• Pokazy z robotyki - podsumowanie warsztatów z robotyki i programowania.

          • Zbliżający się koniec roku szkolnego to nie tylko czas podsumowań. To również chwila, w której warto pokazać to co udało się osiągnąć podczas całorocznej pracy. Dnia 29 maja 2019r. w świetlicy szkolnej odbyły się pokazy z robotyki połączone z podsumowaniem warsztatów z robotyki i programowania prowadzonych w szkole przez p. Marzenę Mazurek w ramach projektu unijnego„Programowanie jako narzędzie do efektywnego nauczania”.

            Realizacja projektu była możliwa dzięki pozyskaniu przez naszą szkołę funduszy unijnych z których zostały zakupione nowoczesne roboty edukacyjne wspomagające naukę programowania.

            Celem projektu było rozwijanie logicznego myślenia i kreatywności, poszerzanie wiedzy i umiejętności z programowania i robotyki wśród dzieci i młodzieży. Projekt pokazał, że programowanie nie jest trudne i można przy tym dobrze się bawić. Zajęcia dały dzieciom wiele satysfakcji oraz zadowolenia z osiągniętego sukcesu, były również doskonałym wprowadzeniem ich w świat robotów.

            Podczas warsztatów każda grupa napisała wiele programów dla swoich robotów a na pokazach zaprezentowała jeden z nich.

            Grupa I w składzie: Małyszek Zuzanna, Hołys Wiktor, Klajn Bartłomiej stworzyła dla swojego robota program Jazda po ringu.

            Robot jeździł po ringu we wnętrzu którego ustawione były plastikowe kubeczki. Zadaniem robota było usunięcie z ringu wszystkich kubeczków ale jednocześnie robot nie mógł wyjechać poza linię ringu. Program wykorzystywał podwójny czujnik linii, instrukcje warunkowe.

            Grupa II w składzie Hawrylak Martyna, Mynarczuk Miłosz, Dawid Traczykiewicz stworzyła dla swojego robota program Pękające balony.

            Robot jeździł po macie podążając po czarnej linii, gdy na swojej drodze zobaczył balony przebijał je. Program wykorzystywał podwójny czujnik linii, czujnik odległości, instrukcje warunkowe oraz wyświetlacz LED MATRIX.

            Grupa III w składzie Wójtowicz Agnieszka, Zabiciel Michał, Bartłomiej Molenda, Paweł Grzyb stworzyła dla swojego robota program Bramka.

            Robot zliczał ilość osób przechodzących przez bramkę. Program wykorzystywał czujnik odległości, wyświetlacz LED MATRIX na którym wyświetlany był aktualny stan licznika oraz głośnik z którego było słychać dźwięk po wczytaniu kolejnej osoby na bramce.

            Grupa IV w składzie Mazurek Amelia, Adamowicz Kamil, Mynarczuk Piotr stworzyła dla swojego robota program Belgijka.

            Robot jeździł w rytm muzyki zgodnie z układem tanecznym znanego tańca Belgijka. Program wykorzystywał diody LED RGB, wyświetlacz LED MATRIX oraz instrukcje warunkowe.

            Grupa V w składzie Izabela Sanocka, Rek Jakub, Wieczorek Adam stworzyła dla swojego robota program Parkowanie.

            Robot jeździł obok pudełek i jeśli znalazł wolne miejsce do zaparkowania to wjeżdżał w lukę między pudełkami i na 3 sekundy zatrzymywał się. Program wykorzystywał czujnik odległości oraz instrukcje warunkowe.

            Na koniec pokazów Pani wicedyrektor Bożena Wieczorek pogratulowała i wręczyła naszym młodym programistom certyfikaty oraz drobne upominki.

