Nasza oferta

Kalendarz

Wtorek 12.12.2017

 • Cała szkoła programuje!

  W dniach 4 – 8 grudnia w naszej szkole odbyła się Międzynarodowa Akcja - Godzina Kodowania. Była to wspaniała okazja do tego aby jak największą liczbę naszych uczniów zachęcić do nauki programowania i przełamać stereotypowe myślenie, że nauka programowania kojarzy się tylko z wpisywaniem długich linijek kodu na komputerze. Nauczyciele zaangażowani w akcję z wykorzystaniem różnych dostępnych narzędzi uczyli kodowania i programowania. Do tego celu posłużyły im roboty OzoBoty, mBot, platforma code.org oraz tzw. kodowanie na dywanie czyli programowanie offline. Pomysły i kreatywność nauczycieli pokazały, że kodowanie i programowanie może być dla uczniów świetną zabawą połączoną z efektywną nauką danego przedmiotu z jednoczesnym ćwiczeniem umiejętności programistycznych.

  Godzina Kodowania pokazała, że nie każdy musi zostać programistą ale każdemu przyda się umiejętność logicznego myślenia, kreatywność, odwaga do eksperymentowania i popełniania błędów. Analizowania i rozbijania dużych problemów na małe, które można krok po kroku rozwiązać. Tego wszystkiego uczy programowanie.

  Zdaje się, że nauka programowania na stałe zagościła w naszej szkole.

  >>Działania podejmowane w ramach akcji<<

  >>Galeria zdjęć<<

  >>Film<<

  Nauczyciele zaangażowani w akcję: Iwona Adamczuk, Monika Gabryel, Renata Kawka , Alicja Łój,  Katarzyna Morawska, Elżbieta Mucha, Aneta Rudawska, Małgorzata Sawic, Agnieszka Wnuk, Barbara Wróbel.

  Koordynator akcji: Marzena Mazurek

 • W dniach 02-03. 12. 2017  w Brukseli odbyły się warsztaty szkoleniowe z cyklu Future Classroom Lab "Building 21st century skills through active learning", w których wzięło udział 33 nauczycieli z całej Europy. Wśród uczestników znalazła się grupa polskich nauczycieli w tym również pani Justyna Babiarz-Furmanek. Spotkanie nauczycieli z Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Francji, Cypru, Chorwacji, Austrii, Irlandii, Słowenii i Polski było nie tylko okazją do poznania nowoczesnych metod nauczania i technologii cyfrowej wykorzystywanych w nowoczesnej szkole ale dało również możliwość wymiany doświadczeń i zaplanować swoje działania w ramach nowych projektów eTwinning i Erazmus Plus.
  W naszej szkole od kilku lat realizowane są projekty etwinning, w których nauczyciele współpracują ze sobą z użyciem nowoczesnych technologii i już 3 z nich zostały nagrodzone Krajową i Europejską Odznaką Jakości. <ZOBACZ>

 • 5 grudnia na krytej pływalni w Zamościu odbyły się Mikołajkowe Zawody Pływackie,  w których udział wzięli uczniowie z klas 3a i 4a. Zawodnicy rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych  w wyścigach na 25 m stylem dowolnym i grzbietowym:
  rocznik 2007 - Karolina Madyniak - 3 m-ce stylem dowolnym, Zuzanna Skowron - 2 m-ce stylem grzbietowym;
  rocznik 2008 – Emilia Ulanicka - 2 m-ce i Katarzyna Nieścioruk - 3 m-ce stylem dowolnym, Oliwia Szymanek - 2 m-ce stylem grzbietowym;
  rocznik 2009 – Antoni Lewicki 1 m-ce, Jakub Poździk 2 m_ce stylem grzbietowym i Wiktoria Poździk - 2 m-ce stylem grzbietowym.  
  Wszyscy  uczestnicy otrzymali paczki mikołajkowe i pamiątkowe medale. Gratulujemy. <ZOBACZ>

 • W dniu 05.12.2017 o godz. 10.30 grupa 29 uczniów naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskiej próbie ustanowienia rekordu Guinnessa w równoczesnym programowaniu. Oczywiście oprócz próby ustanowienia rekordu innym ważnym celem była popularyzacja wśród młodzieży nauki programowania - umiejętności, która może okazać się kluczowa w ich dalszej przyszłości. Nad stroną formalno-techniczną czuwali nauczyciele: Aneta Ferens Tomasz Flak, Joanna Borowiec-Szklarz, lekcję poprowadził Sroka Wiesław, a wszystko odbyło się w obecności 2 niezależnych świadków - pań Agnieszki Pasiecznej i Jolanty Fugiel. W chwili obecnej ze wszystkich szkół do organizatora spływają protokoły i dokumentacja filmowo fotorgaficzna, której analiza pozwoli ogłosić ustanowienie rekordu. Czekamy na ten fakt z niecierpliwością. <<ZOBACZ>>

