Nasza oferta

Kalendarz

Środa 18.10.2017

 • 13 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów wszystkich grup wiekowych. Spotkanie było okazją do wielu podziękowań oraz życzeń. Dzień Edukacji to doskonały moment do wręczenia nagród i odznaczeń dla pracowników. W tym roku Pani Dyrektor Maria Trześniowska nagrodziła następujące osoby:
  Nauczyciele: Małgorzata Sawic, Monika Paska, Małgorzata Dzida, Aneta Ferens, Marzena Mazurek, Ewa Bałuta, Ewa Kaszuba, Tomasz Flak, Małgorzata Hołys, Irena Chwiejczak, Barbara Rybczyńska, Elżbieta Stępora, Agnieszka Bratkowska
  Pracownicy administracji i obsługi: Beata Złomaniec, Alicja Pieńkowska, Grażyna Gmitrzuk, Tomasz Krupa, Jacek Kapluk. <<ZOBACZ>>

 • Dnia 11 października 2017r. w świetlicy szkolnej odbyła się prelekcja na temat bezpiecznej drogi do szkoły, którą poprowadził zaproszony do naszej szkoły pracownik Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. W zajęciach uczestniczyły uczniowie klas trzecich edukacji wczesnoszkolnej. Pan policjant opowiadał o tym, jak należy zachowywać się idąc lub jadąc rowerem do szkoły, przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po chodnikach oraz omówił zagrożenia , jakie mogą mieć miejsce podczas zabaw w pobliżu ulicy.

 • 10.10.2017

  Uczniowie klas młodszych świetnie bawili się podczas sześciu konkurencji lekkoatletycznych przeprowadzonych przez instruktorki programu "Lekkoatletyka dla każdego". Emocji i zabawy było DUUUŻO!!!

 • 05.10.2017

  W świetlicy szkolnej uczniowie klas I-III spotkali się z Panią Renatą Piątkowską - autorką książek dla dzieci. Z otwarymi ustami słuchaliśmy fragmentów książki "Zbój", z uśmiechem na twarzy o przygodach Tosi, a ze wzruszeniem słuchaliśmy o dzielnej kotce Wierusi. Wszystkim polecamy książki tej autorki. Książka jest naszym najwierniejszym przyjacielem.

 • Oferta bezpłatnych zajęć na zamojskim OSIRze.

  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu serdecznie zaprasza dzieci do udziału w bezpłatnych zajęciach sportowo- rekreacyjnych pn. „Zamość miasto bez wad”. Oferta bezpłatnych zajęć skierowana jest do rocznika 2005/2006. Głównym celem ćwiczeń jest zapobieganie pogłębianiu się i utrwaleniu wad postawy ciała u dzieci oraz poznanie różnych form aktywności ruchowej. Program zajęć obejmuje:
  • sztuki walki z elementami samoobrony
  • tenis ziemny
  • gry i zabawy ruchowe
  Zajęcia ruchowe z dziećmi poprowadzi wykwalifikowana kadra instruktorów: samoobrony, rekreacji ruchowej oraz tenisa ziemnego. Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu w zależności od wybranej grupy. Zobacz harmonogram zajęć
  Zapisy:
  Recepcja OSiR (ul. Królowej Jadwigi 8) lub pod numerem telefonu: 84 538 75 44.

 • Od 1 września w naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna pod nazwą „I ty możesz zostać programistą” w ramach której, jej autorka – p. Marzena Mazurek, prowadzi warsztaty z robotyki i programowania w klasie pierwszej  z wykorzystaniem tajemniczych OzoBotów. OzoBot jest jednym z najmniejszych na świecie inteligentnym  robotem, który otwiera drzwi do świata informatyki, robotyki i kodowania. Nieduża kulka, mieszcząca się w dłoni, współpracująca z komputerem, tabletem lub smartfonem, to inteligentny przedmiot, poruszający się po zaprogramowanej trasie. Kodowanie i programowanie są dziś kluczowymi kompetencjami kształcenia informatycznego, a nauka programowania przez zabawę i ruch pozwala dzieciom odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii, uczy kreatywnego rozwiązywania problemów. Umiejętność programowania zapewnia dzieciom lepszy start na kolejnych etapach edukacji. <<ZOBACZ>>

 • Nasza drużyna zdobyła I miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców. Zawody zostały rozegrane w dniu 15 września 2017 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu. W zawodach wzięły udział cztery zespoły: SP Nr 3 Zamość, SP Nr 9 Zamość, SP Nr 2 Zamość i SP Nr 8 Zamość. Skład drużyny: Styk Paweł, Rodzik Kamil, Klajn Bartłomiej, Chwiejczak Jakub, Ruta Kacper, Jankowski Andrzej, Śliwa Damian, Wójcik Miłosz, Skawiński Hubert, Ryń Mikołaj, Miechowiecki Wiktor, Daniłowicz Igor. Opiekun - Piotr Szozda. Gratulujemy!!Prezentujemy również zdjęcia z podsumowania ubiegłorocznej Ligi Piłki Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych. Na zdjęciach nasi chłopcy z Arturem Siódmiakiem i Michałem Jureckim. <<ZOBACZ>>

 • SPOTKANIE AUTORSKIE

  20.09.2017

  W środę gościliśmy w szkolnej świetlicy autorkę książek dla dzieci panią Joannę Olech. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas czwartych.

