• Dostosowanie wymagań

• Dostosowanie Przedmiotowego Systemu Oceniania
          z fizyki do możliwości uczniów ze specjalnymi wymaganiami edukacyjnymi.

1. Uczniowie posiadający opinię Poradni Psychologiczno -  Pedagogicznej o specyficznych trudnościach w uczeniu się oraz uczniowie posiadający opinieo potrzebie nauczania indywidualnego są oceniani z uwzględnieniem zaleceń Poradni.
          2. Nauczyciel dostosowuje wymagania edukacyjne do indywidualnych potrzeb psychofizycznych i edukacyjnych ucznia posiadającego opinie poradni Psychologiczno - Pedagogicznej o specyficznych trudnościach w uczeniu się.
          3.  W stosunku do wszystkich uczniów posiadających dysfunkcję zastosowane zostaną zasady wzmacniania poczucia własnej wartości, bezpieczeństwa, motywowania do pracy i doceniania małych sukcesów.
          4.  Uczniowie posiadający informację o obniżeniu poziomu wymagań edukacyjnych -otrzymują ocenę dopuszczającą po uzyskaniu 20% punktów testu, sprawdzianu lub kartkówki.
          5.   W przypadku uczniów posiadających opinie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej o dysleksji i dysgrafii przy ocenie zadań i prac pisemnych błędy wynikające z orzeczonych dysfunkcji nie rzutują na ocenę.
          6.  Uczniom posiadającym opinie o wydłużonym czasie pracy wydłuża się czas prac pisemnych lub przewiduje się mniejsza ilość zadań.
          7.  Uczniowie mający orzeczenie o trudnościach w pisaniu mogą zaliczać kartkówki i sprawdziany ustnie.