 • 5.12.2017 r. odbył się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Zamościu Międzyszkolny konkurs "Nasze miasto i region". Uczennice z naszej szkoły uczestniczyły w konkursie plastycznym zdobywając punktowane miejsca: I miejsce - Tola Szwaczkiewicz z kl. IIa i Aleksandra Mynarczuk z kl. Ia, II miejsce - Lena Brodaczewska z kl IIa, III miejsce - Kinga Majkut z klasy Ia. Artystkom gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych konkursach.

 • W dniu 05.12.2017 grupa ponad 30 uczniów naszej szkoły bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Code&Share Programuj z klasą". Głównym celem akcji jest promowanie rozwoju kompetencji cyfrowych poprzez naukę programowania. Kolejnym celem jest ustanowienie rekordu Guinnessa w największej liczbie uczniów szkół podstawowych programujących w tym samym czasie. Nasza szkoła jest jedną z 52 placówek w Polsce i za granicą, które zostały zakwalifikowane do udziału. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja ArchitectsPl. Trzymajcie kciuki!  

 • Rajd Mikołajkowy

  02.12.2017

  W sobotę, pomimo chłodu, na starcie rajdu zjawilo się 22 młodych turystów (i kilku ciutkę starszych) aby wyruszyć na roztoczańskie ścieżki. Humory dopisywały, droga wiodła przez lasy bukowe i sosnowe.Swoją wędrówkę rozpoczeliśmy od pomnika powstania zamojskiego. Mieliśmy także okazję zobaczyć siedzibę Kory (wokalistki grupy MAANAM). Na mecie czekało na nas ognisko, konkurs wiedzy krajoznawczej, zabawy sportowe oraz spotkanie z Mikołajem, który miał dla nas slodkie prezenty. Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI

  Następny rajd 03 marca 2018 r. "Wzgórzami Roztocza". Zapraszamy.

 • GODZINA KODOWANIA 2017

  Godzina Kodowania jest największą inicjatywą edukacyjną, adresowaną do uczniów i nauczycieli z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. W tym roku również i nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do akcji. W dniach 4 – 10 grudnia odbędą się zajęcia z programowania z wykorzystaniem platformy code.org, robotów: Ozo Botów i mBot oraz kodowanie na dywanie (programowanie offline).

  >>FILM PROMUJĄCY TO WYDARZENIE<<

  >>WIĘCEJ NA TEMAT WYDARZENIA<<

 • 29 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu odbył się XV Miedzyszkolny Turniej Warcabowy w którym udział wzięli uczniowie klas trzecich dziewięciu szkoł podstawowych z terenu miasta. Rozgrywki odbywały się systemem pucharowym- do pierwszej przegranej. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Michałowska z klasy 3a, Zuzanna Małyszek z klasy 3c, Mateusz Bikowski z klasy 3b oraz Wojciech Smyl z klasy 3a. Uczniowie Ci zostali wyłonieni po rozgrywkach klasowych oraz międzyklasowych.

  To właśnie Wojciech Smyl został MISTRZEM w kategorii chłopców, a Zuzanna Małyszek WICEMISTRZEM w kategorii dziewcząt. Jesteśmy dumni i gratulujemy zwycięzcom.yes

  Do konkursu przygotowały uczniów panie: Anna Kantor, Renata Kawka i Joanna Sanocka.

 • "Projekt z klasą" - uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 8 proszą o wsparcie w konkursie.

  Uczestnicy warsztatów z robotyki i programowania ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu biorą udział w ogólnopolskim konkursie pod nazwą "Projekt z klasą". Uczniowie wraz z opiekunem zatytułowali swój projekt "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PROGRAMISTĄ".  Dzieci liczą na nasze wsparcie w głosowaniu internetowym.
  Projekt nasz dotyczy kodowania i programowania, ponieważ są to dziś kluczowe kompetencje kształcenia informatycznego, a nauka programowania przez zabawę i ruch pozwala dzieciom odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii, uczy kreatywnego rozwiązywania problemów. Umiejętność programowania zapewnia dzieciom lepszy start na kolejnych etapach edukacji i powinna być stosowana już od najmłodszych lat.

