Nasza oferta

,

Kalendarz

Piątek 14.12.2018

 • Miejskie obchody Święta Niepodległości

  11 listopada 2018 r na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się główna uroczystość obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości. W asyście Kompanii Honorowej zamojskiego Batalionu, pododdziałów służb mundurowych oraz pocztów sztandarowych szkół, instytucji i organizacji społecznych w sposób szczególny wybrzmiał śpiewany przez wszystkich zebranych Mazurek Dąbrowskiego. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Prezydent Miasta - p. Andrzej Wnuk. Przedstawiciele urzędów, stowarzyszeń, organizacji społecznych oraz placówek oświatowych złożyli wiązanki przed płytą upamiętniającą wizytę Marszałka Piłsudskiego w Zamościu. Całość tradycyjnie zakończył przemarsz pododdziałów,  pocztów sztandarowych oraz grup rekonstrukcyjnych. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy wraz z grupą nauczycieli i uczniów. <<ZOBACZ>>

 • LWÓW 11 listopada 2018

  W dniu 11 listopada Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich reprezentował szkołę w obchodach 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości we Lwowie. Mimo, że miasto to leży na terenie dzisiejszej Ukrainy, żyje tam bardzo wielu naszych rodaków. Trudne, a czasami dramatyczne karty historii sprawiły, że dziś te tereny nie są częścią naszego kraju. Jednak serca naszych rodaków „biją tam po Polsku”. W tym dniu – jak każdego roku –  zorganizowane zostały uroczyste obchody Święta Niepodległości.

  Pierwszym punktem uroczystości była upamiętnienie  ŻOŁNIERZY WRZEŚNIA na cmentarzu w Hołosku - to tutaj pochowano ok. 900 żołnierzy, którzy swój szlak bojowy zakończyli pod Lwowem, walcząc w kleszczach sowiecko-niemieckich. Kolejnym miejscem uczczenia przez nas Polaków, którzy zginęli z rąk okupanta, były Wzgórza Wóleckie. W miejscu tym odbył się w dniu 4 lipca 1941 r. tzw. mord profesorów lwowskich. Ofiarami zbrodni padli profesorowie, docenci wyższych uczelni Lwowa oraz członkowie rodzin i współlokatorzy naukowców.

  Następnie udaliśmy się na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny celebrowaną przez biskupa Edwarda Kawę w Katedrze Łacińskiej. O 13.00 czasu lokalnego wszystkie delegacje i poczty sztandarowe udały się na Cmentarz Orląt Lwowskich. Tutaj miało miejsce złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Mieliśmy również okazję odwiedzić groby słynnych Polaków pochowanych na Cmentarzu Łyczakowskim, którego częścią jest Cmentarz Orląt. We wszystkich tych miejscach zostały zapalone przywiezione przez nas znicze – zebrane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły, do których dołączyły także inne placówki (Caritas Diecezji Zamojsko Lubaczowskiej, Szkoła Podstawowa Nr 9, Przedszkole Miejskie nr 14, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach). Złożyliśmy również wieńce i kwiaty. Po części oficjalnej delegacja naszych uczniów zwiedziła miasto, zapoznała się z jego historią i kulturą, zobaczyła ciekawe i zabytkowe fragmenty Lwowa.

  Jak piękne i ważne dla nas Polaków jest to miasto nikogo nie trzeba przekonywać. Gorące słowa podziękowania kierujemy do Pana Andrzeja Kudlickiego, właściciela Biura Turystycznego Quand, który jest organizatorem corocznych wyjazdów pocztów sztandarowych na obchody święta niepodległości we Lwowie.

  LWÓW 11 listopada 2018.

  ZNICZ DLA LWOWA

 • 100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

  100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

  9 listopada 2018 r. odbyła się akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, którą przygotowali uczniowie klasy Vb we współpracy z Dorotą Kleban, Piotrem Monastyrskim i Bartkiem Tokarzem, pod kierunkiem pań: Katarzyny Sochań-Krupy, Iwony Adamczuk oraz Ewy Zygmunt. Młodzież w przystępny sposób przypomniała trudne momenty polskiej historii i drogi dojścia do niepodległości.

