Nasza oferta

Kalendarz

Niedziela 18.02.2018

 • Czy Walentynki mogą mieć coś wspólnego z programowaniem?

  Okazuje się, że tak jeśli do odkodowania uczniowie mają motywy walentynkowe lub programują robota po haśle walentynkowym, wykorzystując do tego celu instrukcje warunkowe.

  Takiej to ciekawej przygody doświadczają nasi młodzi programiści uczestnicząc w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Uczymy Dzieci Programować”. Realizowane zadania pokazują, że programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając je do codziennych zajęć dydaktycznych niezależnie od realizowanych aktualnie treści. Można i trzeba programować!

  >>Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć realizowanych w ramach projektu<<

  Koordynator projektu: Marzena Mazurek

 • Przekaż 1% podatku na naszą szkołę

  Od 8 lat nasza szkoła prowadzi współpracę z Fundacją Rosa w ramach akcji Twoja Szkoła, której celem jest podnoszenie jakości nauki uczniów dzięki darczyńcom przekazującym na jej konto 1% swojego podatku. Nasza szkoła biorąca udział w programie posiada indywidualny identyfikator. Wpisując go w zeznaniu podatkowym za 2017 r. rodzice, pracownicy i sympatycy szkoły mogą przeznaczyć 1% podatku dochodowego właśnie na naszą placówkę. Zebrane fundusze przeznaczane są na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania, ksiązek, tablic multimedialnych i innych pomocy dydaktycznych. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w akcji podczas rozliczania podatku za 2017 r.
  Jak to dokładnie zrobić:
  w zeznaniu PIT za 2017 r. w części H. Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) w polu Nr KRS należy wpisać 0000207472 natomiast w części I. Informacje uzupełniajace w polu Cel szczegółowy 1% wpisujemy TWOJA SZKOŁA - 128 112
  Informacje na temat Fundacji Rosa  http://fundacjarosa.pl/programy/twoja-szkola/# . Z góry dziękujemy za wszelkie wpłaty!

 • SERCA DLA SERCA - ZBIÓRKA

 • Wyniki Quizu walentynkowego

  Zwycięzcy wykazali się znajomością biografii Św. Walentego,  literackich par zakochanych jak i poezji dotyczącej tej tematyki. Ponadto zaprezentowali szeroką wiedzę dotyczącą symboliki i zwyczajów oraz znajomości  przysłów i zwrotów związanych z wyrażaniem uczuć.
  I miejsce
  Gabriela Gancarz  kl. III b
  II miejsce
  Jakub Bujak kl. III c
  III miejsce
  Małgorzata Lis  kl. III c
  Wyróżnienie
  Julia Ponieważ kl. VII b
  Michał Pasieczny kl. III b


  Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom
  Gratulujemy !!!

  Anita Kuzdra – nauczyciel bibliotekarz

 • 14.02.2018

  13 lutego uczniowie klasy 3a uczestniczyli w spotkaniu online ze swoimi rówieśnikami z Grecji. Dzieci po zapoznaniu się rozmawiały w języku angielskim o rodzinie, sportach i ulubionych zawodnikach jak na klasę sportową przystało ;) Następnie uczennice z Grecji nauczyły nas kroków Zumby, a dziewczynki z 3a zaprezentowały swoje umiejętności gimnastyczne → do zobaczenia w galerii. Na koniec wysłuchaliśmy piosenki w języku greckim i zaśpiewaliśmy polską piosenkę dla Greków.
  Spotkanie na Skype było dla nas nowym i ciekawym doświadczeniem. Biorąc udział w projekcie e-twinning przekonaliśmy się, że warto uczyć się języka angielskiego bo można porozumieć się z ludźmi z całego świata.             red. Iwona Adamczuk

   

 • QUIZ WALENTYNKOWY

  Biblioteka szkolna zaprasza uczniów kl. VII i gimnazjum na QUIZ WALENTYNKOWY
  Tematyka:
  ♥ Informacje o Św. Walentym
  ♥ Literackie pary zakochanych
  ♥ Symbole i zwyczaje związane z wyrażaniem uczuć
  ♥ Znajomość przysłów i zwrotów związanych z tą tematyką
  ♥ Sławne utwory literackie o tematyce miłosnej
  Quiz w formie testu odbędzie się 14 lutego na długiej przerwie (godz.11.25) w sali 35.
  Osoby chętne bardzo proszę o zapisywanie się w bibliotece ( I piętro) do 14 lutego do 3 godz. lekcyjnej.