  Programowanie wspiera rozwój intelektualny dzieci, pozwala rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać.

  Realizując projekt uczniowie biorą udział w warsztatach z robotyki i programowania. Zajęcia podzielone są na trzy moduły:

  1. Programowanie offline. Zadania do kodowania (karty pracy) przygotowane przez nauczyciela na potrzeby warsztatów.
  2. Programowanie z wykorzystaniem robotów Ozo Botów.
  3. Programowanie z wykorzystaniem narzędzi code.org, kodable.com, tynker.com


  - W czasie trwania projektu uczniowie kształcą umiejętności logicznego i twórczego myślenia, wnioskowania i rozwiązywania problemów w sposób algorytmiczny - mówi Marzena Mazurek, opiekun projektu.

  >>TU MOŻNA ZAPOZNAĆ SIĘ Z PROJEKTEM<<


  Jak pomóc im wygrać?
  Głosowanie internautów będzie trwało od 4 do 14 grudnia za pośrednictwem strony www.nowaera.pl. Dziennie będzie można oddać jeden głos na jeden projekt. W konkursowej galerii znajduje się lista projektów, które biorą udział w konkursie. Nasz projekt ma numer 484. Należy odszukać go na liście, kliknąć przycisk "głosuj", wpisać swój adres email i zatwierdzić przyciskiem "OK".

  Uwaga! Każdy oddany głos należy aktywować linkiem, który zostanie wysłany na wpisany adres email. Po oddaniu głosu pamiętaj, aby sprawdzić skrzynkę pocztową.

  Wybrane drużyny otrzymają nagrody finansowe przeznaczone na realizację nadesłanych projektów. Granty w wysokości 2 tysięcy złotych otrzymają projekty wskazane zarówno przez komisję jak i internautów. Dzieciaki z zamojskiej Ósemki otrzymany grant przeznaczyłyby na zakup robotów mBot.

  Pomóżmy spełnić im marzenia.

 • PROJEKT TIK W EDUKACJI

  Maraton technologiczny w Szkole Podstawowej Nr 8. Uczeń Ósemki jest SMART- to cykl działań promujących wykorzystanie nowoczesnych technologii w naszej szkole.

  W ramach tego wydarzenia odbyły się następujące zajęcia:

  1.      Warsztaty z robotyki i programowania z wykorzystaniem robotów – Ozo Botów – uczniowie klasy 1 SP.

  2.      Lekcja informatyki – tworzenie przez uczniów prezentacji multimedialnej pt. Jestem bezpieczny w sieci – uczniowie klas 3 gim.

  3.      Lekcja informatyki – programowanie w Scratch – uczniowie klasy 7 SP.

  4.      Zajęcia dodatkowe - nagranie i montaż filmu dokumentującego Maraton technologiczny – uczniowie klasy 3 gim.

  5.      Lekcja angielskiego- korzystanie ze strony wheeldecide.com

  6.      Lekcja angielskiego -  gra na tablicy interaktywnej

  7.      Lekcja angielskiego- kody QR.

  8.      Lekcja angielskiego – filmy z kanału YOUTUBE

  9.      Lekcja języka angielskiego – elementy kulturowe „Symbole narodowe Wielkiej Brytanii” – prezentacja w Power Point, pilot do prezentacji – uczniowie drugiej klasy gimnazjum.

  10.   Lekcja języka angielskiego – www.kahoot.com i nauczanie kulturowe – lekcja okolicznościowa o Halloween – uczniowie klasy drugiej i trzeciej gimnazjum.

  11.   Lekcja język angielskiego – wykorzystanie oprogramowania do tablicy interaktywnej kompatybilnego z podręcznikiem w kształceniu kompetencji uczniów pracy z tekstem słuchanym – wszyscy uczniowie pracujący z podręcznikiem. Oprogramowanie wykorzystujemy na każdej lekcji języka angielskiego.

