Wtorek 17.07.2018

Uczymy programować

Założenia projektu

1 lutego 2018 r. wystartował ogólnopolski program edukacyjny Uczymy Dzieci Programować, którego organizatorem jest marka EduSense. Jest to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Nasza szkoła również z wielką radością przystąpiła do tego projektu. Celem programu jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji (edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa dla klas 4-8 oraz gimnazjum).

Korzyści z udziału w programie w odniesieniu do:

Uczniów: rozwijanie algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności, umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań.

Nauczycieli: podniesienie kwalifikacji nauczycieli poprzez proponowane im warsztaty stacjonarne i online, udostępnianie materiałów metodycznych. Oswojenie lęków związanych z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii w pracy nauczyciela.

Rodziców: wsparcie w świadomym i odpowiedzialnym wprowadzaniu dzieci w cyfrowy świat.

Placówek edukacyjnych: wzbogacenie bazy placówek o materiały dydaktyczno – metodyczne.

>>Inauguracja programu<<

Szkolny koordynator projektu: Marzena Mazurek