Środa 20.06.2018

Projekt z klasą

Założenia projektu

Uczestnicy warsztatów z robotyki i programowania ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu biorą udział w ogólnopolskim programie pod nazwą "Projekt z klasą". Uczniowie wraz z opiekunem zatytułowali swój projekt "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PROGRAMISTĄ".

Projekt nasz dotyczy kodowania i programowania, ponieważ są to dziś kluczowe kompetencje kształcenia informatycznego, a nauka programowania przez zabawę i ruch pozwala dzieciom odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii, uczy kreatywnego rozwiązywania problemów. Umiejętność programowania zapewnia dzieciom lepszy start na kolejnych etapach edukacji i powinna być stosowana już od najmłodszych lat.

Programowanie wspiera rozwój intelektualny dzieci, pozwala rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać.

Koordynator projektu: Marzena Mazurek