  12.   Lekcja angielskiego- kody QR

  13.   Lekcja angielskiego- filmy ze strony Islcollective.com

  14.   Lekcja angielskiego- warsztaty z  programowania z wykorzystaniem Ozo Botów- klasa 4.

  15.   Godzina wychowawcza - nauka współpracy przez zabawę- wykorzystanie aplikacji  internetowych- Czółko,

  16.   Lekcja angielskiego- aplikacja instaling.pl- klasa 4 i 5.

  17. Lekcja języka polskiego - praca z aplikacją Słownik PWN.

  Wydarzenie „Maraton technologiczny w Szkole Podstawowej Nr 8. Uczeń Ósemki jest SMART” pokazało, że praca nauczyciela z wykorzystaniem nowoczesnych technologii wzmacnia i uatrakcyjnia proces edukacyjny – nauka przestaje być nudna. Rozwijamy kreatywność zarówno nauczających jak i nauczanych. Nauczamy przyjaźnie dla środowiska –zmniejszamy użycie materiałów w formie papierowej. Zwiększamy zainteresowanie ucznia tematem danej lekcji, ułatwiamy zrozumienie materiału poprzez materiał audiowizualny, wzmacniamy sensoryczne typy uczenia (wzrokowców, słuchowców,  kinestetyków). Pokazujemy, że połączenie  technologii i  nauki jest możliwe, poszerzamy umiejętności, zainteresowania uczniów przez wprowadzenie elementów zabawy. Uczymy współpracy, wiary w swoje umiejętności, poszerzamy horyzonty naszych uczniów- pokazujemy, że tablet, laptop robot czy telefon to urządzenia, które mogą służyć do nauki i programowania.

  Wszyscy uczestnicy projektu poszerzyli swoje kompetencje cyfrowe, a szkoła nasza pokazała, że jest placówką wykorzystującą nowoczesne technologie na co dzień w edukacji.

  Nauczyciele zaangażowani w projekt: Marzena Mazurek, Barbara Rybczyńska, Agnieszka Wnuk, Monika Kaznowska, Łukasz Trojanowski.

  >>GALERIA ZDJĘĆ<<

  >>FILM<<

 • Uwaga ! Zmiana planu lekcji!

  Informujemy, że od 27.11.2017 ulega niewielkim zmianom plan lekcji. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami:
  plan_klasy_27.11.2017.doc
  plan_nauczyciele27.11.2017.doc

 • 26.11.2017

  26 listopada 2017r, w naszym mieście miała miejsce WIELKA ULICZNA ZBIÓRKA DARÓW podczas Ogólnopolskiej Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Uczniowie naszej szkoły jako Wolontariusze z klasy IV b oraz VII a wraz z panią Agnieszką Frykowską w godz. 1000 - 14.00 zbierali żywność, słodycze i środki czystości w PSS nr 14, przy ul. Św. Piątka. Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy wspomóc osoby potrzebujące. Akcja w naszej szkole trwa do końca grudnia. Zachęcamy do udziału!  <<ZOBACZ>>

 • 23 listopada 2017 r w hali sportowej obchodziliśmy Święto Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich. W uroczystości uczestniczyli rodzice i uczniowie i nauczyciele obu szkół. We wzruszajacej akademii liczne grono młodych artystów przypomniało bohaterskie czyny Orląt Lwowskich oraz niezapomnianą atmosferę i folklor ówczesnego Lwowa. Zebrani widzowie gromkimi brawami nagrodzili występ artystów. W trakcie uroczystosci rozstrzygnieto konkurs plastyczny "Lwów na ilustracji" i wręczono nagrody zwycięzcom.<<ZOBACZ>>  

 • W dniach 21 i 22 listopada 2017r. w hali sportowej odbyły się miejskie eliminacje turnieju „Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
  - w kategorii U 10 M – Bikowski M, Krasnopolski K, Krasnopolski J, Lewicki A, Łyś P, Micek J, Monik K, Pałka F, Smyl W, Szymanek O – drużyna zajęła  2 miejsce
  - w kategorii U 12 M – Dołba K, Dymytryszyn Sz, Gabryel O, Lipczyński M, Pieczykolan I, Proć J, Ślepko K, Spryszak K, Swoboda K, Żukowski K – drużyna zajęła 3 miejsce
  - w kategorii U 12 K – Grabowska A, Kalicka N, Kostrzewa K, Madyniak K, Goździk Z, Radziszewska E, Skowron Z, Stasiuk Z, Tkaczuk J, Ulanicka E, Kosiba O – drużyna dziewcząt zajęła 1 miejsce i awansowała na zawody wojewódzkie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. <<ZOBACZ>>

