• Ślubowanie pierwszaków
      • Szkoła do hymnu 2023
      • Orlętom Lwowskim...
          • 6 grudnia w naszej szkole

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień – 6 grudnia. Wszystkie dzieci już od kilku tygodni odliczały dni, a od rana z wielką niecierpliwością nasłuchiwały „Mikołajowych dzwoneczków”. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Brak śniegu nie przeszkodził Świętemu i od pierwszej godziny lekcyjnej na korytarzach szkolnych słychać było dzwonek i charakterystyczny głos : „Ho, ho”. To Mikołaj wraz ze swoją świtą: reniferem Rudolfem i Śnieżynkami odwiedzał dzieci w klasach i wręczał im słodkie upominki. Dzieci i młodzież aby godnie przyjąć gościa założyły najbardziej popularny atrybut świętego – czerwone czapki. Jednak jego wizyta nie trwała długo, bo Mikołaj wiedział, że za drzwiami czeka na Niego dużo, dużo dzieci.

• Mikołajki

Cały rok, grzeczni niczym aniołki czekaliśmy na jego przybycie 6 grudnia. I udało się, przybył wraz ze swymi pomocnikami - elfami św. Mikołaj we własnej osobie!!

Dziękujemy za wszystkie prezenty, masę radości, niespodzianki i cudowną atmosferę.

• Śnieżynki 3D

Wielkimi krokami zbliża się radosny czas Świąt Bożego Narodzenia, z tej okazji uczniowie klas VIII przygotowali dla gości odwiedzających naszą szkołę drobne upominki - śliczne śnieżynki 3D, które zostały wydrukowane na szkolnej drukarce 3D, zakupionej w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. To właśnie śnieżynki kojarzą nam się ze świętami, są motywem często pojawiającym się w świątecznych dekoracjach. Święta to magiczny okres, na który czekamy przez cały rok. Przygotowania i wydruk ozdób pozwalają nam poczuć ich niezwykłą atmosferę. Pragniemy aby śnieżynki ozdobiły choinki naszych gości.

• TAK. POMAGAM!

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas Szkoły Podstawowej Nr 8 w dniach 2-3 grudnia zbierali artykuły spożywcze, z których zostaną przygotowane paczki dla potrzebujących rodzin.

• Choinka już jest w naszej szkole

1 grudnia dotarła do nas bardzo ważna wiadomość: Mikołaj wyruszył do naszej szkoły!!!

W podzięce i w ramach powitania, Samorząd Uczniowski od wczesnych godzin, rozpoczął ubieranie choinki.

6 grudnia, kiedy pojawi się w szkole, załóżmy najbardziej popularny atrybut świętego - czerwone czapki oraz ubierzmy się świątecznie.

„Listopad, gdy już kończy dzień

I gwiazdka się pokaże.

Spotkamy się przy blasku świec

tak jak tradycja każe.

Zaszczeka pies, gęś złapie ser

I buty staną w rzędzie

Na wodę wosk wyleje się

I tajemniczo będzie

Niech wieczór ten obieca nam

Dni piękne i los nowy.

Niech spełnią się najlepsze z wróżb

• Innowacyjne zajęcia – projekt i wydruk 3D „Ozdoby choinkowe 3D”

Dzięki ministerialnemu projektowi Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła nowoczesne pomoce dydaktyczne w tym drukarki 3D, które stały się ulubionym urządzeniem w pracowni komputerowej. Filamenty nie mogły leżeć, więc uczniowie zabrali się do pracy. Klasy VIII przez cały listopad pod opieką nauczyciela informatyki p. Marzeny Mazurek realizowały projekt: „Ozdoby choinkowe 3D”. Zadaniem uczniów było zaprojektowanie i wydrukowanie ozdób choinkowych. Modelowania 3D dokonano w programie SketchUp, model do druku przygotowano w Creality Slicer 4.8.2 a sam wydruk odbył się na szkolnej drukarce 3D Creality. Efekty pracy naszych ósmoklasistów można podziwiać na choince, która została ubrana w ozdoby przez nich zaprojektowane i wydrukowane. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

• Życie ptaków w Zwierzynieckich Lasach

24 listopada 2022r. w Zwierzyńcu odbył się drugi etap Konkursu Przyrodniczego "Życie ptaków w Zwierzynieckich Lasach", w którym wzięły udział Antonina Zawiślak i Julia Korolko z klasy Vc. Konkurs odbył się w sali edukacyjnej przy wyłuszczarni nasion w Zwierzyńcu. W zmaganiach z testem zmierzyło się 21 uczestników. Julia Korolko zajęła II miejsce! Była również chwila na ogrzanie się przy grilu i zabawy na śniegu.

• Nasza szkoła
      • Dawniej i teraz