• Warsztaty terapeutyczne z zakresu autyzmu.

• 28 kwietnia klasa 4b wraz z panią Beatą Garbacz i panią Magdaleną Kleban uczestniczyła w warsztatach "SAMoDZIELNOŚĆ. Autyzm. Poznaję. Staram się zrozumieć." zorganizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

Warsztaty odbyły się w galerii handlowej Twierdza. Uczniowie wykonywali zadania, z którymi osoby ze spektrum mają problem w codziennych sytuacjach. Było to np. wiązanie sznurówek, przyszywanie guzików, robienie sałatki owocowej.

Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania wzięli udział w niebieskim korowodzie, który był wyrazem wsparcia dla osób w spektrum autyzmu.

• Program Aktywna Tablica

• W ramach programu Aktywna Tablica nasza szkoła zorganizowała lekcje otwarte, dla nauczycieli ze szkół biorących w nim udział.

21 kwietnia 2022r. odbyła się otwarta lekcja przyrody z wykorzystaniem TIK przeprowadzona przez panią Katarzynę Sochań-Krupę oraz zajęcia rewalidacyjne z wykorzystaniem TIK prowadzone przez panią Magdalenę Kleban.

Spotkanie międzyszkolnej sieci współpracy: wymiana doświadczeń, dzielenie się wiedzą i umiejętnościami związanymi z wykorzystaniem TIK poprowadziła pani Iwona Adamczuk.

Koordynatorem Programu Aktywna Tablica jest pani Bożena Wieczorek.

• Dzień dobra

• „DZIEŃ DOBRA” to huczne i radosne świętowanie NIEDZIELI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. To także święto patronalne CARITAS. W tym dniu ideę miłosierdzia zamieniamy na działanie na rzecz drugiego człowieka.

• Łączy Nas Pamięć

• 79 lat temu, 19 kwietnia 1943 roku, wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile symbolizuje pamięć o tych wydarzeniach.

• Światowy Dzień Zdrowia

• 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia! Tego dnia zadbaj, aby w twoim plecaku zagościły owoce i warzywa - pomysłów jest nieskończenie wiele: kanapka z pełnoziarnistym chlebem i dodatkami kolorowych warzyw, świeżo wyciskany sok czy musli z jogurtem naturalnym i owocami. Dostosujmy żywność do swoich upodobań. Postarajmy się, aby ten dzień obfitował w różnego rodzaju posiłki. Zadbaj o siebie!

• Wyniki konkursu "Poznajemy Szwajcarię poprzez stacje dydaktyczne"

•

W sobotę 26 marca 2022 r. odbył się konkurs wiedzy o krajach frankofońskich online, organizowany jak co roku w ramach Zamojskich Dni Frankofonii.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich we wspołpracy ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE - oddział Zamość oraz LSCDN - oddział w Zamościu.

Wzięło w nim udział 46 uczniów: 32 ze szkół podstawowych oraz 14 ze szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowało 15 osób z klas 8a, 8b i 8c.

W tym roku uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą o Szwajcarii, mieli wykonać zadania z następujących stacji dydaktycznych: wiadomości z geografii Szwajcarii, kantony i ich stolice, znani Szwajcarzy, kuchnia szwajcarska, quiz o Szwajcarii i zabytki w Szwajcarii.

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Wiktor Chaber – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu

II miejsce – Nikola Wulkowicz – Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu i Hubert Zasuwa – Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie Osadzie

III miejsce – Karol Będziejewski – Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu.

W kategorii szkół ponadpodstawowych:

I miejsce – Szymon Karpiński– Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Krasnymstawie

II miejsce – Jakub Tomaszczuk – I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu

III miejsce – Patrycja Kozina i Zuzanna Boczkowska - Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Krasnymstawie

Nagrody dla laureatów ufundowało wydawnictwo Hachette, Ambasada Szwajcarii w Polsce, supermarket LECLERC w Zamościu oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE – oddział w Zamościu.

Gratuluję laureatom!!!

Aneta Rudawska – nauczyciel języka francuskiego