            >>FILM<<

            >>GALERIA ZDJĘĆ<<

            >>Relacja z tych zajęć część 1<<

             >>Relacja z tych zajęć część 2<< 

            >>Relacja z tych zajęć część 3<<

          • Ósemka na zagranicznej mobilności w Irlandii

          • W Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu od 01. 09. 2019 r. realizowany jest projekt unijny "Programowanie jako narzędzie do efektywnego nauczania" w IV osi priorytetowej Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, działanie: 4.2 programy mobilności ponadnarodowej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) koordynowany przez panie: Marzenę Mazurek i Justynę Babiarz-Furmanek.  Zaangażowani w projekt nauczyciele kształcą się z zakresu programowania i nowych aplikacji. Stosowane na zajęciach technologie mają wspomóc proces edukacji a jednocześnie, biorąc pod uwagę prognozowane zawody przyszłości, udostępnić naszym absolwentom atrakcyjny rynek pracy.    Zgodnie z założeniami projektu pierwsza grupa nauczycieli – Justyna Babiarz-Furmanek, Artur Plewa, Bożena Wieczorek, Aneta Rudawska, Alicja Łój, Monika Gabryel - wzięła udział w mobilności do Dublina, gdzie w dniach od 12 do 18 maja 2019 r. poznawała wiodące w edukacji aplikacje, w tym oparte na rzeczywistości rozszerzonej AR. Szkolenie "Digital Game-based Learning & Augmented Reality for Schools" zakończyło się ceremonią wręczenia certyfikatów. W trakcie wyjazdu nauczyciele rozwijali także swoje umiejętności językowe poprzez pracę w międzynarodowej grupie oraz zapoznawali się ze wspaniałą kulturą Irlandii. Cenne doświadczenia na pewno przyniosą uczniom i całemu gronu pedagogicznemu wymierne korzyści.

            >>INNI O NAS<<

            >>INNI O NAS<<

            >>INNI O NAS<<

          • Jeden teatr, dwie nagrody.

          • Szkolny Teatr Mundi został dwukrotnie nagrodzony w trakcie XXII Spotkań Teatralnych, które odbyły się w Szczebrzeszynie.

            Młodzi aktorzy przedstawili historię Zosi z Ósemki i jej przyjaciół, czyli Czerwonego Kapturka, Kota w butach, Szewczyka Dratewki, Śpiącej Królewny czy Kopciuszka. Dzielna Zosia dzięki pomocy pani Bibliotekarki uwalnia więźniów Złodzieja Złośnika....

            O pozostałych bohaterach spisano wiele stron...

            Druga część opowiada o losach Zosi i jej przyjaciół, którzy są skłóceni. Oto Jeden z braci Grimmów cierpi na depresję, a Kopciuszek, Czerwony Kapturek i inni strzelają focha wobec rutyny i ról im przypisanych. Znów dzielna Zosia z pomocą pani Bibliotekarki przywracają porządek i godzą zwaśnione strony. 

            W przedstawieniach wzięli udział następujący uczniowie: Wiktoria Poździk, Jakub Poździk,  Antek Lewicki, Wiktoria Michałowska, Wojtek Smyl, Paweł Łyś, Angelika Klimczuk(wszyscy 4a), Iga Kamińska, Amelia Mazurek, Michalina Kitka, Mikołaj Miechowiecki, Czarek Tur, Zuzanna Ryń (wszyscy 4c), Julia Mierzwa (5c), Karolina Fugiel, Nadia Tarajko, Gabriela Gawliczek, Natalia Gwiazdowska, Kacper Komadowski i Nikodem Dołba (wszyscy 6b).

            Łukasz Trojanowski

          • Liczbowe Zmagania Kubusia Puchatka

          • 16 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 7 odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas drugich "Liczbowe Zmagania Kubusia Puchatka". Konkurs odbywał się w dwóch etapach: indywidualnym rozwiązywaniu testu oraz pracy grupowej.

            Miło nam jest poinformować, iż na 9 startujących szkół, przedstawiciele Szkoły Podstawowej Nr 8 zajęli 3 miejsce.

            Naszą szkołę reprezentowali: Bartłomej Molenda (klasa 2a), Wiktor Rugała (klasa 2 a) i Filip Sokół-Kawala (2b)

            Gratulujemy pierwszych sukcesów i życzymy kolejnych!

             

          • Mały mistrz ortografii

          • 17. 05. 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 9  w Zamościu odbył się

            międzyszkolny konkurs ortograficzny dla klas III. Brało w nim udział 8

            zamojskich szkół podstawowych. Składał się z dwóch części: indywidualnej i grupowej. 

            Nasze uczennice klasy III: Jesssica Szwajkowska, Maja Sałach, Sara Kijko i Natalia Kuchta dzielnie walczyły

            zdobywając III miejsce. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych

            sukcesów.

        • Nasi uczniowie znowu najlepsi w BRD
          • Nasi uczniowie znowu najlepsi w BRD

          • 7 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu, odbył się Miejski Finał OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO dla uczniów szkół podstawowych i klas trzecich oddziałów gimnazjalnych miasta Zamość, którego celem jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się na drodze.

            Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8 i oddziałów gimnazjalnych znowu okazali się być najlepsi wśród uczniów ze wszystkich zamojskich szkół. Obie nasze drużyny przygotowywane przez panie: Marzenę Mazurek i Justynę Babiarz-Furmanek zajęły pierwsze miejsca. Dodatkowo Rafał Romańczuk oraz Karol Kulik zostali najlepszymi zawodnikami całego turnieju.

            Skład drużyn:

            Uczniowie klas gimnazjalnych: Maciej Duda, Kamil Rogalski, Rafał Romańczuk

            Uczniowie szkoły podstawowej: Maja Lepa, Lena Walkiewicz, Karol Kulik, Karol Bedziejewski

            Wspaniałe nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Zamość trafiły do naszej szkoły: dwa rowery i bezprzewodowe słuchawki dla każdego ucznia, puchary i dyplomy.

            Wszyscy nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie ze wszystkimi konkurencjami, wykazując się dużą wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętnościami jazdy na rowerze po torze przeszkód. W wolnym czasie uczniowie mieli okazję skorzystać z poczęstunku, który został przygotowany przez organizatorów.

            Jesteśmy przekonani, że wiedza z zakresu przepisów ruchu drogowego jaką zdobyli uczniowie przygotowując się do konkursu zaowocuje tym, że będą oni bezpiecznymi uczestnikami ruchu drogowego.

            Obie drużyny będą reprezentowały miasto Zamość na eliminacjach powiatowych.

            >>GALERIA ZDJĘĆ<<

            Gratulujemy i życzymy powodzenia!

             

        • Matematyczne Asy naszej szkoły
          • Matematyczne Asy naszej szkoły

          • Z radością informujemy, że 16 marca 2019 roku odbyła się XXIII edycja Konkursu Matematycznego im. ks. dra F. Jakóbczyka dla uczniów klas trzecich gimnazjum i klas ósmych szkoły podstawowej organizowanego przez dyrekcję i zespół matematyków XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Kostki w Lublinie.

            Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

            Chęć udziału w Konkursie kolejny raz zgłosiła nauczyciel naszej szkoły p. Agnieszka Bratkowska , uczniów Paulinę Dziubę oraz Julię Wiater z klasy IIIa gimnazjum. Zawody były formą mobilizacji młodzieży do nauki i źródłem radości oraz satysfakcji dla grona laureatów. Spośród 516 zawodników nasze uczennice uzyskały tytuł laureatów.

            Spotkanie 25 kwietnia br w gronie najlepszych matematyków z województwa lubelskiego jest dużym wyróżnieniem dla naszych nagrodzonych uczniów.

            Gratulujemy sukcesów!!!

        • Mistrz Komputera
          • Mistrz Komputera

          • Artur Dzido, uczeń klasy 7a, został finalistą X Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „MISTRZ KOMPUTERA” dla uczniów szkół podstawowych.

            26 kwietnia 2019 roku odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu w gmachu Politechniki Lubelskiej, w Wydziale Elektrotechniki i Informatyki. Organizatorami konkursu były: Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi i Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublinie.

            Konkurs został objęty patronatem naukowym przez Jego Magnificencję Rektora Politechniki Lubelskiej Pana prof. dr hab. inż. Piotra Kacejko. Patronat honorowy sprawowali: Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk, Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Polskie Towarzystwo Informatyczne i ECDL region Lublin,

            Do konkursu przystąpiło 48 szkół z województwa lubelskiego. W I etapie – szkolnym, wzięło udział 555 uczniów. W II etapie uczestniczyło 92 uczniów z 48 szkół. Do III etapu zakwalifikowało się 35 uczniów, w tym 3 dziewczynki i 32 chłopców z 28 szkół podstawowych województwa lubelskiego.

            Podczas uroczystości dr Marcin Barszcz przedstawił prezentację na temat „Obrazowanie 3D w inżynierii biomedycznej”. Na zakończenie odbyły się bardzo ciekawe warsztaty dla uczniów i nauczycieli w Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii: "Eyetracking – co widać, a czego nie widać w reklamie?” przeprowadzone przez dr Mariusza Dzieńkowskiego.  

            Gratulujemy Arturowi i życzymy zostania Mistrzem Komputera w kolejnej edycji konkursu!

            W związku z tym, że była to X edycja wydarzenia nie mogło zabraknąć tortu urodzinowego :)

            Katarzyna Sochań-Krupa

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mistrz Komputera.