• Zaproszenie na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020

Drodzy Nauczyciele, Rodzice i Drodzy Uczniowie

Koniec roku szkolnego to okazja do refleksji nad tym, co się w tym czasie wydarzyło, ale także czas na to, aby podziękować za każdy dzień, za opiekę nad nami, za ludzi, których spotkaliśmy i za to, co dane nam było w tym roku przeżyć.

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 chciałabym uprzejmie zaprosić wszystkich chętnych na Mszę św. w intencji uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Msza św. odbędzie się 21 czerwca br. o godz. 12:30 w kościele p.w. Świętej Bożej Opatrzności.

Maria Trześniowska

• Informacja o stypendiach.

Szanowni Państwo,

Informujemy że stypendia socjalne za okres od 01.01.2020 r. przyznawane będą w formie pieniężnej (bez faktur) i wypłacane pod koniec czerwca lub z początkiem lipca. Jest to spowodowane obecną sytuacją epidemiologiczną i wymogiem zachowania wszelkich środków ostrożności, w tym ograniczenie kontaktu
            z interesantami. Preferowana forma wypłaty to przelew bankowy. O sposobie dostarczenia konta bankowego poinformujemy Państwa osobną wiadomością.

Za ten okres nie zbieramy oświadczeń o dochodzie. Osoba, która otrzyma stypendium jest zobowiązana do powiadomienia o fakcie przekroczenia dochodu samodzielnie.

Maria Trześniowska

• Wojewódzki Konkurs Wiedzy Ekologicznej

•         Troska o środowisko naturalne, o otaczający nas świat i jego mieszkańców jest obowiązkiem każdego z nas. To jak będzie wyglądać w przyszłości nasza planeta zależy od nas i to my musimy zrobić wszystko aby była miejscem, w którym będzie się dobrze żyło nam i przyszłym pokoleniom.

Realizując powyższe cele Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu zorganizował dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych Wojewódzki Konkurs Wiedzy Ekologicznej "Eko-świadomi na co dzień i od święta - Dzień Ziemi 2020".

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie (w trzyosobowych zespołach) prezentacji multimedialnej na jeden z zaproponowanych przez organizatora konkursu tematów oraz zaprojektowanie plakatu obrazującego opracowane w prezentacji zagadnienia.

Cztery zespoły z naszej szkoły podjęły wyzwanie i stworzyły piękne prezentacje.

I drużyna - Jakub Poździk, Wiktoria Poździk, Iga Łyciuk;

II              - Maja Lepa, Wiktoria Frykowska, Zuzanna Kamińska;

III             - Oliwia Widzińska, Sandra Kowalczyk, Nikola Joniec;

IV             - Daciuk Martyna, Gęborys Sara, Sobczuk Ewa.

Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkie zespoły równorzędnymi nagrodami.

Gratuluję wspaniałych prac i zdobytej wiedzy. Życzę kolejnych osiągnięć w konkursach.

Katarzyna Sochań-Krupa

• Jak mogę pomóc pszczołom?

• Uczniowie z klas I-III (Emilka Wielgusiak kl. 3c; Wiktor Hadam kl. 1a; Adriana Kozak kl. 1a; Natalia Kowalczyk kl. 2c; Nikola Tomaszczuk kl. 1b), wzięli udział w konkursie plastycznym „Jak mogę pomóc pszczołom?”. Stworzyli piękne prace, które zostały wysłane do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

O tym jak ważne są pszczoły dla życia na Ziemi, możesz dowiedzieć się z darmowej aplikacji "Pszczoła", a przy okazji świetnie się bawić! W trakcie gry dowiesz się, gdzie żyją pszczoły miodne, jakie spełniają role, co to jest taniec pszczół, ale też co to są dzikie zapylacze, dlaczego są takie ważne i jak możemy je chronić. Liczba tych bardzo ważnych w ekosystemie owadów z roku na rok maleje, ale nie jest jeszcze za późno i każdy z nas może pomóc je chronić. Zapraszam do zabawy nie tylko uczniów klas młodszych, bo i uczniowie klas IV-VIII też znajdą coś dla siebie.

Katarzyna Sochań-Krupa

• Dzień Dziecka

• Kolorowych snów, uśmiechu od ucha do ucha, co dzień nowych przygód, butów siedmiomilowych, gwiazdki z nieba, wspaniałych przyjaciół, wesołej rodzinki.

Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka,

składa Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej Nr 8