• Uczymy się uczyć

• W dniu 23.11.2022 r grupa nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w szkoleniu poświęconym wykorzystaniu okularów VR w praktyce szkolnej. Uczestnicy poznali budowę i funkcje okularów oraz zapoznali się ze sposobami zarządzania treściami udostępnianymi uczniom podczas zajęć. Dokonano przeglądu biblioteki materiałów pod kątem ich wykorzystania w trakcie zajęć. W szkoleniu wykorzystano 2 zestawy (16) okularów VR (rzeczywistości wirtualnej) zakupionych przez naszą szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zajęcia prowadził p. Wiesław Sroka.

• Nauka w ramach Erasmusa

• W latach 2020-2023 Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu realizuje międzynarodowy projekt w ramach programu Erasmus+:  Akcja 2 - Współpraca na rzecz innowacji  i wymiany dobrych praktyk pod tytułem „Digital Tools and Programming and in Future Classrooms” – „Narzędzia cyfrowe i programowanie w nowoczesnej szkole”. Czas trwania projektu to 3 lata, a współpraca obejmuje uczniów w wieku 12-15 lat z Polski, Portugalii i Turcji.

• Goście z Turcji i Portugalii

• Celem projektu jest opracowanie, przetestowanie i wdrożenie innowacyjnych praktyk dla uczniów i nauczycieli w oparciu o  wykorzystanie aplikacji, technologii mobilnej i programowania oraz rozwijanie międzynarodowych kompetencji społecznych, międzykulturowych i językowych. Nasi partnerzy mogli zapoznać się z najnowsza technologią oraz sprzętem zakupionym w ramach programu "Laboratoria przyszłości"