• ODBIÓR ZAŚWIADCZEŃ OKE

• Zaświadczenia OKE egzaminu ósmoklasisty będą do odebrania w piątek 31.07.2020.

Klasa 8a - od godziny 9.00 - 10.00

Klasa 8b - od godziny 10.00 - 11.00

• Let's discover the Otherside

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Let's discover the Otherside.

Projekt eTwinning Let's discover the Otherside oparty na edukacji kulturowej koncentrował się na różnorodności kulturowej, odkrywaniu i poznawaniu obcych kultur. Ma na celu zwrócenie uwagi na to, że kraje uczestniczące (Polska, Armenia, Turcja, Jordania) mogą różnić się pod wieloma względami, ale kultura i sport, wśród wielu innych aspektów społecznych, mogą służyć jako wspólna płaszczyzna. Projekt umożliwił uczniom zrozumienie wagi wspólnych wartości i ich przestrzeganie. Praca w grupach (początkowo z udziałem studentów polskich i południowo-jordańskich), badanie źródeł konwencjonalnych i elektronicznych, dzielenie się wiedzą i współpraca w różnych działaniach miały na celu uzyskanie wspólnych wyników takich jak czytanie Harrego Pottera w 5 językach, historia podróżnika Arjopotu, wymiana kartek świątecznych, spotkania online, gry online na temat krajów partnerskich, śpiewanie w języku armeńskim i arabskim czy plakaty Covid19.
            Projekt był wspaniałym doświadczeniem dla wszystkich uczestników, ponieważ był nowatorski i bogaty w sensie efektywnej współpracy z ludźmi o różnym pochodzeniu kulturowym. Z przyjemnością odkrywalismy nieznane (nam) aspekty kultur naszych partnerów i byliśmy zdumieni, jak wiele wspólnych cech nas łączy.
            Dzięki projektom eTwinning takim jak Let's discover the Otherside można dostrzec jak otwarci, podekscytowani i kreatywni uczniowie są podczas wykonywania zadań projektowych i komunikacji z partnerami. Nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele poznają inne kraje, kulturę i tradycję, korzystając z nowych narzędzi ICT i rozwijając znajomość języka angielskiego.
            Próba śpiewania po arabsku i ormiańsku była prawdziwym wyzwaniem, ale zarówno uczniowie, jak i nauczyciele pokochali to!

prezentacja Let's discover the Otherside

the story of Arjoporu

• Odbiór świadectw.

• Szanowni Rodzice.

Świadectwa, które nie zostały odebrane przez Państwa w dniu zakończenia roku szkolnego 2019/2020 będą do odebrania w pierwszym tygodniu września. W przypadkach indywidualnych np. w związku ze zmianą miejsca zamieszkania ucznia w celu odebrania świadectwa proszę o kontakt z sekretarzem szkoły.

Maria Trześniowska