• POMAGANIE INNYM TO PRAWDZIWA SZTUKA

• Wrażliwość na los innych jest potrzebna w codziennym funkcjonowaniu, nie tylko od święta. Wspaniałe jest, kiedy my, dorośli, rozmawiamy o tym z dziećmi i staramy się je w to aktywnie włączać.

Od wielu lat prowadzimy w szkole wiele akcji, koncertów charytatywnych,włączamy się w liczne działania jako wolontariusze - pokazując, że nie tylko uczymy, ale uwrażliwiamy dzieci na drugiego człowieka.

I tym razem społeczność Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich nie zawiodła. Zebraliśmy w ciągu jednego dnia ogromną ilość żywności, ubrań, zabawek, kosmetyków no i oczywiście słodyczy, które w przypadku dzieci, zawsze wywołują uśmiech na twarzy. Wszystko to sprawiło, że dzięki Państwa ofiarności mogliśmy wesprzeć jeszcze jedną rodzinę. Było to małżeństwo w podeszłym wieku, które żyje w skrajnej biedzie. Wzruszenie, radość i taka ludzka wdzięczność w ich oczach jest dla nas najcenniejszym darem, który motywuje nas do jeszcze intensywniejszej pracy. Oczywiście nie osiągnęlibyśmy tego w pojedynkę, bez wsparcia rodziców, uczniów, naszych przyjaciół.

Tym samym pokazaliśmy, że nie jesteśmy obojętni na los innych ludzi.

Wszystkim darczyńcom: uczniom, rodzicom, dziadkom, nauczycielom i tym, którzy przyczynili się do tego, aby nasza akcja się powiodła - serdecznie dziękujemy!

• 1% podatku.

• Od 11 lat nasza szkoła prowadzi współpracę z Fundacją Rosa w ramach akcji Twoja Szkoła, której celem jest podnoszenie jakości nauki uczniów dzięki darczyńcom przekazującym na jej konto 1% swojego podatku. Nasza szkoła biorąca udział w programie posiada indywidualny identyfikator. Wpisując go w zeznaniu podatkowym za 2020 r. rodzice, pracownicy i sympatycy szkoły mogą przeznaczyć 1% podatku dochodowego właśnie na naszą placówkę. Zebrane fundusze przeznaczane są na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania, książek, tablic multimedialnych i innych pomocy dydaktycznych. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wpłaty w poprzednich latach i zachęcamy do udziału w akcji podczas rozliczania podatku za 2020 r.Jak to dokładnie zrobić:w zeznaniu PIT za 2020 r. w części H. Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) w polu Nr KRS należy wpisać 0000207472 natomiast w części I. Informacje uzupełniające w polu Cel szczegółowy 1% wpisujemy TWOJA SZKOŁA - 128 112

Informacje na temat Fundacji Rosa  http://fundacjarosa.pl/programy/twoja-szkola/# .
            Z góry dziękujemy za wszelkie wpłaty!

• Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie !

• Od 18 stycznia wznawiamy zajęcia dla uczniów klas 1-3. W zakresie przygotowania szkoły do powrotu uczniów podjęliśmy stosowne działania w oparciu o wytyczne MEiN, MZ oraz GIS. W związku z powyższym przekazuję najważniejsze informacje tj.

1) nauka będzie odbywać się na dwie zmiany w oparciu o podział godzin obowiązujący
            w listopadzie,

2) zmodyfikowany został przydział sal dla uczniów
            1a - sala 10
            1b - sala 10
            1c - sala 9
            2c - sala 9

Uwaga ! Po zakończeniu zajęć w/w sale podlegają dezynfekcji i przygotowaniu dla II zmiany.

kl. 2a - sala 32 ( I piętro w nowym budynku)
            kl. 2b - sala 35 ( I piętro w nowym budynku)

kl. 3a - sala 24 - parter
            kl. 3b - sala 30 - parter
            kl. 3c - sala 26 -parter

Szatnie dla uczniów:
            1a, 1b, 1c, 2c - szatnia dotychczasowa
            kl. 2a - sala nr 17 ( podpiwniczenie w nowym budynku)
            kl. 2b - sala nr 13 ( podpiwniczenie w nowym budynku)
            kl. 3a - bez zmian
            kl. 3b - szatnia przy hali sportowej
            kl. 3c- szatnia przy hali sportowej.

3) Uruchamiamy dwa wejścia do szkoły tj.
            - wejście do budynku starej szkoły - dla kl. 1a,1b,1c,2c.

- wejście do budynku nowej szkoły - dla kl. 2a, 2b, 3a, 3b, 3c.

4) do szkoły wchodzą tylko uczniowie, obowiązują maseczki. Uczniowie zapisani do świetlicy mogą z niej korzystać. Świetlica będzie czynna w godzinach 6.45 - 16.45.

W przypadku pytań lub wątpliwości pozostaję do Państwa dyspozycji.

Kochani Uczniowie !
            Czekamy na Was już w poniedziałek - 18 stycznia!!! Do tego czasu korzystajcie z uroków zimy i bawcie się jak najlepiej.
            Serdecznie Wszystkich pozdrawiam :)
            Maria Trześniowska - Dyrektor Szkoły