  Fotorelacja

 • Śpiewaliśmy dla Niepodległej

  Śpiewaliśmy dla Niepodległej
  W ramach miejskich obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dnia 8.11.2018 reprezentacja naszej szkoły wzięła udział  w koncercie „ŚPIEWAJMY RAZEM DLA  NIEPODLEGŁEJ” w Szkole Podstawowej Nr 3 w Zamościu. Uczniowie w każdej grupie wiekowej wykonywali po 5 piosenek lub pieśni patriotycznych. Ponadto uczniowie klas 4-8, śpiewali 5 pieśni, podczas montażu słowno – muzycznego, jako interaktywna widownia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: 3a, 7a i 8a. Uczniów do koncertu przygotowały panie Barbara Wróbel i Agnieszka Frykowska. Śpiewając uczciliśmy 100 - lecie Niepodległości Polski.
 • Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiegi odsłonięty.

  Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiegi odsłonięty.

  W dniu 5 listopada 2018 roku odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystość rozpoczęła msza za Ojczyznę następnie uczestnicy przeszli na plac przed Klubem Batalionowym. W uroczystościach naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy oraz Pani dyrektor Maria Trześniowska.  WIĘCEJ>>

 • &quot;W baśniowym świecie Andersena&quot;

  25 października 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 10 w Zamościu odbył się Międzyszkolny Konkurs czytelniczo- plastyczny dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. W części czytelniczej skierowanej do uczniów klas III uczestnicy mieli za zadanie wykonać 30 minutowy test na podstawie  treści 10 baśni wybranych przez organizatora. Reprezentantki naszej szkoły  poradziły sobie znakomicie zdobywając: II - miejsce Amelia Pomarańska, III-miejsce Maja Sałach. Do drugiej części: plastycznej wysłaliśmy 10 prac z kl Ic, IIa, IIIa. Otrzymaliśmy nagrody: I - miejsce Lena Brodaczewska z kl. IIIa i wyróżnienie Karol Ciurysek z kl. Ic. Serdecznie gratulujemy.

 • Pierwszaki Ślubują

  Dnia 26 października 2018 roku o godzinie 12.00 sześćdziesięcioro sześcioro uczniów klas pierwszych przystąpiło do Uroczystego Ślubowania. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Jan Wojciech Matwiejczuk- Przewodniczący Rady Miasta Zamość, pani Agnieszka Kowal - Dyrektor Wydziału Oświaty, pan Jerzy Michalski - Zastepca Dyrektora Wydziału Oświaty, pani Barbara Szleszyńska Malec - Prezes Związku Sybiraków w Zamościu, pani Agnieszka Pasieczna - Przwodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu oraz dyrekcja i nauczyciele z kilku zamojskich przedszkoli. W gronie zacnych gości, dyrekcji i nauczycieli z naszej szkoły, starszych koleżanek i kolegów oraz trzymających kciuki wzruszonych rodziców i dziadków ślubowali na Sztandar Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu. Pierwszoklasiści dziękują wszystkim za wsparcie i obiecują dotrzymania danego słowa. 

 • Europejska Odznaka Jakości za projekt eTwinning

  Europejska Odznaka Jakości za projekt eTwinning

  EUROPEJSKA ODZNAKA JAKOŚCI ZA PROJEKT ETWINNING  MENTORING@SCH

  Projekt Mentoring@sch uzyskał Europejską Odznakę Jakości przyznawaną przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i jest to już czwarty projekt etwinning w naszej szkole nagrodzony Europejską Odznaką Jakości.

  Obecny projekt zainspirowany był metodą wzajemnego nauczania, które ma ulepszać uczenie się uczniów, z których jeden uczeń - ekspert w danym temacie instruuje drugiego ucznia, dla którego dany temat jest nowością.

  W projekcie Mentoring@sch biorą udział uczniowie szkół podstawowych z Polski i Grecji, uczniowie gimnazjum z Polski oraz licealiści z Grecji. Uczestnicy projektu to Teachers (nauczyciele w szkołach podstawowych) oraz Mentors (nauczyciele w gimnazjum i szkole średniej), Tutors (14- letni polscy gimnazjaliści oraz 15-17 letni greccy licealiści) i Tutees (uczniowie ze szkoły podstawowej z Grecji i Polski). Tutorzy są wspierani przez swoich nauczycieli. Mentorzy służą pomocą i wsparciem, dzielą się wiedzą i doświadczeniem, są doradcami i pomagają tutorom w planowaniu zajęć oraz przygotowaniu materiałów dydaktycznych dla Tutees.

