Sobota 19.01.2019

Projekt z klasą

Założenia projektu

Edycja 2018/2019

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu biorą udział w Ogólnopolskim Programie Projekt z klasą pod tytułem Młodzi programiści Ósemki o numerze 1562.

Projekt nasz dotyczy programowania, ponieważ są to dziś kluczowe kompetencje kształcenia informatycznego, a nauka programowania pozwala dzieciom odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii, uczy kreatywnego rozwiązywania problemów. Umiejętność programowania zapewnia lepszy start na kolejnych etapach edukacji i powinna być stosowana już od najmłodszych lat.

Programowanie wspiera rozwój intelektualny, pozwala rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać.

Opis projektu:

Projekt polega na skonstruowaniu robotów, ich pierwszym uruchomieniu i programowaniu. W projekcie biorą udział uczniowie klas II - VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum.

Nauczyciel celowo zebrał grupy różnowiekowe dając możliwość interdyscyplinarnego podejścia do tematu programowania, dzięki otwartej przestrzeni edukacyjnej, do której każdy członek wnosi swój pogląd, opinię i swoją wiedzę, którą z łatwością się dzieli w myśl zasady każdy uczy się od  każdego. Założeniem projektu jest poszerzenia wiedzy, wzbogacenia warsztatu pracy, radości tworzenia. Uczeń, nawet ten najmłodszy, po zakończeniu zajęć z robotami osiągnie sukces, będzie zadowolony i dumny z wykonanego zadania. Projekt pokaże jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa umiejętność programowania.

Link do naszego projektu:

Koordynator projektu: Marzena Mazurek

Edycja 2017/2018

Uczestnicy warsztatów z robotyki i programowania ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu biorą udział w ogólnopolskim programie pod nazwą "Projekt z klasą". Uczniowie wraz z opiekunem zatytułowali swój projekt "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PROGRAMISTĄ".

Projekt nasz dotyczy kodowania i programowania, ponieważ są to dziś kluczowe kompetencje kształcenia informatycznego, a nauka programowania przez zabawę i ruch pozwala dzieciom odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii, uczy kreatywnego rozwiązywania problemów. Umiejętność programowania zapewnia dzieciom lepszy start na kolejnych etapach edukacji i powinna być stosowana już od najmłodszych lat.

Programowanie wspiera rozwój intelektualny dzieci, pozwala rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać.

Koordynator projektu: Marzena Mazurek