• Informacja do interesantów.

          • Drodzy Państwo!
            W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i koniecznością zachowania szczególnych środków ostrożności, zwracam się z prośbą do interesantów o ograniczenie wizyt w naszej szkole. W sprawach urzędowych, które nie wymagają osobistego stawiennictwa, prosimy o kontakt telefoniczny 84 638 32 46 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej - sp8zamosc@poczta.onet.pl.

            Telefony do dyrekcji szkoły.

            Dyrektor szkoły - Maria Trześniowska – 84 638 32 46 w 22

            wicedyrektor - Artur Plewa – 84 638 32 46 w 20

            wicedyrektor - Bożena Wieczorek – 84 638 32 46 w 14

            Sekretarz szkoły - 84 638 32 46

             

            Z poważaniem

            Maria Trześniowska

            Dyrektor szkoły

          • Rekrutacja 2020/2021

          • Szanowni Rodzice

            Dnia 26 marca 2020r. uruchomiliśmy w systemie Nabór nową funkcjonalność, która pozwala Państwu na wysłanie zeskanowanych dokumentów do szkoły pierwszego wyboru. Prosimy o zapoznanie się z instrukcją dostępną na zakładce Dokumenty na stronie https://nabor.pcss.pl/zamosc/szkolapodstawowa/dokumenty lub na stronie internetowej szkoły w zakładce Rekrutacja 2020/2021.

          • Informacja MCPR

          • Z uwagi na obecna sytuację epidemiczną i brak dożywiania dzieci w szkołach Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu informuje, iż rodzice których dzieci korzystały z obiadów finansowanych ze środków pomocy społecznej mogą otrzymać świadczenie pieniężne na zakup żywności dla dzieci. W powyższej sprawie prosimy rodziców o kontakt telefoniczny z pracownikiem socjalnym lub przekazanie zgłoszenia droga e-mail: administracja@mcpr.zamosc.pl

            Wykaz numerów telefonów do pracowników socjalnych zgodnie z rejonami opiekuńczymi (wykaz ulic) znajduje się na stronie internetowej Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu: www.mcpr.zamosc.pl w zakładce rejony opiekuńcze.

          • Stypendia socjalne

          •      W związku z sytuacją epidemiologiczną i zaleceniami organów państwowych związanych z ograniczeniem kontaktów bezpośrednich informuję, że sprawy związane ze stypendiami, w tym składanie oświadczeń o dochodach na okres od stycznia do czerwca 2020, należy wstrzymać do odwołania. Stypendia nie przepadną, zostają tylko odłożone do czasu uspokojenia sytuacji. 
                  W przypadku, gdy ktoś będzie chciał złożyć wniosek o stypendium lub zasiłek szkolny, najlepiej ten wniosek przesłać zainteresowanej osobie drogą elektroniczną. Składanie bezpośrednie dokumentów do Urzędu Miasta Zamość zostało ograniczone, tak samo jak bezpośredni kontakt z pracownikami Wydziału.

             

            Dyrektor Szkoły

            Maria Trześniowska

          • Światowy Dzień Zespołu Downa.

          • Uczniowie klasy VIb, pomimo kwarantanny, wzieli udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej #ZespolKolorowychSkarpetek. 

            21 marca swoje święto mają osoby z zespołem Downa, bo to trzeci, dodatkowy chromosom w 21 parze powoduje zmiany genetyczne. Oprócz liczby 21, zespół Downa symbolizują też dwie różne skarpetki. Mają skłonić do refleksji, że pośród nas są osoby może inne, ale za to bardzo ciepłe i kolorowe.

            Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

          • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie !

          • W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej, ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne  zajęcia lekcyjne w szkole zostają zawieszone od 12 do 25 marca br.

            Pamiętajcie jednak, że nie jest to czas wolny od nauki! Zawieszenie zajęć szkolnych nie jest okresem ferii, spotkań towarzyskich, odwiedzin galerii handlowych, to jest czas KWARANTANNY!!!. Nie popełnijmy tych błędów co Włosi, którzy zbagatelizowali zagrożenie i w tej chwili przeżywają ogromny dramat. Bądźmy mądrzejsi, nie powtarzajmy tych samych błędów. Zadbajmy o własne zdrowie i zdrowie najbliższych.