  Uczniowie pracują w grupach międzynarodowych, przygotowują materiały do nauczania młodszych tworząc moduły o różnej tematyce: angielskie idiomy, kodowanie  literatura, informatyka, taniec.

  W ramach projektu podejmowane były między innymi działania:

  - uczniowie tworzą swoje profile na Twinspace (zdjęcie i krótki opis np. zainteresowania)

  - uczniowie wysyłają swoje propozycje logo – następnie uczestnicy projektu głosują na logo

  - wykonanie zdjęć (grupowych) Tutors and Tutees

  - Prezentacja szkoł partnerskich w programie PowerPoint

  - Przygotowanie broszurki turystycznej o Polsce i Grecji w programie Google slides , następnie stworzony został wspólny filmik o partnerskich krajach

  - Przygotowanie prezentacji o partnerskich miastach - stworzony został filmik prezentujący partnerskie miasta: Zamość, Agryroupolis, Helioupolis

  - uczniowie głosują na swoje ulubione przedmioty, zwierzęta, kolory – Google form

  - Our expectations - uczniowie przedstawiają się, prezentują swoje ulubione przedmioty i wyrażają swoje oczekiwania do projektu  - padlet Wall

  - Spotkania online – wideokonferencja – Tutors/ Tutees

  Jako koordynatorzy obecnego projektu jesteśmy bardzo zadowolone i dumne z tego co udało się wspólnie osiągnąć i wypracować partnerom projektu. Pomimo trudności w koordynowaniu pracy ponad setki członków TwinSpace, partnerzy dzięki swojej pracowitości i zaangażowaniu z sukcesem realizowali zadania projektu. Pomysł projektu był inspirujący, że zarówno nauczyciele, jak i dzieci odpowiadali kreatywnymi pomysłami i licznymi efektami pracy.

  Tutees byli zmotywowani do pracy nad tematami ze szkolnego podręcznika/ projektu, które pokrywały się z tematami z podręcznika, wykazali się kreatywności w infografice, rysunkach i śpiewaniu, profesjonalnie wykorzystywali urządzenia/ pracowali z urządzeniami, i jak większość  ich wypowiedzi  na Forum wskazuje że poprawili/ usprawnili swoje umiejętności językowe i teleinformatyczne/ICT. Ponadto, dzieciom bardzo podobały się spotkania online z Greckimi Tuteesami/rówieśnikami przed świętami wielkanocnymi i oglądanie ich na filmikach, którymi się wymienialiśmy. Tutees uwielbiali wspólne spotkania online i na miejscu  i pracę  z Tutorami z gimnazjum, podczas których integrowali się, chętnie uczyli się od starszych, aktywnie brali udział w zajęciach dotyczących idiomów przeprowadzonych przez starszych kolegów i jak wiele z nich wypowiada się na Forum świetnie się bawili, wykonując zadania z Tutorami (Tutorzy wyjaśniali i uczyli młodszych jak grać w grę z kodowania, wspólnie pracowali nad wykonaniem grafiki obrazującej idiom, wspólna gra w piłkę nożną, w szachy, wykonywanie tradycyjnych rysunków obrazujących idiomy, tradycyjna piosenkę grecką). Dzieci wielokrotnie i chętnie grały w utworzoną przez Greckich Tutorów grę z zastosowaniem kodowania czy układali puzle, które Tutorzy stworzyli,
  z wykorzystaniem zdjęć ze swoją podobizną zrobionych w klasie podczas spotkań (na miejscu). Gość/ Visitor TwinSpace podkreśla liczne korzyści z pracy nad projektem dla uczniów i całej społeczności szkolnej.

  Koordynatorzy projektu:

  Justyna Babiarz-Furmanek

  Monika Kaznowska

 • Brawo Paweł !!!

  Brawo Paweł !!!

  17 października w Szkole Podstawowej Nr 9 w Zamościu odbył się Międzyszkolny Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych „ Dla Niepodległej”. Uczeń naszej Szkoły Oszmaniec Paweł z klasy 8b zdobył I miejsce. Opiekun: Piotr Szozda. Gratulujemy!

