• Aktualności z życia świetlicy w roku szkolnym 2019/2020.

Światowy Dzień Kota

Dziś w kręgu naszych zainteresowań znalazł się kot. Rozmawiamy o trybie życia, zachowaniach zwierzaka oraz obowiązkach człowieka wobec czworonożnego podopiecznego. Poznajemy różne rasy kotów. Wykonujemy prace plastyczne ukazujące podobiznę ssaka. Przygotowujemy prace na konkurs plastyczny ,,Kocie i psie sprawy" zorganizowany przez MDK w Zamościu.

Zobacz album ... Co słychać w świetlicy szkolnej?

Walentynki, Walentynki

Dziś odchodzimy sympatyczne święto - Walentynki. Cieszą się chłopcy, radują dziewczynki. Serca robimy i kochanym osobom je wręczymy.

Zobacz album ... Co słychać w świetlicy szkolnej?

Bezpieczne ferie

Hura! W poniedzialek zaczynają się ferie zimowe. Rozmawiamy o bezpieczeństwie dziecka w domu oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu. Prosimy o rozwagę i ostrożność w kontaktach z osobami nieznajomymi. Mamy nadzieję, że spadnie śnieg i dostarczy okazji do zimowych uciech. Tymczasem ,,odczarowujemy zimę" - robimy pingwinki.

Życzymy wszystkim wspaniałych i udanych ferii!

Zobacz album fotograficzny  Co slychać w świetlicy szkolnej?

W oczekiwaniu Na Boże Narodzenie

Już tylko kilka dni dzieli nas od świąt. Niebawem aniołowie ogłoszą radosną nowinę, że na świat przyszlo Boże Dzieciątko. Przygotowujemy się do spotkania z malutkim Jezuskiem. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.

Życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego 2020 Roku!

,,Roztoczańskie anioły"

Pod taką nazwą nauczyciele świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu przygotowali wystawę prac plastycznych uczniów z klas I - III z naszej szkoły. Ekspozycję można oglądać codziennie w klubie 3 batalionu zmechanizowanego w Zamościu w godzinach pracy placówki: poniedziałek - czwartek od 8.00 do 19.00 a piątek 8.00 - 13.00.

Nasza choinka

W lesie wyrosła i pięknie pachniała. Nadchodzą święta więc do naszej świetlicy przywędrowała. Dzieci z radością ją przywitały. Postanowiły przyozdobić zielonego gościa tak, aby był ,,najpiękniejszy na świecie". Szybko zabrały się do pracy.

Przybądź Święty Mikołaju!

Zbliża się dzień 6 grudnia. Z niecierpliwością oczekujemy na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Staraliśmy się być grzeczni. Mamy nadzieję, że hojny święty przyniesie nam wymarzone prezenty. Tymczasem przedstawiamy postać Mikołaja i wykonujemy skarpety na upominki.

Zobacz album Co słychać w świetlicy szkolnej?

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada to Dzień Pluszowego Misia - ulubionej przytulanki dzieci.Uczniowie naszej świetlicywysłuchali opowieści o zabawnych przygodach Kubusia Puchatka. Obejrzeli film ukazujący rozsądnego i rozważnego Misia Uszatka. Po czym środkami wyrazu plastycznego przedstawiły ,,swojego misia".

Zobacz album fotograficzny Co słychać w świetlicy w świetlicy  szkolnej?

Wio, koniku!

Koń to piękne i mądre zwierzę. Wiemy, że pełni ważną rolę w terapii niektórych chorób, jakie dotykają dzieci. Podczas zajęć świetlicowych wzbogacamy naszą wiedzę o ssaku. Wykonujemy ,,zaczarowanego" konika, który zawiezie nas do krainy baśni.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Dla Niepodległej

Przygotowujemy się do uroczystych obchodów 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Rozmawiamy o marszałku Józefie Piłsudskim i jego roli w drodze Polski do odzyskania niepodległości. Słuchamy pieśni patriotycznych. Robimy kotyliony w barwach narodowych.

W trosce o czworonogi

Jedną z tradycji naszej szkoły jest organizowanie zbiórki karmy dla psów przebywających w schronisku. Uczniom ,,ósemki" nie jest obcy los skrzywdzonych czworonogów. Małe serduszka niezwłocznie ruszyły z pomocą. Na zajęciach świetlicowych rozmawiamy na temat odpowiedzialności człowieka za ,,czworonożnego przyjaciela". Czytamy fragmenty książki ,,Szczęśliwy pies" autorstwa p. Doroty Sumińskiej - lekarza weterynarii. Wykonujemy prace plastyczne ukazujące szcześliwego psiaka otoczonego czułą opieką właściciela.

Portret mojej Pani

W związku z Dniem Edukacji Narodowej nasza świetlica zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem ,,Portret mojej Pani". Wyzwanie konkursowe podjęli uczniowie klas I - III. Powstały prace prezentujące wysoki poziom artystyczny. Po burzliwych obradach Jury wyłoniło trzy najlepsze prace i nagrodziło autorów.

I miejsce - Julia Dygulska uczennica klasy I B

II miejsce - Emilia Wielgusiak  uczennica klasy III C

III miejsce - Patrycja Lewandowska uczennica klasy II B

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W świecie sów

Różnorodność gatunków istniejących w królestwie zwierząt budzi podziw i zainteresowanie dzieci. Dziś w centrum uwagi znalazły się sowy. Oglądaliśmy film o tych niezwykłych ptakach. Podsumowaniem zajęć są prace plastyczne naszych uczniów.

Barwy jesieni

Jesień zagościła na dobre w naszej świetlicy. Drzewo przybrało ciepłe, jesienne barwy. Ta magiczna pora roku inspiruje nas do działań twórczych. Wykonujemy prace plastyczne z wykorzystaniem materiału przyrodniczego.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Jeszcze trochę wakacji

W szkole jest super! Zdobywamy wiedzę i nie tylko. Mamy okazję pozyskać nowych przyjaciół i poznać fajne zabawy. Jednak często wracamy myślami do minionych wakacji. Wspominamy wakacyjne przygody.

Witaj świetlico!

Wakacje dobiegły końca. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Nasza świetlica znów tętni życiem. Cieszymy się, że tak liczną grupę naszych podopiecznych stanowią uczniowie klas pierwszych. Zapewniamy wszystkim moc atrakcji. Tutaj każdy miło spędzi wolny czas i znajdzie dla siebie ciekawe zajęcie.