• Działania

• Realizując projekt uczniowie biorą udział w warsztatach z robotyki i programowania. Zajęcia podzielone są na trzy moduły:

1. Programowanie offline. Zadania do kodowania (karty pracy) przygotowane przez nauczyciela na potrzeby warsztatów.

2. Programowanie z wykorzystaniem robotów Ozo Botów.

3. Programowanie z wykorzystaniem narzędzi code.org, kodable.com, tynker.com

Podczas realizacji projektu uczestniczyliśmy również w Międzynarodowej Akcja - Godzina Kodowania.  >>Film<<

Po realizacji projektu „I Ty możesz zostać programistą” nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła” otrzymując odznakę, która oznacza, że szkoła:

• podchodzi do edukacji sposób nowoczesny;
          • jest otwarta na uczniowskie inicjatywy;
          • tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów;
          • jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.