• Przekaż 1% podatku na nasza szkołę.
          • Przekaż 1% podatku na nasza szkołę.

          • Od 9 lat nasza szkoła prowadzi współpracę z Fundacją Rosa w ramach akcji Twoja Szkoła, której celem jest podnoszenie jakości nauki uczniów dzięki darczyńcom przekazującym na jej konto 1% swojego podatku. Nasza szkoła biorąca udział w programie posiada indywidualny identyfikator. Wpisując go w zeznaniu podatkowym za 2018 r. rodzice, pracownicy i sympatycy szkoły mogą przeznaczyć 1% podatku dochodowego właśnie na naszą placówkę. Zebrane fundusze przeznaczane są na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania, ksiązek, tablic multimedialnych i innych pomocy dydaktycznych. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w akcji podczas rozliczania podatku za 2018 r.
            Jak to dokładnie zrobić:
            w zeznaniu PIT za 2018 r. w części H. Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) w polu Nr KRS należy wpisać 0000207472 natomiast w części I. Informacje uzupełniajace w polu Cel szczegółowy 1% wpisujemy TWOJA SZKOŁA - 128 112
            Informacje na temat Fundacji Rosa  http://fundacjarosa.pl/programy/twoja-szkola/# . Z góry dziękujemy za wszelkie wpłaty!

        • Kodowanie w bibliotece
          • Kodowanie w bibliotece

          • Biblioteka w naszej szkole to nie tylko miejsce gdzie można wypożyczyć książki to swoiste centrum kodowania.

            Dzięki zaangażowaniu pani Moniki Gabryel w projekt unijny „Programowanie jako narzędzie do efektywnego nauczania” w bibliotece prowadzone są bardzo ciekawe zajęcia z kodowania offline z wykorzystaniem między innymi Maty Mistrzów Kodowania. Zabawy te pozwalają wprowadzić dzieci w świat programowania, uczą kreatywności i logicznego myślenia.

            >>GALERIA ZDJĘĆ<<

        • II EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU  Uczymy Dzieci Programować
          • II EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU Uczymy Dzieci Programować

          • Przez ostatnie miesiące, wspólnie uczyliśmy dzieci programować w trakcie drugiej edycji ogólnopolskiego programu "Uczymy dzieci programować". Z ogromnym zaangażowaniem wykonywaliśmy powierzone nam zadania. Wspólnie uczyliśmy się jak wykorzystywać roboty i inne nowoczesne narzędzia w edukacji. Organizatorzy programu docenili starania naszej szkoły i nagrodzili nas stosownym certyfikatem.

            A my kodujemy i programujemy dalej!

        • Kulig
          • Kulig

          •    Konie, sanie,  dobre towarzystwo i malownicze lasy Roztocza to prawdziwe śnieżne szaleństwo, którego doświadczyli uczniowie klasy 2a, 3a i 4c. Po sannie ognisko z pieczeniem kiełbasek, lepienie bałwana, zabawy na śniegu, zjazdy na workach.

             Zimowy krajobraz Bliżowa na długo pozostanie w pamięci uczestników piątkowego kuligu. 

        • Pomaganie jest dziecinnie proste
          • Pomaganie jest dziecinnie proste

          • Pomaganie jest dziecinnie proste.

            Gramy dla dzieci małych i bez focha.

            Na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

            13.01.2019r. uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 8 włączyli się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórki pieniędzy przeprowadzono na ulicach Zamościa. Była również grupa wolontariuszy, którzy pracowali tego dnia w Młodzieżowym Domu Kultury i przeliczali zebrane pieniądze.

            Wszystkim serdecznie dziękujemy za hojność, ciężką pracę i pomoc.

        • Młodzi Programiści Ósemki
          • Młodzi Programiści Ósemki

          • Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu pozyskując fundusze unijne na realizację projektu: “Programming as a Tool for effective Teaching” czyli „Programowanie jako narzędzie do efektywnego nauczania" wzbogaciła się o nowoczesne pomoce dydaktyczne, wspomagające naukę programowania. W tym celu zakupiono 10 najnowszych modeli inteligentnych robotów edukacyjnych mBot-S. W ich skonstruowaniu oraz programowaniu biorą udział uczniowie z klas II – VIII oraz III gimnazjum.

            Skład grup projektowych:

            I grupa: Hołys Wiktor - lider, Klajn Bartłomiej, Małyszek Zuzanna
            II grupa: Mynarczuk Miłosz - lider, Hawrylak Martyna, Traczykiewicz Dawid
            III grupa: Zabiciel Michał - lider, Wójtowicz Agnieszka, Grzyb Paweł, Molenda Bartłomiej
            IV grupa: Adamowicz Kamil - lider, Mazurek Amelia, Mynarczuk Piotr
            V grupa: Rek Jakub - lider, Sanocka Izabela, Wieczorek Adam

            Nauczycielka informatyki pani Marzena Mazurek celowo zebrała grupy różnowiekowe dając możliwość interdyscyplinarnego podejścia do tematu programowania, dzięki otwartej przestrzeni edukacyjnej, do której każdy członek wnosi swój pogląd, opinię i swoją wiedzę, którą z łatwością się dzieli w myśl zasady każdy uczy się od  każdego.

            To właśnie ci uczniowie element po elemencie połączyli ze sobą w całość wszystkie podzespoły zestawu, a za pomocą odpowiedniej aplikacji zainstalowanej na komputerach w szkolnej pracowni komputerowej, programują roboty.

            Co to w zasadzie jest ten mBot-S? To robot przygotowany przez firmę Mblock, stanowiący doskonałą okazję do poznania podstaw robotyki oraz programowania. Bazuje na solidnej konstrukcji metalowej (aluminium). Składa się z 70 elementów.

