• ???

• Kursy metodyczne dla nauczycieli:

„Digital Game-based Learning” - Irlandia

IRLANDIA 12.05.2019 - 19.05.2019

GRUPA SZKOLENIOWA:

Justyna Babiarz - Furmanek - koordynator

Bożena Wieczorek

Artur Plewa

Monika Gabryel

Alicja Łój

Aneta Rudawska

Computational Thinking (Teaching Through Coding & Robotics) - Malta

MALTA 27.07.2019 - 4.08.2019

GRUPA SZKOLENIOWA:

Marzena Mazurek - koordynator

Maria Trześniowska

Monika Kaznowska

Katarzyna Morawska

Agnieszka Bratkowska

W Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu od 01. 09. 2018 r. realizowany jest projekt unijny "Programowanie jako narzędzie do efektywnego nauczania" w IV osi priorytetowej Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, działanie: 4.2 programy mobilności ponadnarodowej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) koordynowany przez panie: Marzenę Mazurek i Justynę Babiarz-Furmanek. Zaangażowani w projekt nauczyciele kształcą się z zakresu programowania i nowych aplikacji. Stosowane na zajęciach technologie mają wspomóc proces nauki programowania a jednocześnie, biorąc pod uwagę prognozowane zawody przyszłości, udostępnić naszym absolwentom atrakcyjny rynek pracy. Zgodnie z założeniami projektu nauczyciele podczas mobilności zagranicznych poznawali wiodące trendy w nauce programowania. Szkolenia były wspaniałą okazją do nauki programowania i robotyki oraz poznania aplikacji MIT App Inventor. Każdy nauczyciel w trakcie całego szkolenia tworzył prawdziwe zasoby do wykorzystania w klasie podczas nauki programowania. Kursy zakończyły się ceremonią wręczenia certyfikatów. W trakcie wyjazdu nauczyciele rozwijali także swoje umiejętności językowe poprzez pracę w międzynarodowej grupie oraz zapoznawali się ze wspaniałą kulturą i zabytkami Malty i Irlandii. Cenne doświadczenia na pewno przyniosą uczniom i całemu gronu pedagogicznemu z naszej szkoły wymierne korzyści.

MALTA

IRLANDIA