• Plastyczny konkurs ekologiczny

• W dn. 22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi, z tej okazji świetlica i biblioteka szkolna ogłosiły ekologiczny konkurs plastyczny pt. „Ziemia naszym domem jest”.Spośród wielu przesłanych, pięknych prac nagrodzone zostały następujące:

w kategorii klas I – IV:

I miejsce - Lena Miechowiecka kl. II B

II miejsce - Grzegorz Szymala kl. III B i Oliver Michalczyk kl. II B

III miejsce - Michał Korbiel kl. II A i Nel Bogucka kl. II A

W kategorii klas V - VIII

I miejsce - Patryk Pańczyk kl. V B

II miejsce - Daria Koprowska kl. VI B i Kacper Koprowski kl. V B

III miejsce – Maja Szajewska kl. V B

Wyróżnienie otrzymał Wiktor Hadam kl. I A

.

Poinformujemy laureatów o terminie wręczenia dyplomów i nagród.Gratulujemy serdecznie!!!

• Żywe obrazy

• Czy łatwo jest zaszczepić zamiłowanie do sztuki wśród najmłodszych uczniów? Niech odpowiedzią będzie zrealizowany podczas  zajęć rozwijających uzdolnienia „Mam talent”  projekt edukacyjny pt „Żywe obrazy”. Głównym celem projektu było stworzenie żywych obrazów, czyli rekonstrukcji dzieł malarstwa przy udziale dzieci przedstawiających postawą, ubiorem i mimiką daną scenę z autentycznych obrazów.  W projekcie wzięli udział  uczniowie z klas 2-3 Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu. Dzięki zaangażowaniu rodziców  i nauczycieli powstało 91 żywych obrazów. Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy - klikając na poniższy link.

Prezentacja żywych obrazów

• Zdrowo, smacznie, kolorowo

• Uczniowie naszej szkoły polecają pyszne i zdrowe przysmaki, w dobie dzisiejszej sytuacji należy dbać o swoje zdrowie, jeść dużo warzyw, pomagać mamie i tacie w przygotowaniu posiłków.

• Akcja ogólnopolska - JesteśMYzWAMI

• „JesteśMY z WAMI” to akcja, w której chcemy podziękować służbom medycznym – ludziom, którzy codziennie walczą z epidemią koronawirusa na pierwszej linii. Akcja jest prosta – wykonujemy plakat, robimy sobie z nim zdjęcie. Plakat naklejamy na oknach mieszkań w całym kraju. Dołącz do akcji!

#ZOSTAŃWDOMU -  Zostając w domu wspierasz medyków w swojej pracy.

Zdjęcia obejrzycie w galerii "JesteśMYzWAMI"