• Założenia projektu

    • Edycja 2019/2020

     Z wielką radością pragniemy poinformować, że nasza szkoła uzyskała certyfikat Dobrze Zaprojektowana Szkoła 2020 za podejmowanie ambitnych wyzwań edukacyjnych umożliwiających uczniom odkrywanie pasji i twórcze doskonalenie kompetencji XXI wieku.

     Na to szczególne wyróżnienie zapracowali uczestnicy innowacji pedagogicznej z robotyki i programowania „I Ty możesz zostać programistą”, którzy zrealizowali projekt „Projektanci edukacji – Od pomysłu do projektu” pod nazwą Mali Inżynierowie Ósemki.

     Na warsztatach mali inżynierowie konstruowali, budowali, programowali i wprawiali w ruch roboty, wykorzystując zestawy klocków Lego WeDo2.0. Zajęcia miały charakter typowo praktyczny. Cel działań to rozwijanie logicznego myślenia, kreatywności, zdolności manualnych i umiejętności technicznych. 

     Grupa projektowa tworzyła roboty dedykowane przez twórców LegoWeDo2.0, roboty z platformy ROBO CAMP oraz  projekty indywidualne uczniów.

     Warsztaty z robotyki i programowania dla małych inżynierów były doskonałą okazja do rozwijania kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów. Zajęcia te, to wspaniała szansa na kształcenie logicznego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych.

     W trakcie warsztatów z robotyki i programowania mali inżynierowie zdobyli wiedzę z zakresu budowy i programowania robotów, a także poznali terminy tj.: przekładnia, prędkość, moc silnika, algorytm sterowania. Uczniowie pracowali w  grupach ale warsztaty pozwoliły również każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować swoich sił w konstruowaniu i programowaniu robotów.
     Aktywna nauka robotyki i programowania pozwala uczniom lepiej zrozumieć matematykę, informatykę, technikę. Wykonanie z pozoru trudnych projektów konstrukcyjnych sprawia małym inżynierom Ósemki wiele satysfakcji i radości oraz zdecydowanie umacnia ich wiarę we własne możliwości.

     Patroni i partnerzy projektu to Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

     Koordynator projektu: Marzena Mazurek

     Gratulacje!!!

      

     Edycja 2018/2019

     Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu biorą udział w Ogólnopolskim Programie Projekt z klasą pod tytułem Młodzi programiści Ósemki o numerze 1562.

     Projekt nasz dotyczy programowania, ponieważ są to dziś kluczowe kompetencje kształcenia informatycznego, a nauka programowania pozwala dzieciom odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii, uczy kreatywnego rozwiązywania problemów. Umiejętność programowania zapewnia lepszy start na kolejnych etapach edukacji i powinna być stosowana już od najmłodszych lat.

     Programowanie wspiera rozwój intelektualny, pozwala rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać.

     Opis projektu:

     Projekt polega na skonstruowaniu robotów, ich pierwszym uruchomieniu i programowaniu. W projekcie biorą udział uczniowie klas II - VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum.

     Nauczyciel celowo zebrał grupy różnowiekowe dając możliwość interdyscyplinarnego podejścia do tematu programowania, dzięki otwartej przestrzeni edukacyjnej, do której każdy członek wnosi swój pogląd, opinię i swoją wiedzę, którą z łatwością się dzieli w myśl zasady każdy uczy się od  każdego. Założeniem projektu jest poszerzenia wiedzy, wzbogacenia warsztatu pracy, radości tworzenia. Uczeń, nawet ten najmłodszy, po zakończeniu zajęć z robotami osiągnie sukces, będzie zadowolony i dumny z wykonanego zadania. Projekt pokaże jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa umiejętność programowania. 

     Link do naszego projektu:

     https://www.projektzklasa.pl/component/projektzklasa9/projekt/1562

     Koordynator projektu: Marzena Mazurek

      

     Edycja 2017/2018

     Uczestnicy warsztatów z robotyki i programowania ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu biorą udział w ogólnopolskim programie pod nazwą "Projekt z klasą". Uczniowie wraz z opiekunem zatytułowali swój projekt "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PROGRAMISTĄ".

     Projekt nasz dotyczy kodowania i programowania, ponieważ są to dziś kluczowe kompetencje kształcenia informatycznego, a nauka programowania przez zabawę i ruch pozwala dzieciom odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii, uczy kreatywnego rozwiązywania problemów. Umiejętność programowania zapewnia dzieciom lepszy start na kolejnych etapach edukacji i powinna być stosowana już od najmłodszych lat.

     Programowanie wspiera rozwój intelektualny dzieci, pozwala rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać.

     Koordynator projektu: Marzena Mazurek

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu
   • sp8zamosc@poczta.onet.pl
   • 84 6383246 fax 84 6383246 Telefony do dyrekcji szkoły. Dyrektor szkoły - Maria Trześniowska – 668 038 344 Wicedyrektor - Artur Plewa – 601 169 757 Sekretarz szkoły - 84 638 32 46
   • ul. Bolesława Prusa 10 22-400 Zamość
 • Galeria zdjęć

   brak danych