 • 1 2 3 4 5 na kodowanie Ósemka ma chęć!

  1 2 3 4 5 na kodowanie Ósemka ma chęć!

  Z wielką radością informujemy o tym, że wydarzenie 1 2 3 4 5 na kodowanie Ósemka ma chęć zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 8 w Zamościu z okazji Code Week 2018 zostało pozytywnie ocenione przez Ambasadora Code Week Polska, pojawiło się na mapie wydarzeń odbywających się w całej Europie i uzyskało stosowny certyfikat Code Week 2018.

  Otrzymane wyróżnienie to uznanie pracy nauczycieli oraz większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania w europejskie akcje. Na to wyróżnienie zapracowali uczniowie naszej szkoły, którzy pod opieką swoich nauczycieli w dniach 8-19 października kodowali na lekcjach z różnych przedmiotów oraz zajęciach dodatkowych. Nauczycielom nie brakowało kreatywności w opracowywaniu zadań z elementami kodowania.

  EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

  Nauka programowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom, rozwijać wiedzę na temat działania technologii, a także zdobywać umiejętności w celu zgłębiania nowych pomysłów i opracowywania nowych innowacji.

  Zajęcia, które odbyły się w naszej szkole w ramach Code Week 2018 to:

  Lekcje informatyki - programowanie na platformach edukacyjnych służących nauce kodowania, programowanie w Scratch oraz Scratch Junior.

  Warsztaty z robotyki i programowania – programowanie robotów OzoBotów, kodowanie na macie Mistrzów Kodowania.

  Lekcje języka polskiego – odkodowywanie tytułów bajek i baśni oraz odmiana przez przypadki rozkodowanych wyrazów.

  Zajęcia z kreatywnej matematyki - matematyczne gry logiczne.

  Lekcje języka angielskiego – kodowanie słownictwa, odkodowywanie słów ukrytych w rebusach, kod cyfrowy,  programowanie drogi OzoBota w celu utrwalanie nazw dni tygodnia, zaimków dzierżawczych, nazw kolorów czy nazw przyborów szkolnych, odczytywanie zdań ukrytych pod kodami QR, angielskie słówka ukryte w odbiciu lustrzanym, domino, wokanda alphabet, za pomocą współrzędnych redagowanie wyrazów i zdań.

  Lekcje języka niemieckiego – odkodowywanie słownictwa za pomocą czytnika kodów QR

  Lekcje języka francuskiego - odkodowywanie słów ukrytych pod kodami QR,

  Lekcje języka hiszpańskiego – kodowanie za pomocą kodu Cezara czyli odwrotnie zapisanego alfabetu hiszpańskiego, odkodowywanie cytatów historycznych za pomocą symboli i alfabetu oraz kodowanie przysłów za pomocą gwiazdy alfabetu, kodu kropka-kreska i alfabetu obrazkowego.

  Zajęcia biblioteczne – kodowanie offline, dyktanda graficzne, kodowanie matematyczne, zaszyfrowany alfabet i diagramy z ukrytymi słowami.

  Edukacja wczesnoszkolna – zakodowane części mowy, kodowanie na geoplanie, programowanie OzoBotów - jesienne skarby, kodowanie z wykorzystaniem osi symetrii, Plan Daltoński - odszyfrowanie kodów, programowanie planu dnia, zakodowany taniec.

  Lekcja muzyki – kodowanie instrumentów muzycznych.

  Zajęcia otwarte dla rodziców – Zakodowani, pierwszak potrafi.

  Lekcja wychowania fizycznego - kodowanie w ruchu.

  Nauczyciele zaangażowani w wydarzenie: Iwona Adamczuk, Justyna Babiarz – Furmanek, Agnieszka Bratkowska, Agnieszka Frykowska, Monika Gabryel, Renata Kawka, Monika Kaznowska, Alicja Łój, Katarzyna Morawska, Aneta Rudawska, Barbara Rybczyńska, Agata Świrgoń, Łukasz Trojanowski, Agnieszka Wnuk.

