Sobota 17.11.2018

TIK w edukacji

Założenia programu

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8 w listopadzie 2017 r. realizowali projekt TIK w edukacji. W ramach projektu zorganizowano „Maraton technologiczny. Uczeń Ósemki jest SMART”. Głównym celem akcji był wzrost kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli oraz promocja działań dotyczących wykorzystania nowoczesnych technologii w naszej szkole.

Jakie idee były promowane?

1.      Świadome i mądre posługiwanie się zarówno przez uczniów jak i nauczycieli nowoczesnymi technologiami w szkole. Zachęcenie do stosowania komputerów, tablicy interaktywnej, projektorów, smartfonów, tabletów, laptopów, robotów i internetu w celu poszerzenia wiedzy, zdobycia nowych umiejętności.

2.      Ciekawie i aktywnie wykorzystanie czasu spędzanego w szkole.

3.      Uświadomienie uczestnikom wydarzenia korzyści płynących z bezpiecznego korzystania z internetu, przestrzeganie przed zagrożeniami w sieci.

4.      Promocja hasła: UCZEŃ ÓSEMKI JEST SMART, tzn.:
•    Sprytny
•    Mobilny
•    Aktywny
•    Rozsądny
•    Technologicznie zakręcony

5.      Praca zespołowa.

6.      Dostrojenie edukacji w naszej szkole do ulegającego dynamicznym przeobrażeniom otoczenia w celu wzrostu poziomu skuteczności nauczania i lepszej adaptacji do warunków dzisiejszego świata.

Nauczyciele zaangażowani w projekt: Marzena Mazurek, Barbara Rybczyńska, Agnieszka Wnuk, Monika Kaznowska, Łukasz Trojanowski.