            Dzisiaj spotkali się w szkole wszyscy nauczyciele. Rozmawialiśmy o tym jak wykorzystać ten czas najlepiej jak tylko w tych warunkach jest to możliwe. Już od poniedziałku tj. 16 marca nauczyciele poprzez dziennik elektroniczny Librus, będą kontaktować się z uczniami i przesyłać materiały oraz  zadania do samodzielnej pracy w domu. Nauczyciele będą kontrolować obecność uczniów poprzez odczytywanie przez nich wiadomości. Bardzo proszę Rodziców o zmobilizowanie uczniów do systematycznej i samodzielnej pracy.  Uczniowie klas 8 powinni wykorzystać ten czas na powtórkę materiału do egzaminu ósmoklasisty, nauczyciele dadzą wskazówki i ukierunkują Waszą pracę.

            Proszę śledzić komunikaty na bieżąco.

            To jest największy sprawdzian jaki my wszyscy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie musimy zdać w tym wyjątkowo trudnym okresie !!!

            Maria Trześniowska - Dyrektor szkoły

          • Rekrutacja 2020/2021

          • Szanowni Państwo!

            2 marca ruszyła rekrutacja do klasy I szkoły podstawowej w roku szkolnym 2020/2021. W związku z przypadkami zakażenia koronawirusem i koniecznością podjęcia działań profilaktycznych oraz ograniczenia kontaktów bardzo prosimy aby wypełnione zgłoszenia/wnioski w formie skanu lub zdjęcia przysyłali Państwo na adres mailowy szkoły (sp8zamosc@poczta.onet.pl)

            W sprawach rekrutacji proszę kontaktować się z sekretarzem szkoły tel. 608 363 874 lub mailowo sp8zamosc@poczta.onet.pl 

            Maria Trześniowska

            Dyrektor szkoły

          • Informacja.

          • Prosimy rodziców, których dzieci posiadają „Orzeczenia o Stopniu Niepełnosprawności” z Powiatowego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności” (PEFRON) o dostarczenie orzeczeń do sekretariatu szkoły.

            Orzeczenia potrzebne są do informacji do PEFRON-u – zachowujemy pełną anonimowość.

            Maria Trześniowska

            Dyrektor szkoły

          • II miejsce w siatkówce „4” chłopców

          • 3 marca w Szkole podstawowej Nr 7 w Zamościu odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci rocznik 2007 i młodsi w Siatkówce „4” chłopców.  Startowało 6 drużyn z zamojskich szkół podstawowych. Każdy zespół składał się z 8 zawodników + 2 rezerwowych. Turniej siatkarski odbył się na boisku o pomniejszonych wymiarach  - 14 m x 7 m . Po losowaniu grup i rozpisaniu spotkań chłopcy zagrali z SP 3 i SP 6 wygrywając oba mecze.  Dzięki temu spotkali się w finale z SP 4 zdobywając  II miejsce. Nie dało to nam niestety awansu  na ½ zawodów wojewódzkich.  

            Skład reprezentacji naszej szkoły to:   Proć Jakub, Taranowicz Rayan, Brodziak Dominik, Pieczykolan Ignacy, Konrad Swoboda, Steciuk Bartlomiej, Krasnopolski Krzysztof, Saczuk Bartłomiej, Smyl Wojciech,

            Gratulujemy !

            Aneta Ferens

          • Dzień Otwarty.

          • W sobotę 07.03.2020r. w ramach Dnia Otwartego, naszą szkołę odwiedzili przyszli pierwszoklasiści. Dla odwiedzających przygotowano wiele atrakcji", zabawy plastyczne i ruchowe, zajęcia z kodowania oraz programowania Ozobotów, mBootów, Lego WeDo2.0 gry i zabawy językowe, jak również pierwsze spotkanie z prostymi eksperymentami fizycznymi i chemicznymi. Goście z zainteresowaniem zwiedzili naszą szkołę, nie pomijając przy tym pięknej hali sportowej. Motywem przewodnim była „Podróż po Ameryce”. Dzieci za każde wykonane zadanie otrzymywały pióra do pióropusza. Przechodzenie do kolejnych miejsc zajęć i zabaw odbywało się po wybranych tropach. Atrakcją samą w sobie była możliwość wykonania zdjęć z Olafem  - „Olaf wśród Indian”.
            Rodzice uczestniczyli również w spotkaniu z Dyrektor szkoły Marią Trześniowską, która przedstawiła ofertę szkoły oraz zapoznała z harmonogramem rekrutacji do klasy pierwszej.

