Nasza oferta

,

Kalendarz

Środa 20.06.2018

 • Świetny wynik egzaminu gimnazjalnego 2018 !!!

  Z ogromną przyjemnością pragnę poinformować, że nasi uczniowie klas III Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków uzyskali bardzo dobry wynik na tegorocznym egzaminie gimnazjalnym, uzyskując z części humanistycznej - wynik bardzo wysoki (tj. z języka polskiego i historii z wos) a z pozostałych części - wynik wysoki (tj. z matematyki, części przyrodniczej, jęz. angielskiego).  Tym samym w rankingu publicznych szkół gimnazjalnych z terenu Miasta Zamość i nie tylko, uzyskali I miejsce.

  Serdecznie gratuluję naszym uczniom i składam wielkie podziękowania nauczycielom, którzy z ogromną pasją i zaangażowaniem wykonują swoją pracę i cieszą się z każdego sukcesu naszych uczniów.

   

  Brawo uczniowie klas III !

  Maria Trześniowska - dyrektor szkoły

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

  Informuję, że uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2017/2018 odbędą się w następujących terminach:

  - 21 czerwca 2018 r. ( czwartek)  o godz. 12.00 -  uroczysta Msza Św. w Kościele pw. Świętej Bożej Opatrzności na Karolówce.

  - 21 czerwca 2018 r. ( czwartek) o godz. 16.00  - uroczyste zakończenie roku szkolnego i wręczenie nagród dla klas III gimnazjum, natomiast rozdanie świadectw odbędzie się 22 czerwca o godz. 10.00 na spotkaniu z wychowawcą,

  - 22 czerwca 2018 r. o godzinie 9.00. – uroczyste zakończenie roku szkolnego  dla klas I – VII  szkoły podstawowej oraz klasy II gimnazjum.  

  Jednocześnie,  przypominam, że do końca roku szkolnego lekcje odbywają się wg planu i jest sprawdzana obecność.

  Maria Trześniowska

  Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 8

 • Klasa sportowa 3a wzięła udział w kolejnej edycji turnieju tenisa ziemnego i kolejny raz okazali się najlepsi. Nauczyciele wychowania fizycznego p. A. Frens i p. D. Morawski wystawili dwie drużyny do rywalizacji z innymi szkołami (a było ich dziewięć). Pierwsza drużyna w składzie: Michał Gawliczek, Oliwia Szymanek, Wiktoria Poździk i Jakub Poździk obroniła zeszłoroczny tytuł mistrza. Natomiast druga drużyna w skład której weszli: Katarzyna Nieścioruk, Wojciech Smyl, Iga Łyciuk i Krzysztof Krasnopolski debutując zdobyli III miejsce. Gratulujemy !!!

 • Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, a zjedzony w gronie przyjaciół i kolegów z klasy nabierał podwójnej mocy. W czerwcu uczniowie klas I-III skuszeni perspektywą leniuchowania na „zielonym dywanie”   całymi klasami z kocami i koszami wypełnionymi przysmakami  oddawali się błogim chwilom w cieniu drzew. Pod hasłem „Śniadanie na trawie” mile spędzano na czas. Nigdy śniadanie nie smakowało tak dobrze!

   

 • Eco Family Bike Tour 2018

  "Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w rajdzie rowerowym – Eko Family Bike Tour Zamość 2018, który odbędzie się w sobotę 23 czerwca. Zgłoszenia należy składać elektronicznie za pośrednictwem e-mail: imprezy@osir.zamosc.pl do dnia 20.06.2018r. Udział bezpłatny, ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!"
  Informacje:
  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu
  ul. Królowej Jadwigi 8
  22-400 Zamość
  tel. 84 677 54 62
  e-mail: imprezy@osir.zamosc.pl