  Joanna Olech to pisarka i ilustratorka, krytyk literacki, juror konkursów literackich i ilustratorskich. Swoje teksty (nie tylko o książkach dla dzieci) publikuje w "Tygodniku Powszechnym", "Rzeczypospolitej", "Nowych Książkach" i wielu innych. Autorka rewelacyjnej Dynastii Miziołków – lektury dla klas czwartych. Za teksty książek i ilustracje zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. nagrodę Naszej Księgarni i nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego.

  Podczas spotkania pani Joanna bardzo ciekawie opowiadała o sobie i swojej pracy, o tym, że pisarzem można zostać w każdym wieku. Snuła i ilustrowała opowiadane przez siebie historie. Przeprowadziła  konkursy, które miały na celu przybliżyć losy bohaterów jej książek. Dobre odpowiedzi zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Uczniowie mieli okazję do zaprezentowania własnych opowieści. Spotkanie autorskie zakończyło się podpisywaniem książek i rozdawaniem autografów.

  Spotkanie trwało dłużej niż było to zaplanowane. Jednak nikt się nie nudził i nie narzekał. Uczniom bardzo się podobało, aktywnie brali udział w konkursach, zadawali ciekawe pytania. Następne spotkanie autorskie już wkrótce. ZAPRASZAMY!

  GALERIA

 •  

  15 września na całym świecie obchodzony jest DZIEŃ KROPKI. Dzień ten jest traktowany jako święto dziecięcej kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

  W naszej szkole uczniowie i panie klas I-III poświęciły kilka chwil KROPCE. To przecież od niej zaczynają się najpiękniejsze rysunki i kończą najciekawsze historie.

 • Zebranie z rodzicami klas pierwszych

  Informujemy, że pierwsze spotkanie wychowawców z rodzicami klas pierwszych szkoły podstawowej odbędzie się 7 września (czwartek) o godz. 16.30. W trakcie spotkania zostaną przedstawione wszelkie informacje dotyczące wyprawki szkolnej. Do tego czasu prosimy o wstrzymanie się z zakupami przyborów szkolnych objętych wyprawką.

 • Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

  W dniu dzisiejszym 412 uczniów szkoły podstawowej oraz 193 uczniów gimnazjum rozpoczęło nowy rok szkolny. Po Mszy Św w intencji nowego roku szkolnego odprawionej w kościele pw Św Bożej Opatrzności w hali sportowej odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Wśród zgromadzonych byli pierwsi siódmoklasiści pełni obaw i nadziei: obaw o to co przyniesie wdrażana reforma i nadziei, że nowy rok będzie udany. Sporą grupą uczniów byli pierwszoklasiści, którzy rozpoczęli dziś swoją szkolną "przygodę". Wszystkim zgromadzonym zarówno uczniom jak i nauczycielom  dyrektor Maria Trześniowska złożyła życzenia sukcesów w nowym roku szkolnym.

 • Życzenia minister edukacji na rozpoczęcie roku szkolnego.

  Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy szkół, Drodzy Uczniowie i Rodzice, niech rozpoczynający się nowy rok szkolny 2017/2018 będzie dla wszystkich czasem pełnym sukcesów i radości.
  Życzę, aby wyzwania, jakie pojawią się w najbliższych miesiącach były dla każdego źródłem satysfakcji i dodawały motywacji do dalszych działań.
  Nauczycielom oraz uczniom składam serdeczne życzenia pomyślnego roku, zrealizowania planów i marzeń. Rodzicom – dobrej, owocnej współpracy ze szkołą oraz wielu sukcesów Państwa dzieci. Wierzę, że czas pobytu w szkole będzie dla każdego pełen pozytywnych doświadczeń związanych ze zdobywaniem nowych umiejętności i poznawaniem świata.
  Szczególne życzenia kieruję również do uczniów i rodziców mieszkających poza granicami naszego kraju, a także kadry pedagogicznej pracującej za granicą. Niech nowy rok szkolny będzie czasem wielu sukcesów edukacyjnych oraz wzmacniania więzi z Polską i ojczystym językiem.
  Życzę wspaniałego roku szkolnego 2017/2018.

  Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej

  W związku z wdrażąną reformą prezentujemy przygotowaną przez resort edukacji broszurę dla rodziców pt. "Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/ 2018?". Zachęcamy rodziców do zapoznanie z ww. materiałem. Broszura_MEN.pdf

 • 1 września - pamiętamy!

