• Ślubowanie pierwszaków
      • Szkoła do hymnu 2023
      • Orlętom Lwowskim...
          • Biegi Listopadowe

11 listopada na Rynku Wielkim odbyły się Biegi Listopadowe. Po uroczystym otwarciu o godzinie 11.11 wszyscy uczestnicy odśpiewali Hymn po czym poszczególne roczniki chłopców i dziewcząt wzięły udział w biegach na poszczególnych dystansach. Naszą szkołę reprezentowało około 80 dzieci. Każdy otrzymał pamiątkowy medal. Mieliśmy również uczniów na podium.

• O Polsce z Ozobotami

Kto ty jesteś? Polak mały. Jaki znak twój? Orzeł biały... warto, żeby te słowa znało każde dziecko. Na zajęciach przeprowadzonych w klasie 1 a, uczniowie rozmawiali o symbolach narodowych Polski, o regionach Polski, historii Polski w czasie zaborów, odczuciach związanych z tym, że są Polakami. W ten trudny,ale bardzo ważny temat wplecione zostały elementy kodowania i robotyki. Ozoboty wędrowały po zakodowanej przez dzieci planszy.

• Szkoła do hymnu.

Już po raz kolejny w przeddzień narodowego święta 11 Listopada, uczniowie naszej szkoły zebrali się w hali sportowej, aby dokładnie o godzinie 11:11 odśpiewać wspólnie hymn. Tuż przed tym wydarzeniem przedstawiciele SU przypomnieli zebranym historię Mazurka Dąbrowskiego. Po imponującym wykonaniu hymnu głos zabrał dyrektor Artur Plewa,który podziękował zebranym za wzorową postawę oraz zaprosił na miejskie obchody Święta Niepodległości w sobotę 11.11.2023 na Rynku Wielkim w Zamościu.

• Dzień Postaci z Bajek

Dziś doszło w naszej szkole do niecodziennej sytuacji. Otóż w klasie 1 a zamiast dzieci przyszły postacie z bajek. Była Roszpunka, Wilk, Król, Kot w butach, Smok, Tygrysek, Śpiąca Królewna i wiele innych.

Zaproszeni goście podkreślili znaczenie bajki w życiu małego człowieka. Bajki rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

• Dzień Kanapki

Chleb, masło, wędlina, ser, ogórek, pomidor, szczypiorek ... takie zapachy roznosiły dziś po naszej szkole. Obchodziliśmy Dzień Kanapki.

Według legendy zawdzięczamy istnienie kanapki Johnowi Montagu - czwartemu hrabiemu Sanwich, który nie chciał się odrywać od swoich zajęć i poprosił swoich służących o przygotowanie mu posiłku, do którego nie były potrzebne sztućce. Sprytni służący przemycili pomiędzy kromkami chleba kawałki mięsa. Kiedy ludzie usłyszeli o tym pomyśle, zaczęli zamiawiać "to, co Sanwich". A dlaczego dziś akurat przypada to święto? Bo 3 listopada hrabia Sandwich obchodzi urodziny :)

• Zbiórka Pluszaków

Kochane Dzieci, Rodzice i Przyjaciele naszej szkoły. 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Mały Samorząd Uczniowski zaczyna zbiórkę Pluszowych Misiów dla dzieci przebywających na oddziale pediatrii w Zamościu. Do Misia można dołączyć kartkę z życzeniami dla chorego dziecka. Dzieciom będzie na pewno miło, przekazanym misiom również :)

• Tydzień Uczniowskiej SuperMocy 2023

Cała społeczność Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu po raz kolejny wzięła udział w Tygodniu Uczniowskiej SuperMocy pod hasłem: "Zostań Królem i Królową swego czasu."

Uczniowie przygotowali wykonane własnoręcznie, wg własnego pomysłu korony i zegarki, które umieścili na szkolnym holu. Każdy mógł usiąść na tronie we własnej koronie, aby przez chwilę poczuć się jak prawdziwy Król i Królowa

• Festiwal Warzyw i Owoców

W dniu 20 października w naszej szkole odbył się Festiwal Warzyw i Owoców, podczas którego zachęcaliśmy uczniów edukacji wczesnoszkolnej do propagowania zdrowego odżywiania, a przede wszystkim do zwiększenia udziału owoców i warzyw w codziennym życiu.

• Nasza szkoła
      • Dawniej i teraz