 • 8 czerwca odbyło się podsumowanie kampanii „Rowerowy Maj 2018” skierowanej do uczniów zamojskich szkół podstawowych, która promowała dojazd do szkoły rowerem, a także na rolkach i hulajnogach. Maj był najbardziej rowerowym miesiącem dla uczniów naszej szkoły. Za każdą przejechaną trasę uczeń zdobywał punkty, a na koniec rywalizacji najlepsi zostali uhonorowani nagrodami. W naszej szkole było to 98 uczniów z klas I – VII, którzy przyjechali do szkoły 18 razy. Otrzymali imienne dyplomy i bilety wstępu na Krytą Pływalnię. Główną nagrodą był rower. Spośród uczniów ze wszystkich szkół podstawowych Zamościa wylosowała go uczennica naszej szkoły Iza Herbin z klasy VII a. Najlepsza klasą w szkole okazała się klasa V a – wychowawca Maria Jurkiewicz. Klasa zdobyła bilety do kina na film „Bella i Sebastian”. Nasza szkoła w ogólnej klasyfikacji otrzymała III miejsce zdobywając 1000 złotych. <<ZOBACZ>>  

 • Dziewięciu uczniów i jedna uczennica  ze Szkoły Podstawowej Nr 8, kibicowało Reprezentacji Narodowej w meczu z Litwą, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie we wtorek 12 czerwca. Długą podróż i stanie w korkach w centrum miasta w pełni zrekompensowało widowisko stworzone przez naszych piłkarzy.  Wielkie emocje rysowały się na twarzach dzieci, ktore mogły  na żywo podziwiać grę swoich idoli. Przed nami mistrzostwa świata, będziemy trzymać kciuki za naszych! Wyjazd organizowany został przy współpracy z klubem Gaudium Zamość. Opiekunami  byli Jarosław Lewicki i Marcin Kobylas <<ZOBACZ>>  

 • Inwazja robotów

  Dnia 14 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbył się pokaz robotów, przygotowany przez uczniów  I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. Licealiści, a wśród nich absolwenci naszej szkoły, zaprezentowali nam złożone przez siebie roboty z zestawów Lego Mindstorms, zawierające poza standardowymi klockami technic: silniki, czujniki oraz najważniejsze elementy czyli sterowniki. To dzięki nim każdą stworzoną konstrukcję mogli „ożywić” uruchamiając napisany przez siebie program. Roboty wykonywały określone zadania takie jak omijanie przeszkód na drodze, jazda po linii czy walka robotów sumo.

  Licealiści ciekawie opowiadali w jaki sposób i za pomocą jakich narzędzi programują i konstruują roboty, podkreślając, że wymaga to wielogodzinnej pracy. Udzielali wyczerpujących odpowiedzi na pytania zadawane przez swoje młodsze koleżanki i kolegów. Zachęcali również do interakcji z robotami, dając możliwość sterowania i kontroli nad urządzeniami.

  Wielka pasja i zaangażowanie, jakie uczniowie naszej szkoły zauważyli w licealistach wzbudziła podziw i zainteresowanie widowni.

  Dzięki tym pokazom dowiedzieliśmy się, że robotyka to fascynująca dziedzina, która łączy w sobie elementy informatyki, elektroniki oraz mechaniki. Pomaga również zaprzyjaźnić się z takimi przedmiotami jak matematyka czy fizyka.

  >>GALERIA ZDJĘĆ<<

  Opiekunem uczniów liceum jest nauczyciel informatyki p. Zbigniew Pałka, któremu składamy serdeczne podziękowania za możliwość przeprowadzenia w naszej szkole ciekawych pokazów.

  Marzena Mazurek

 • Technologie z klasą - zakończenie programu

  W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 2a z nauczycielem informatyki p. Marzeną Mazurek brali udział w Ogólnopolskim Programie Technologie z klasą.

  Eksperci Fundacji Uniwersytet Dzieci stworzyli program, który wspierał nauczycieli we wdrażaniu nowej podstawy programowej z zakresu informatyki. Technologie z klasą to cykl scenariuszy lekcji oraz innowacyjny zestaw edukacyjny do nauki programowaniaszkolenia i wykłady dla nauczycieli oraz webinaria. Treści programu stworzone zostały przez ekspertów z firm technologicznych, ze wsparciem metodycznym Fundacji Uniwersytet Dzieci, która od ponad 10 lat prowadzi fascynujące zajęcia z naukowcami dla dzieci metodą pytań i doświadczeń, a także oferuje nauczycielom bezpłatne scenariusze zajęć.  Udział w programie dał nam możliwość prowadzenia bardzo ciekawych lekcji z wykorzystaniem analogowego zestawu do nauki programowania, aplikacji ScratchJunior i Scratch.

  Po całkowitym zrealizowaniu wszystkich scenariuszy, zostaliśmy ocenieni i nagrodzeni stosownym certyfikatem i dyplomem.

  Realizacja tak wartościowego programu to wielka satysfakcja, mnóstwo kreatywnej zabawy, szeroka możliwość ćwiczenia umiejętności programistycznych i myślenia komputacyjnego.

  marzena-mazurek-technologie-z-klasa-i-dyplom-1528958141_(1)(1).pdf

  marzena-mazurek-technologie-z-klasa-i-certyfikat-1528958141(1).pdf

 • Program rządowy "Dobry Start"

 • Jakub Bujak - LAUREATEM!

  12 czerwca 2018r. w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie XIV REGIONALNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO ALGORYTM DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW ORAZ UCZNIÓW VII KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ. Podczas uroczystości  nagrodzono medalami laureatów i finalistów oraz podziękowano  nauczycielom za pracę z uczniami. Cieszy nas fakt, że w gronie laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły – Jakub Bujak, który uzyskał tytuł Laureata. Sukces Kuby jest tym cenniejszy, że z rejonów: Zamość, Tomaszów Lubelski, Krasnystaw, Biłgoraj i Hrubieszów tytuł laureata otrzymało tylko dziesięciu uczniów. Opiekunem Kuby jest p. Marzena Mazurek. >>GALERIA ZDJĘĆ<<

  Serdecznie gratulujemy! 

 • Korowód i polonez "Dla Niepodległej".

  Była to ju z kolejna inicjatywa w której udział wzięła nasza szkoła. Kolorowy korowód złożony z uczniów zamojskich szkół - nas również nie zabrakło - był manifestacją patriotyzmu i przywiązania do Ojczyzny. Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości –  próba ustanowienia Rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza. 8 czerwca 2018 roku o godzinie 11:00 nasi uczniowie stawili się na płycie Rynku Wielkiego gotowi uczestniczyć w próbie bicia rekordu.
  Przeżyjmy to jeszcze raz. Zapraszamy do ogladania galerii foto i filmów z tych wydarzeń.
  Kurier Zamojski
  eZamość korowód
  eZamość polonez
  Roztocze net
  YouTube
  YouTube

 • Piszą o nas!

  Na stronie portalu ezamosc.pl został zamieszczony artykuł o działalności naszych uczniów w ramach Akademii Przyjaciół Pszczół. Zapraszamy do lektury: 

  http://www.ezamosc.pl/edukacja/item/2605-uczniowie-pomagaja-pszczolom

 • Ogólnopolski program Uczymy Dzieci Programować

  W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym Uczymy Dzieci Programować, którego organizatorem była marka EduSense. Honorowy patronat nad programem objęli: Lubelski Park Naukowo Technologiczny, Prezydent Miasta Lublina, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Mazowiecki Kurator Oświaty, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Gdańsku. W naszej szkole zajęcia prowadzone były przez nauczyciela informatyki p. Marzenę Mazurek. W ramach projektu uczniowie poznali tajniki programowania robotów OzoBotów, samodzielnie tworzyli algorytmy, pierwsze gry i aplikacje czy wizualne plansze. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonywały wszystkie powierzone im zadania.

  Nasze działania w zakresie zdobywania umiejętności programistycznych zostały podsumowane przez organizatora i przyznano nam stosowny certyfikat. Czujemy się docenieni, ale przede wszystkim usatysfakcjonowani zdobytą wiedzą.

