• Rzeczywistość wirtualna

• Wirtualna rzeczywistość to coraz częściej używany termin.  W dniu 07.10.2022 grupa nauczycieli z Turcji i Portugalii w ramach projektu Erasmus+ „Narzędzia cyfrowe i programowanie w nowoczesnej szkole” uczestniczyła w warsztatach poświęconych wykorzystania okularów VR w praktyce szkolnej. Zajęcia prowadził p. Sroka Wiesław. Uczestnicy poznali podstawowe funkcje okularów oraz zasady posługiwania się nimi. Mogli zobaczyć wycinek bogatej biblioteki materiałów rzeczywistości wirtualnej VR i rzeczywistości rozszerzonej AR omawiając przykłady ich praktycznego wykorzystania w czasie zajęć. Sprzęt wykorzystany w warsztatach został zakupiony przez naszą szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości.