Środa 18.10.2017

Założenia programu.

Przedszkolaki w szkole.

Założenia programu.

Program "Cztery pory roku pędzlem  i tańcem malowane..." adresowany jest do przedszkolaków, którzy wkrótce rozpoczną edukację w szkole podstawowej. Przejście z przedszkola do szkoły jest dla dziecka ważnym krokiem. To przekroczenie pierwszego progu edukacyjnego. Rodzice przeżywają niepokój o losy swoich dzieci, przyszli uczniowie, oprócz ciekawości noszą w sobie lęk przed nowym, nieznanym życiem szkolnym.
    Istotnie jest to trudny i ważny moment, bowiem dzieci muszą pożegnać swój beztroski świat wśród lalek, zabawek, klocków … zamienić go na czas obowiązków, żmudne pisanie literek, czytanie, liczenie, siedzenie w ławce. Nauczyciele przedszkola z poczuciem misji i odpowiedzialności stymulują społeczno-emocjonalny, intelektualny i fizyczny rozwój dzieci tak, by zapewnić wszystkim swoim wychowankom dobry i w miarę równy start. Wraz z rodzicami dokładają starań, aby zachęcić dzieci do szkoły. Mamy nadzieję, że nasze zajęcia integrujące przedszkolaków z rzeczywistością szkolną staną się również jednym z elementów przybliżających przedszkolakowi czym jest szkoła. Przełamią lęk przed nieznanym, wzmocnią motywację do podjęcia obowiązków szkolnych.

Agnieszka Frykowska i Alicja Łój