  Zajęcia z programowania wpłynęły na wzrost samooceny i kreatywności uczniów. Rozwinęły umiejętność logicznego myślenia i wnioskowania oraz umiejętność współpracy w grupie. Uczniowie dzielili się swoją wiedzą z rówieśnikami. Wzrosło ich zainteresowanie robotyką i programowaniem oraz twórczym korzystaniem z urządzeń cyfrowych.

 • 06.06.2018

  Z radością informujemy, iż 4 czerwca 2018r. uczeń klasy III B  Przemysław Curyło otrzymał tytuł LAUREATA Regionalnego konkursu matematycznego MiMak organizowanego przez LSCDN w Zamościu. W konkursie składającym się z 4-etapów  uczestniczyli uczniowie klas III z powiatu zamojskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego i hrubieszowskiego. Finalistką  tego konkursu została Agata Paterska z klasy III C. Uczniów przygotowały p. Anna Kantor i p. Joannna Sanocka.

 • ZOOM - NATURY

  Zoom Natury to bardzo ciekawy park edukacyjny w Janowie Lubelskim, który wybrały klasy III i II na swoje wycieczki klasowe. Główną atrakcją były nowoczesne laboratoria edukacyjne łączące aktywne poznawanie świata z zabawą. : "Runo Leśne", "Awifauny i Troposfery", "Energii i Recyklingu", "Plac Energii". Następnie uczniowie z radością bawili się w Parku Kreatywnym i na warsztatach tematycznych pt. "Między nami jaskinowcami - archeologia na wesoło". Na koniec uczestnicy wycieczki zmierzyli się z Parkiem Linowym.

 • 05.06.2018

  Pszczółki z klasy Va z p. Katarzyną Sochań, odwiedziły w dniu dzisiejszym klasę 1a i podzieliły się informacjami i ciekawostkami na temat życia pszczół. Powiedziały jak możemy pomóc pszczołom i innym zapylaczom. Pierwszoklasiści byli bardzo zaangażowani w zajęcia. Na zakończenie zajęć uczniowie pomogli pszczołom przedostać się przez labirynty i narysowali pszczoły.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pszczoły w klasie Ia.

 • 04.06.2018

  Klasy 4b i 5a pod kierunkiem p. Katarzyny Sochań-Krupy, wzięły udział w zorganizowanej acji, promującej opiekę nad pszczołami i innymi zapylaczami. Uczniowie przebrani za pszczółki, z transparentami i kwiatami w dłoniach przeszli ulicami Osiedla Karolówka, zachęcając mieszkańców do pomocy pszczołom. Wszyscy możemy pomóc zapylaczom siejąc i sadząc rośliny miododajne, stawiając poidełka, nie używając w swoich ogrodach pestycydów, umożliwiając osiedlanie się zapylaczy. Więcej o programie można przeczytać na stronie - http://www.pomagamypszczolom.pl/baza-wiedzy

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Happening Pomóżmy Pszczołom.

 • Nagrodzona Natalia

  Natalia Gwiazdowska z klasy V B otrzymała wyróżnienie w kategorii literackiej w Wojewódzkim Konkursie Twórczości „Zawsze niech będzie” organizowanym przez SOSW w Zamościu.. Pracę nad tekstem „W poszukiwaniu mamy” nadzorował pan Łukasz Trojanowski.

  SPW_Poszukiwaniu_Mamy_Gwiazdowska.doc

   

 • Gabryśka wyrecytowała nagrodę

  Gabriela Lewicka wygrała Międzyszkolny Konkurs Recytatorski oraz Poezji Śpiewanej organizowany przez I LO w Zamościu. Interpretacja wiersza „U wrót doliny” Zbigniewa Herberta okazała się najlepsza w gronie gimnazjalistów, jak i licealistów. Gabriela nad interpretacją wiersza pracowała z panem Łukaszem Trojanowskim.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu
  ul. Bolesława Prusa 10
  22-400 Zamość
 • 84 6383246 fax 84 6383246

Galeria zdjęć