  Na zwycięzców czekają nagrody.
  Anita Kuzdra – nauczyciel bibliotekarz

 • Ogólnopolski program edukacyjny Uczymy Dzieci Programować

  1 lutego 2018 r. wystartował ogólnopolski program edukacyjny Uczymy Dzieci Programować, którego organizatorem jest marka EduSense. Jest to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Nasza szkoła również z wielką radością przystąpiła do tego projektu. Celem programu jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji (edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa dla klas 4-8 oraz gimnazjum).

  Korzyści z udziału w programie w odniesieniu do:

  Uczniów: rozwijanie algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności, umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań.

  Nauczycieli: podniesienie kwalifikacji nauczycieli poprzez proponowane im warsztaty stacjonarne i online, udostępnianie materiałów metodycznych. Oswojenie lęków związanych z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii w pracy nauczyciela.

  Rodziców: wsparcie w świadomym i odpowiedzialnym wprowadzaniu dzieci w cyfrowy świat.

  Placówek edukacyjnych: wzbogacenie bazy placówek o materiały dydaktyczno – metodyczne.

  Szkolny koordynator projektu: Marzena Mazurek

 • Uwaga ! Zmiana planu lekcji!

  Wielkimi krokami zbliża się koniec ferii. Niewielkim zmianom uległ plan lekcji, według którego zaczniemy naukę od najbliższego poniedziałku. Informujemy, że nadchodzący tydzień jest tygodniem II (parzystym). Poniżej znajduje się plan na ten tydzień. Zachęcamy do zapoznania się.    plan_12.02.18__2_tydzien.pdf

 • Powietrze bez śmieci!

  Nasze miasto bierze udział w akcji Powietrze bez śmieci. Celem projektu jest szeroko rozumiana edukacja. Działania skierowane są do lokalnych społeczności oraz najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W ich ramach organizatorzy zachęcają społeczności do głosowania na wybrane lokalizacje, by zdobyć Naukową Stację PGNiG oraz do prowadzenia zajęć edukacyjnych w oparciu o przygotowane materiały, gdzie nagrodą jest wyposażenie pracowni przyrodniczej. Aby zagłosować na lokalizację Naukowej Stacji PGNiG w Zamościu należy:
  1. wejść na stronę www.powietrzebezsmieci.pl
  2. kliknąć na link Zagłosuj na swoją gminę!
  3. w pierwszym polu wpisać: Zamość 22-400 Peowiaków 30a
  w polach poniżej dwukrotnie wpisać swego maila (lub poprosić o pomoc rodziców jeżeli nie posiadacie swojego maila) wyrazić zgodę na przetwarzanie danych, zapoznać się z Regulaminem, zaakceptować go i przejść dalej
  4. na podanego maila zostanie wysłany  link aktywacyjny, który trzeba klinkąć i w ten sposób potwierdzić swoją tożsamość.Tą czynność wykonuje się tylko raz dla danego maila. 
  5. Zostaniemy przeniesieni na stronę gdzie należy zapoznać się z krótkimi informacjami na temat smogu i trzeba udzielić odpowiedzi na 1 pytanie. Dopiero wtedy nasz głos zostanie zarejestrowany.
  Jednego dnia można oddać jeden głos z jednego podanego adresu maila. Mając więcej adresów mailowych jednego dnia można oddać więcej głosów. Głosując w kolejne dni powtarzamy przedstawione powyżej kroki z pominięciem kroku 4, który dla danego maila robi sie tylko raz. Naukowa Stacja PGNiG to obiekt wyposażony w sprzęt badawczy o wartości 100 000 zł. Z obiektu będą mogły korzystac dzieci ze wszystkich szkół zamojskich i np samodzielnie badać zjawisko zanieczyszczenia powietrza. Zachęcamy do głosowania. Zaangażujcie w akcję swoich rodziców, znajomych rodzinę.