 • 10 listopada na Rynku Wielkim w Zamościu odbyły się Otwarte Biegi Uliczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Naszą Szkołę reprezentowało 75 uczniów. W końcowej klasyfikacji zdobyliśmy II miejsce i zostaliśmy nagrodzeni pucharem.  Taki wynik zapewnili nam m. in. następujący  uczniowie:
  Bieg na 300 m rocznik 2009
   - dziewczęta:  I miejsce  - Wiktoria Poździk, III miejsce  - Elwira Tucka 
  - chłopcy : III miejsce – Jakub Poździk
  Bieg 400 m rocznik 2008
  - dziewczęta: I miejsce – Katarzyna Nieścioruk
  - chłopcy : III miejsce – Paweł Łyś
  Bieg na 600 m rocznik 2007
  - dziewczęta: - I miejsce - Justyna  Tkaczuk
  Bieg na 600 m rocznik2006
  - chłopcy: - I miejsce - Oliwier Gabryel  <<ZOBACZ>> 

 • 21 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 10 w Zamościu odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Literacko-Plastycznego "W baśniowym świecie Andersena". W konkursie udział wzięło siedem szkół podstawowych z terenu naszego miasta- w tym nasza szkoła. Katarzyna Nieścioruk z klasy 3a zajęła I miejsce, a Helena Kasprzak z klasy 3c III miejsce.
  W części plastycznej tego konkursu również mamy osiągnięcia:
  Karolina Daniłowicz z klasy 1a -w kategorii kl.I - 3 miejsce
  Lena Brodaczewska z klasy 2a-w kategorii kl.II- 3 miejsce
  Krzysztof Krasnopolski z klasy 3a-w kategorii kl.III - wyróżnienie
  Do konkursu uczniów przygotowały panie: R. Kawka, J. Sanocka, A. Łój i B. Wróbel

 • Rejonowe Igrzyska w pływaniu.

  16 listopada 2017r odbyły Rejonowe Igrzyska dzieci w pływaniu. Po eliminacjach miejskich do dalszego etapu zakwalifikowały się: Zuzanna Lipczewska i Emilia Ulanicka. Zuzanna Lipczewska  - zdobyła brązowy medal płynąc na  50m stylem klasycznym zaś  Emilia Ulanicka była 4 na 50m stylem motylkowym. Gratulacje . Jarosław Lewicki

 • 16 listopada 2017r odbyły się rejonowe Igrzyska młodzieży szkolnej w pływaniu. Prawo startu w tych zawodach mieli uczniowie urodzeni w latach 2002 -2004. „Połączyliśmy siły sportowe naszych szkół- Szkoły Podstawowej Nr 8 – 7 klasy i Gimnazjum Nr 5 -2 i 3 klasy. Młodzież pływała na dystansach 50 metrowych: motylkiem, grzbietem, klasykiem i dowolnym. Starty obejmowały również sztafety 6 x 25m stylem dowolnym dziewcząt i taki sam dystans dla chłopców. Obydwie sztafety zarówno dziewcząt jak i chłopców zajęły pierwsze miejsca co dało awans na zawody wojewódzkie.
  Indywidualnie medale wywalczyli:
  •    1 miejsce Julia Bednarz - 50 m stylem klasycznym
  •    2 miejsce Klaudia Malec – 50 m stylem klasycznym
  •    2 miejsce Magdalena Ulanicka - 50 m stylem grzbietowym
  •    2 miejsce Rafał Chyrchała - 50 m stylem grzbietowym
  •    3 miejsce Szymon Półtorak - 50 m stylem klasycznym
  •    3 miejsce Joanna Sosnowska - 50 m stylem klasycznym

  Ponadto naszą szkołę reprezentowali: Dagmara Szcząchor, Mikołaj Siwiec, Bartłomiej Panas, Patrycja Gąsior, Daria Kołcon, Szymon Stępora, Dawid Talarek”. Rejonowe Igrzyska młodzieży szkolnej w pływaniu.  Jarosław Lewicki.

 • W środę 15 listopada na scenie Zamojskiego Domu Kultury w odbyły się powiatowe eliminacje Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Wśród 60 uczestników znalazła się Natalia Gwiazdowska z klasy Vb. Serdeczne gratulujemy Natalii nagrody w kategorii szkół podstawowych. Natalia pod opieką pana Łukasza Trojanowskiego przygotowała interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej "Niektórzy lubią poezję".  

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu
  ul. Bolesława Prusa 10
  22-400 Zamość
 • 84 6383246 fax 84 6383246

Galeria zdjęć