            Robota programujemy za pomocą środowiska mBlock – opartego na Scratch 2.0 (czyli edukacyjnym języku obiektowym, stworzonym jako środek do nauczania dzieci i młodzieży podstaw programowania oraz środowisko programistyczne służące do tworzenia i uruchamiania programów w tym języku). Elektronika mBota-S oparta jest na płytce Arduino.

             

            W komplecie każdego mBota-S mamy:

            • Czujnik odległości o zakresie 400cm
            • Wyświetlacz LED matrix
            • Podwójny czujnik linii
            • Czujnik światła
            • Moduł komunikacji bezprzewodowej Bluetooth LE
            • Odbiornik podczerwieni
            • Nadajnik podczerwieni
            • Przycisk programowalny
            • Silniki napędowe
            • Głośnik
            • Dioda LED RGB

            Jakie są możliwości robota – tak naprawdę ogranicza to wyobraźnia, jak zapewniają twórcy, możemy zaprogramować:

            • Robota unikającego ścian i innych przeszkód które spotka na swojej drodze
            • Robota podążającego po linii
            • Robota wydającego dźwięki
            • Robota świecącego diodami LED RGB
            • Robota komunikującego się z innymi robotami za pomocą podczerwieni

            Pani Marzena Mazurek nie ma wątpliwości, że dzieci, dla ich szeroko pojętego dobra, należy zaznajamiać z najnowszymi technologiami, stąd całym sercem popiera tego rodzaju inicjatywy. Podkreśla, że warsztaty z robotyki i programowania dotychczas prowadzone przez nią w szkole z wykorzystaniem robotów OzoBotów a teraz wzbogacone o nowe roboty mBoty-S, dają możliwości poszerzenia wiedzy, wzbogacenia warsztatu pracy, radości tworzenia. Uczeń, nawet ten najmłodszy, po zakończeniu zajęć z robotami osiąga sukces, jest zadowolony i dumny. Warsztaty pokazują, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa umiejętność programowania. Dzisiejszy świat stawia przed małymi odkrywcami wiele zadań, a roboty wkraczają w nasze życie już na wszystkich płaszczyznach – argumentuje pani Marzena Mazurek.

            >>INNI O NAS<<

            >>INNI O NAS<<

            >>INNI O NAS<<

            >>GALERIA ZDJĘĆ<<

        • Młodzi Programiści Ósemki  - Projekt nr 1562
          • Młodzi Programiści Ósemki - Projekt nr 1562

          • Dzięki temu, że Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu pozyskała fundusze unijne na realizację projektu: “Programming as a Tool for effective Teaching” czyli „Programowanie jako narzędzie do efektywnego nauczania" może  zaproponować uczniom bardzo ciekawe zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Uczniowie szkoły podstawowej wspólnie z uczniami klas III oddziałów gimnazjalnych pod opieką nauczyciela informatyki p. Marzeny Mazurek realizują  projekt Młodzi Programiści Ósemki.

            Projekt nasz dotyczy programowania, ponieważ są to dziś kluczowe kompetencje kształcenia informatycznego, a nauka programowania pozwala dzieciom odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii, uczy kreatywnego rozwiązywania problemów. Umiejętność programowania zapewnia lepszy start na kolejnych etapach edukacji i powinna być stosowana już od najmłodszych lat.

            Programowanie wspiera rozwój intelektualny, pozwala rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać.

            Projekt polega na skonstruowaniu pięciu robotów mBotów, każdy z ponad 60 elementów, gdzie elektronika oparta jest na płytce Arduino, ich pierwszym uruchomieniu i zaprogramowaniu.

            Co to w zasadzie jest ten mBot? To robot przygotowany przez firmę Mblock, stanowiący doskonałą okazję do poznania podstaw robotyki oraz programowania. Bazuje na solidnej konstrukcji metalowej (aluminium).

            Robota programujemy za pomocą środowiska mBlock – opartego na Scratch 2.0 (czyli edukacyjnym języku obiektowym, stworzonym jako środek do nauczania dzieci i młodzieży podstaw programowania oraz środowisko programistyczne służące do tworzenia i uruchamiania programów w tym języku).

             

            Skład grup projektowych:

            I grupa: Hołys Wiktor - lider, Klajn Bartłomiej, Małyszek Zuzanna
            II grupa: Mynarczuk Miłosz - lider, Hawrylak Martyna, Traczykiewicz Dawid
            III grupa: Zabiciel Michał - lider, Wójtowicz Agnieszka, Grzyb Paweł, Molenda Bartłomiej
            IV grupa: Adamowicz Kamil - lider, Mazurek Amelia, Mynarczuk Piotr
            V grupa: Rek Jakub - lider, Sanocka Izabela, Wieczorek Adam

            Nauczyciel celowo zebrał grupy różnowiekowe dając możliwość interdyscyplinarnego podejścia do tematu programowania, dzięki otwartej przestrzeni edukacyjnej, do której każdy członek wnosi swój pogląd, opinię i swoją wiedzę, którą z łatwością się dzieli w myśl zasady każdy uczy się od  każdego. Założeniem projektu jest poszerzenie wiedzy, wzbogacenie warsztatu pracy, radość tworzenia. Uczeń, nawet ten najmłodszy, po zakończeniu zajęć z robotami osiągnie sukces, będzie zadowolony i dumny z wykonanego zadania. Projekt pokaże jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa umiejętność programowania. 

            Już dziś Młodzi Programiści Ósemki proszą o wsparcie w głosowaniu na ich projekt.

            Głosy można oddawać w terminie od 3 do 13 grudnia 2018r. klikając na poniższy link:

            https://projektzklasa.pl/component/projektzklasa9/projekt/1562