodzic kandydata może wnieść do dyrektora, szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej, w terminie 3 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.

10. Dyrektor szkoły rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej o którym mowa w ust. 9, w terminie 3 dni od dnia otrzymania odwołania. Na rozstrzygnięcie dyrektora szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.

Wszystkie dokumenty ( uzasadnienie, odwołanie) składamy w formie elektronicznej na adres mailowy szkoły    sp8zamosc@poczta.onet.pl

Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej
                                                                                                           Artur Plewa

• Najmłodsi patrioci naszej szkoły

• Miesiąc maj to szczególny czas w historii Polski ponieważ  pierwsze trzy dni dotyczą obchodów ważnych dla Polaków świąt. W ubiegłym roku świętowaliśmy je hucznie, biorąc udział w różnych uroczystościach. W tym roku uczciliśmy je… nietypowo: każdy w swoim domu. Najmłodsi patrioci naszej szkoły- uczniowie z klas 1-3 uczciły Święto Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja, wywieszając przy swoich domach biało czerwoną flagę, a także wykonując w domach  piękne patriotyczne prace plastyczne .