• Ślubowanie pierwszaków
      • Szkoła do hymnu 2023
      • Orlętom Lwowskim...
          • SUKCES LENY DRZEWICKIEJ

Nowy rok szkolny rozpoczynamy sukcesem naszej uczennicy klasy VI a - Leny Drzewickiej. 28 sierpnia 2022 r. w Wolicy Śniatyckiej (gm. Komarów Osada) Lena odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca w kategorii prezentacja multimedialna w konkursie wojewódzkim Ocalić od zapomnienia - Bitwa pod Komarowem 1920. Wręczenie nagrody odbyło się w trakcie obchodów 102 rocznicy sławnego zwycięstwa wojsk polskich nad sowiecką jazdą dowodzoną przez Siemiona Budionnego. W wydarzeniu uczestniczyło kilka tysięcy osób, w tym p. Mariusz Błaszczak - minister obrony narodowej, p. Piotr Gliński - minister kultury i dziedzictwa narodowego, posłowie oraz przedstawiciele samorządów. Lenko, gratulujemy!!!
            Opiekunem Leny była nauczycielka języka polskiego - p. Monika Gabryel.

• Stypendia socjalne.

Szanowni Państwo,

zbliża się termin składania wniosków o stypendia socjalne. Przypominam, że wnioski składane są w szkole w terminie 1-15 września. Wnioski po tym terminie składane są bezpośrednio w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu z uzasadnieniem złożenia go po terminie.

Warunki uprawniające do otrzymania wsparcia są określone w regulaminie udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Zamość (załącznik do uchwały nr XXXI/351/05 Rady Miejskiej w Zamościu z dnia 21 marca 2005 r -tekst jedn. Dziennik Urzędowy Województwa Lubelskiego z 31 stycznia 2017 roku, poz. 484):

• Wyprawka pierwszoklasisty.

Drogi uczniu klasy pierwszej!

W Twoim piórniku powinny się znaleźć:

- dwa zatemperowane ołówki (HB),
            - gumka,
            - kredki ołówkowe w podstawowych kolorach,
            - temperówka,
            - nożyczki,
            - flamastry lub cienkopisy
            - klej w sztyfcie.

Zadbaj o to, aby zeszyty były obłożone i wyraźnie podpisane.
            Przygotuj sobie w ciągu pierwszego tygodnia teczkę do zajęć plastycznych. Włóż do niej: kolorowy i biały blok techniczny oraz blok rysunkowy, kredki pastelowe, plastelinę, papier kolorowy samoprzylepny i taki zwyczajny.
            Kup

farby plakatowe - 12 kolorów,
            - kubeczek na wodę (najlepiej z przykrywką),
            - dwa pędzelki (cienki i gruby).

Powiadomię cię, kiedy masz przynieść to na zajęcia.
            Książki i Karty ćwiczeń dostaniesz w szkole. Wystarczy je podpisać, obłożyć, w piękne okładki i gotowe!!!
            W szkole będzie super!!!!
            Wychowawczyni

• „The traces of a comet: Gimi” & „No longer struggling in the digital world”.

W roku szkolnym 2021/ 2022 uczniowie klasy 4a1 wzięli udział w projekcie eTwinning „The traces of a comet: Gimi”, zaś uczniowie klasy 2a - No longer struggling in the digital world”. Idea pierwszego z projektów opiera się na integracji SEL - społecznego uczenia się emocjonalnego. Nauka języka to długa podróż, a dobry start jest bardzo ważny dla uczniów szkół podstawowych. Jeśli pierwsze wrażenia językowe dzieci są wyjątkowe wzrasta ich pewność siebie oraz motywacja do nauki. W projekcie „The traces of a comet: Gimi” uczniowie uczą się języka angielskiego poprzez gry, zabawy, piosenki, opowiadanie historii i odgrywanie scenek wykorzystując narzędzia TIK. Regularnie spotykają się online z rówieśnikami z zagranicy, razem uczą się i bawią co sprawia im wiele radości i daje szansę na wykorzystanie swoich umiejętności językowych w praktyce.Naszą dewizą jest zabawa z Gimi podczas nauki

• Wyniki IV edycji konkursu SING WITH ME!

21 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 8 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu piosenki anglojęzycznej dla przedszkolaków „SING WITH ME!”. W konkursie wzięło udział 9 zespołów wokalnych z siedmiu zamojskich przedszkoli. Sześciolatki z PM Nr 1, 4, 6, 7, 10, 14 oraz Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” zaprezentowały piosenki z repertuaru dziecięcego w języku angielskim. Zebranych gości powitał dyrektor szkoły pan Artur Plewa, który wręczył podziękowania za przygotowanie zespołów wokalnych.

• Test sprawności fizycznej do klasy I sportowej.

1.Próba siły – rzut piłką lekarską 1 kg znad głowy

Wykonanie: początek zaznacza się wyraźną linią o długości ok. 60 cm. Jest to linia, z której dziecko będzie wykonywało rzuty. W odległości około 100 cm od linii początkowej ustawia się pachołki tak, aby odległość między nimi wynosiła 1,5 m. Na pachołkach zawiesza się kolorowy sznurek. Badane dziecko staje w lekkim rozkroku, dosuwając palce stóp do linii początkowej. Po wykonaniu zamachu ramion do tyłu na lekko ugiętych nogach , wyrzuca piłkę jak najdalej do przodu ponad zawieszonym sznurkiem. Każde dziecko wykonuje dwa rzuty próbne i trzy mierzone. Odległość mierzy się z dokładnością do 10 cm, liczy się największa odległość z trzech rzutów.

• Nasza szkoła
      • Dawniej i teraz