• Ślubowanie pierwszaków
      • Orlętom Lwowskim...
          • Koduj z Gigantami

Drodzy Uczniowie

trwają zapisy dla chętnych uczniów na Koduj z Gigantami – ,,RETROPROGRAMOWANIE” – największą akcję edukacyjną bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży w Polsce!

Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE, Prezydent Miasta Zamość- Pan Andrzej Wnuk oraz włodarze miast. Wraz z naszymi patronami honorowymi serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do udziału w akcji.

• 31. Finał WOŚP

ÓSEMKA GRA DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ”

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!"

Tegoroczna zbiórka miała na celu wyposażenie laboratoriów w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, które mogą doprowadzić do sepsy.

• Wieczór kolęd i pastorałek

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz Opiekuna Samorządu Uczniowskiego - Pani Moniki Paski, pod kierunkiem nauczyciela muzyki - Pani Agnieszki Frykowskiej, dnia 5 stycznia 2023 roku odbył się w naszej szkole Wieczór Kolęd i Pastorałek.

Zgromadzona na szkolnym korytarzu, przy choince publiczność mogła wysłuchać, a także włączyć się w śpiew znanych kolęd i pastorałek. Wieczór ten był specyficzny, bo byliśmy jednością, a tego nam tak bardzo brakowało podczas pandemii.

• Niech Boża Dziecina nasze serca odmienia.

Mniej więcej 2022 lata temu, chociaż historycy mówią o kilkuletnim przesunięciu w czasie, narodził się z Maryi Dziewicy Jezus Chrystus. Bóg stał się człowiekiem, aby zbawić świat. Historia sprzed dwu tysięcy lat ciągle się powtarza. Głos Anioła i blask gwiazdy wiedzie nas również do Betlejem.21 grudnia 2022 r. społeczność Szkoły Podstawowej Nr 8 spotkała się aby wspólnie świętować to wydarzenie.

• Dzień Guzika

Chociaż przez lata wymyślono różne typy zapięć i zamków, to guziki cały czas nie wychodzą z mody – prawdopodobnie w tej chwili mamy na sobie chociaż jeden z nich … ale w „Ósemce” w „Dzień Guzika” rekordzistka miała ich 956 !!! (Brawo Roksana – klasa 3 a)

Poprzez naszycie takich guzikowych cudeniek, kreacje uczniowskie nabrały nowego stylu, szyku. Tylko pozazdrościć kreatywności!!!

• Turniej Sportowy

„Ósemka” jak i cały sportowy świat żyje w grudniu piłką nożną. W zaciętej sportowej rywalizacji brały udział dzieci z klas I-III. Mikołajkowe potyczki odbywały się w przemiłej atmosferze opartej na zasadach gry fair play. Każda konkurencja wzbudzała mnóstwo emocji, które udzielały się nie tylko zawodnikom, ale i publiczności. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą sprawnością fizyczną i rywalizowali z ogromnym zaangażowaniem.

• W wirtualnym świecie

W okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach rewalidacyjnych z wykorzystaniem okularów VR (zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości). Uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę, rozwiązując świąteczne łamigłówki. Następnie, dzięki okularom przenieśli się na Biegun Północny gdzie zwiedzili dom Świętego Mikołaja, zajrzeli do fabryki zabawek i zagrody reniferów. Odwiedzili również Bożonarodzeniową szopkę, sprawdzili jakie zwierzęta towarzyszyły tam Jezusowi oraz jakie dary ofiarowali przybysze. Dzięki przyjaznemu interfejsowi uczniowie z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach. Ćwiczyli koncentrację uwagi i spostrzegawczość wykonując z zaangażowaniem poszczególne zadania i wędrując po wirtualnym świecie. Ekscytująca i wciągająca technologia zapewniła bogate i niezapomniane wrażenia. Lekcję z wykorzystaniem okularów VR przygotowały i prz

• Szlachetna paczka

Razem uruchomiliśmy wielką machinę dobra, w której jeden człowiek pomaga drugiemu. Szlachetna Paczka to Wy Pomaganie wzmacnia. Pomaganie czyni nas lepszymi. Pomaganie uszlachetnia. W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra!

• Świąteczna kartka dla seniora

15 grudnia 2022 r. zostały przekazane świąteczne kartki dla seniorów wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że przez ten mały gest sprawimy im radość.

Wykonane kartki trafią za pośrednictwem absolwentów naszej szkoły, a obecnie uczniów I LO w Zamościu, m.in. do Hospicjum Santa Galla w Łabuniach, ZOLi oraz DPSów w Zamościu, Lublinie i okolicach.

• Nasza szkoła
      • Dawniej i teraz