  Szkolny koordynator wydarzenia: Marzena Mazurek

  >>GALERIA ZDJĘĆ<<

  >>FILM<<

 • Plan Daltoński

  Plan Daltoński

  Uczniowie klasy 2 a próbują uczyć się stosując na lekcjach elementy Planu Daltońskiego. Plan Daltoński polega na metodzie indywidualnej pracy uczniów, a więc zrywa z tradycyjnym sztywnym klasowo lekcyjnym systemem nauczania. Twórczynią tego systemu jest amerykańska nauczycielka Helena Parkhurst. Taki sposób pracy na zajęciach umożliwia dostosowanie tempa nauki do różnych możliwości ucznia, wdraża dziecko do polegania na sobie, budzi inicjatywę i samodzielność  zarówno w działaniu jak i myśleniu, wyrabia poczucie odpowiedzialności za wykonanie podjętego zadania, zmusza do poszukiwania najlepszych i najprostszych metod pracy.

 • Majsterkowo

  Majsterkowo

   

  „Majsterkowo” wspiera rozwój dziecka poprzez realizowanie projektów manualnych umacniających w nim poczucie samodzielności. Poruszające wyobraźnię zajęcia umożliwiają najmłodszym odkrycie pasji do majsterkowania. Taką pasję odkryli w sobie uczniowie klasy 2 a, biorąc udział  16.10.2018 w takich właśnie zajęciach.

 • Dzień Edukacji Narodowej 2018

  15 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W hali sportowej zgromadziła się cała społeczność szkolna. Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów wszystkich grup wiekowych, która była okazją do wielu podziękowań oraz życzeń. Dzień Edukacji to doskonały moment do wręczenia nagród dla nauczycieli i pracowników. W tym roku Pani Dyrektor Maria Trześniowska nagrodziła Nagrodą Dyrektora 15 nauczycieli oraz 7 pracowników administracji i obsługi. <<ZOBACZ>>  

 • Podsumowanie projektu eTwinning "Mentoring@sch"

  Podsumowanie projektu eTwinning "Mentoring@sch"

  12 października odbyło się podsumowanie projektu etwinning Mentoring@sch, który uzyskał Krajową Odznakę Jakości przyznaną przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z klasy 5b i 5c pod opieką p. Justyny Babiarz-Furmanek i p. Moniki Kaznowskiej. Projekt był zainspirowani metodą wzajemnego nauczania, a  udział w nim wzięli czwartoklasiści ze szkół podstawowych Polski i Grecji oraz uczniowie gimnazjum z Polski oraz licealiści z Grecji. Uczestnicy projektu uczyli się ICT używając języka ojczystego oraz języków obcych, pracowali w grupach międzynarodowych, przygotowują materiały do nauczania młodszych. Wykorzystując narzędzia internetowe uczestnicy projektu zbierali materiały na Twinspace, tworzyli moduły o różnej tematyce ( angielskie idiomy, kodowanie, informatyka, języki obce, literatura i taniec). Uczniowie uczą się wykorzystując przygotowane przez gimnazjalistów i licealistów z Grecji materiały wspólnie wykonując  zadania stworzone przez starszych uczniów.

  https://youtu.be/14ctqxGHcgs Greek traditional song

  https://youtu.be/Mv4MQTqM3ow Greek wedding song

  FOTOGALERIA        https://sp8zamosc.edupage.org/album/?

 • Konkursy przedmiotowe.

  Konkursy przedmiotowe.

  Rusza kolejna edycja Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Poniżej prezentujemy terminarz eliminacji szkolnych oraz link do strony zawierajacej terminarz dalszych etapów oraz regulamin. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania sie z nimi i życzymy powodzenia.

  Terminarz eliminacji konkursów przedmiotowych organizowanych
  przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019

  dla uczniów szkół podstawowych – etap szkolny

  Konkurs

  Data

  Godzina 9.00

  języka francuskiego

  09. 10. 2018

  polonistyczny

  10.10. 2018

  matematyczny

  12. 10. 2018

  fizyczny

  11. 10. 2018

  języka angielskiego

  15. 10. 2018

  chemiczny

  16. 10. 2018

  biologiczny

  17. 10. 2018

  geograficzny

  18. 10. 2018

  historyczny

  19. 10. 2018

   

  https://www.lscdn.pl/pl/konkursy-przedmiotowe

 • 9 listopada "Dzień dla Niepodległej"

   

  Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz Rada Dzieci i Młodzieży zapraszają wszystkie szkoły do wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11.