          • Wycieczka do Bełżca

          • „Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”

            6 marca obchodzimy Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych. Tego dnia wspominamy osoby, które w czasie II wojny światowej bezinteresownie udzielały pomocy Żydom eksterminowanym przez nazistowskie Niemcy.

            Uczniowie klasy 7a i 7b tego dnia odwiedzili Muzeum w Bełżcu. Młodzież podczas zwiedzania z przewodnikiem poznała historię byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu zagłady oraz zobaczyła ekspozycję muzealną. Następnie uczniowie wzięli udział w wykładzie „W cieniu chwały” – opowiadającej o Helenie Podgórskiej - sprawiedliwej z Przemyśla, która wraz z siostrą Stefanią w czasie okupacji niemieckiej ukrywały przez okres 15 miesięcy trzynastu Żydów. Uczestnicy spotkania obejrzeli film z Edwardem Burzmińskim – synem Stefani i uratowanego przez nią Maksymiliana Diamanta. Opowiedział on jak historia rodziców wpłynęła na jego światopogląd, ukształtowała wartości i postrzeganie innych ludzi. Następnie młodzież poznała sylwetki sprawiedliwych z Bełżca. Zapalono także znicze i złożono kwiaty w Niszy Ohel w hołdzie ofiarom obozu.

                      Ta niezwykła lekcja historii, była dla nas także wymowną lekcją życia, w trakcie której na nowo wybrzmiały słowa: dobroć, miłosierdzie, empatia i równość.

                     

          • "Zgnieć butelkę, bądź EKO"

          • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zamościu w ramach edukacji ekologicznej i poprawy segregacji odpadów w naszym mieście zakupiło do szkół, zgniatarki do butelek PET. Jest to proste w obsłudze urządzenie, zawieszone na ścianie, które jednym ruchem ręki pozwala zmniejszyć objętość plastikowych butelek po napojach. Akcja edukacyjna zorganizowana przez PGK "Zgnieć butelkę, bądź eko", skierowana została do zamojskich placówek edukacyjnych. Dziękujemy!

          • Szkoła Podstawowa Nr 8 to Dobrze Zaprojektowana Szkoła 2020

          • Z wielką radością pragniemy poinformować, że nasza szkoła uzyskała certyfikat Dobrze Zaprojektowana Szkoła 2020 za podejmowanie ambitnych wyzwań edukacyjnych umożliwiających uczniom odkrywanie pasji i twórcze doskonalenie kompetencji XXI wieku.

            Na to szczególne wyróżnienie zapracowali uczestnicy innowacji pedagogicznej z robotyki i programowania „I Ty możesz zostać programistą”, którzy zrealizowali projekt „Projektanci edukacji – Od pomysłu do projektu” pod nazwą Mali Inżynierowie Ósemki.

            Na warsztatach mali inżynierowie konstruowali, budowali, programowali i wprawiali w ruch roboty, wykorzystując zestawy klocków Lego WeDo2.0. Zajęcia miały charakter typowo praktyczny. Cel działań to rozwijanie logicznego myślenia, kreatywności, zdolności manualnych i umiejętności technicznych. 

            Grupa projektowa tworzyła roboty dedykowane przez twórców LegoWeDo2.0, roboty z platformy ROBO CAMP oraz  projekty indywidualne uczniów.

            Warsztaty z robotyki i programowania dla małych inżynierów były doskonałą okazja do rozwijania kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów. Zajęcia te, to wspaniała szansa na kształcenie logicznego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych.

            W trakcie warsztatów z robotyki i programowania mali inżynierowie zdobyli wiedzę z zakresu budowy i programowania robotów, a także poznali terminy tj.: przekładnia, prędkość, moc silnika, algorytm sterowania. Uczniowie pracowali w  grupach ale warsztaty pozwoliły również każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować swoich sił w konstruowaniu i programowaniu robotów.
            Aktywna nauka robotyki i programowania pozwala uczniom lepiej zrozumieć matematykę, informatykę, technikę. Wykonanie z pozoru trudnych projektów konstrukcyjnych sprawia małym inżynierom Ósemki wiele satysfakcji i radości oraz zdecydowanie umacnia ich wiarę we własne możliwości.

            Patroni i partnerzy projektu to Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

            Gratulacje!!!