 • 31.01.2018

  W dniach 29 - 31.01.2018 odbyły się warsztaty artystyczne, w ktorych wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły. Przez trzy dni dzieci pod okiem p. Katarzyny Sochań-Krupy wykonali figurki z zimnej porcelany, powertexowskie wielkanocne jaja oraz kartki walentynkowe. Wszyscy świetnie się bawili. Powstały ekstra prace - do obejrzenia w galerii.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 1. Kreatywne ferie  2. Ferie w świetlicy

 • Plan zajęć w okresie ferii.

 • Kodowanie łączy pokolenia

  25 stycznia w  naszej szkole upłynął pod hasłem „Kodujmy, dekodujmy”. 

  Kodowanie sprzyja rozwojowi intelektualnemu najmłodszych. Budzi kreatywność i uruchamia niestandardowe myślenie. Kształci umiejętności analityczne i zmienia podejście do świata. Dziecko przestaje być jedynie biernym odbiorcą rzeczywistości, zaczyna na nią wpływać i ją kreować. Napisany przez dziecko                                    kod to namacalny efekt nowoczesnych zajęć. 

           W naszej szkole nie brakuje odważnych kryptologów.

   

  Dziękuję za udział w Dniu Kryptologii:  klasie I a (pani I. Adamaczuk), III b (pani A. Kantor), V b i VII a (pani A. Frykowskiej), VII b (pani A. Rudawskiej)

                                                                                                                                                                                                    red. Alicja Łój

 • 22 stycznia  odbyło się podsumowanie V Regionalnego Logopedycznego Konkursu Plastyczno- Literackiego ,,Królestwo Radości na kartce papieru" organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Zamościu. Uczennica klasy  I c Emilka Wielgusiak zdobyła trzecie miejsce. Gratulujemy naszej najmłodszej koleżance!

 • 22 stycznia uczniowie klas I-III bawili sie podczas balu karnawałowego. W przepieknej scenerii, przebrani ze przeróżne postacie wspólnie oddali się pląsom i tańcom przy wspaniałej muzyce i poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Od pierwszych do ostatnich minut zabawa była przednia. Zobaczcie, co udało sie uchwycić fotografowiwink

 • Dzień Kryptologii

  25 stycznia zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w

  Dniu Kryptologii.

  Jest to dzień hołdujący złamanie szyfru niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Czynu tego dokonali 14 grudnia 1932 roku trzej polscy matematycy i kryptolodzy: Marian Rejewski, Jerzy Różycki oraz Henryk Zygalski pracujący wówczas w Biurze Szyfrów Sztabu Głównego Wojska Polskiego.

  My tego dnia też pobawmy się w kryptologów: kodujmy, dekodujmy.

  red. Alicja Łój

   

 • Projekt Technologie z klasą

  19 września 2017 r. wystartował nowy program Fundacji Uniwersytet Dzieci „Technologie z klasą”. Celem projektu jest wsparcie nauczycieli klas I-III i VII w nauczaniu nowych treści z zakresu programowania. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Program skierowany jest do nauczycieli szkół podstawowych. Jest to cykl scenariuszy lekcji oraz innowacyjny zestaw edukacyjny do nauki programowania, szkolenia i wykłady dla nauczycieli oraz webinaria dotyczące programowania.

  Szczegółowe informacje dotyczące projektu dostępne są na stronie projektu.

  Uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej Nr 8 biorą udział w tym projekcie, dzięki czemu poznają nowoczesne technologie, języki programowania i zagrożenia w sieci. W pierwszym semestrze zrealizowaliśmy cztery scenariusze lekcji dotyczące nowych technologii: W jaki sposób Internet może mi pomóc? Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? Jak działa inteligentny dom? Do czego człowiek wykorzystuje roboty? W drugim semestrze będziemy mieli do zrealizowania 6 lekcji z programowania a uczniowie otrzymają zestaw analogowy do nauki programowania.                       

  Organizatorem programu jest Fundacja Uniwersytet Dzieci z Krakowa.
  Szkolny koordynator programu - Marzena Mazurek

  Patronat honorowy: MINISTER EDUKACI NARODOWEJ

  >>GALERIA ZDJĘĆ<<

 • Brawo Michał!

  Znamy już oficjalne wyniki XII Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr. Komitet organizacyjny przekazał do publicznej wiadomości nazwiska laureatów, wśród których jest uczeń z naszej szkoły.

  Z wielką radością pragniemy poinformować, że jest to Michał Zabiciel uczeń Szkoły Podstawowej Nr 8 z klasy 2c - oddział gimnazjalny. Nauczyciel przygotowujący p. Marzena Mazurek.

  W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło: 7575 uczniów z 1081 gimnazjów. Sukces naszego ucznia jest tym cenniejszy, że z województwa lubelskiego laureatami zostało tylko czterech uczniów w tym Michał jako jedyny z Zamościa. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 9 marca 2018 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

  Gratulujemy!

 •   Miło nam poinformować, że mamy już wyniki jesiennej edycji projektu edukacyjnego pt. Zdrowo jem, więcej wiem" prowadzonego przez BOŚ pod honorowym potronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy, realizowanego w klasie IIa. Raporty z naszych działań uzyskały bardzo wysoką ocenę - zdobyliśmy 472 pkt.  co dało nam 17 miejsce w Polsce, wśród ok. 700 zgłoszonych do projektu grup. Projekt obejmował 6 obszarów realizowanych na wszystkich zajęciach edukacji wczesnoszkolnej pod hasłami:
  1. Co należy robić aby być zdrowym?
  2. Aktywnie spędzamy czas
  3.Przepis na zdrowa przekąskę
  4.Plakat "Dbam o zdrowie"
  5.Jak pomóc dziecku być zdrowym?
  6.Promocja podjętych działan w szkole.
  Uczniowie z dużym zaangażowaniem realizowali poszczególne zadania. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z podjętych działań. Koordynator programu: Barbara Wróbel.

 • W dniach 20 i 21 grudnia  w ramach projektu eTwinning MENTORING@SCH w naszej szkole odbyły się świąteczne spotkania online z partnerskimi szkołami z Grecji 10th Heliopolis Primary School oraz 3rd Gel Argyroupolis.  Uczniowie z klas 4b i 4c oraz 2a gimnazjum pod opieką p. Justyny Babiarz-Furmanek i p. Moniki Kaznowskiej prowadzili rozmowy poprzez komunikator Skype z rówieśnikami z Grecji na temat projektu i swoich zainteresowań. Nasi uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem oraz kompetencjami językowymi prowadząc rozmowy i przedstawiając się w języku angielskim. Podczas spotkań uczniowie uczyli się nawzajem fragmentów polskiej i greckiej kolędy i liczebników w języku greckim i polskim. <<ZOBACZ>>

 • Cicha noc ...i wiele innych kolęd oraz pastorałek usłyszeli zebrani w hali sportowej uczniowie naszej szkoły. W ostatni dzień przed przerwą świateczną tradycyjnie odbywają się Jasełka. Spotkanie wprowadziło zebranych w nastrój świateczny i przybliżyło ducha Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie serdeczne życzenia zebranym złożył vicedyrektor Artur Plewa.<<ZOBACZ>> 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu
  ul. Bolesława Prusa 10
  22-400 Zamość
 • 84 6383246 fax 84 6383246

Galeria zdjęć