  1 września kojarzy nam się tradycyjnie z początkiem nowego roku szkolnego. Jest to także ważna data w dziejach Polski. Pierwszego września 1939 roku hitlerowską napaścią na Polskę rozpoczęła się II Wojna Światowa, która w skali globalnej pochłonęła dziesiątki milionów istnień ludzkich. Dzień ten jest miejscem uroczystości upamiętniających pamięć poległych. W Zamościu takie uroczystości odbędą się na Rotundzie o godzinie 19.15. Poprzedzone zostaną Mszą Świętą w Katedrze Zamojskiej o godz. 18.00. Zachęcamy społeczność szkolną do licznego udziału w uroczystości. Zbiórka uczestników z pocztami sztandarowymi o godz. 19.00 przy wejściu na Rotundę. Oddajmy razem hołd poległym!

 • Stypendia socjalne 2017/2018 - informacje.

  Szanowni Państwo,
  Przed Nami nowy rok szkolny i czas przyjmowania wniosków o stypendia socjalne.  Kilka informacji, które pomogą Państwu w realizacji tego zadania.
  1.  Ujednolicony regulamin stypendialny oraz sprostowanie błędu uczynionego przez Wojewodę.
  2. W załączeniu przesyłam również wniosek o stypendium oraz zmienione oświadczenie o dochodach.
  3. Krótka procedura dot. stypendiów.
  4.  W załączeniu jest również opracowane oświadczenie dla osób, które prowadzą działalność w formie karty podatkowej lub ryczałtu.
  5.  Największa zmiana dotyczy osób, które prowadzą działalność na zasadach ogólnych. RIO zabroniono dokonywania wyliczeń na podstawie PIT-ów, gdyż nie mamy w tym zakresie uprawnień. Zgodnie z ustawą obliczanie dochodu jest możliwe tylko na podstawie zaświadczenia z US. W związku z tym, że US wydawał zaświadczenia bez niezbędnych danych opracowałem, za instrukcją RIO, wniosek jaki ma złożyć osoba prowadząca taką działalność. Przyznanie stypendium będzie możliwe tylko, jeśli przedłożone zaświadczenie z US będzie zgodne z ustawą. Osobie, która złoży wniosek a mimo to dostanie inne zaświadczenie przysługuje skarga do Izby Skarbowej w Lublinie. Stypendium może być przyznane tylko jeśli zaświadczenie będzie miało wszystkie elementy wymienione w ustawie o pomocy społecznej.
  6. Kwestia dochodu nie uległa zmianie i wynosi on w dalszym ciągu 514 zł netto na osobę.

  Wniosek_stypendia_socjalne.doc
  Oswiadczenie_do_stypendiow_dz.gospodarcza.doc
  Oswiadczenie_do_stypendiow_o_dochodach.doc
  Wniosek_do_US_zaswiadczenie.docx
  Procedura.pdf
  Regulamin_sprostowanie_bledu.pdf
  Regulamin_ujednolicony.pdf

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  Wakacje nietety już się kończą. Ogniska już dogasa blask i dużymi krokami zbliża się rok szkolny.
  W dniu 04.09.2017r. rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018
  9.00  - uczestniczymy we Mszy Świętej w Kościele św. Bożej Opatrzności, 
  10.15 - odbędzie się spotkanie z dyrektorem szkoły w hali sportowej,
  10.35 - spotkanie w klasach z wychowawcami. 

                                                                            ZAPRASZAMY!

 • 23 czerwca 2017r o godzinie 9.00 pożegnaliśmy rok szkolny 2016/2017. W hali sportowej zgromadzili się uczniowie obu szkół, rodzice i nauczyciele. Wszyscy zebrani wysłuchali krótkiego podsumowania mijającego roku przedstawionego przez p. dyrektor Marię Trześniowską. Wręczono nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie oraz za 100% frekwencję na zajęciach. 90 uczniów z obu szkół za najwyższe wyniki w nauce otrzymało stypendia motywacyjne, trójka uczniów otrzymała stypendia za sukcesy sportowe. Uroczystość przeplatana była krótkimi występami taneczno wokalnymi artystów z obu szkół.<<ZOBACZ>>
  W przeddzień zakończenia roku - w czwartek 22 czerwca - w godzinach popołudniowych odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów gimnazjum. Uczniom klas III wręczono nagrody za wyniki w nauce, osiagnięcia w konkursach, stypendia motywacyjne oraz dyplomy absolwenta. Rodzicom uczniów wyróżniających się w nauce wręczono listy gratulacyjne, zaś rodzicom, którzy nieśli pomoc szkole - podziękowania. Ogłoszono również wybór prymusa. Tytuł Primus Inter Pares 2016/2017 uzyskał uczeń klasy 3b gimnazjum - Wojtek Jasiński, laureat licznych konkursów m. in. z fizyki, chemii, matematyki, języka angielskiego organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Fotorelacja na stronie Gimnazjum Nr 5

 • Brawo Wiktor

  W dniu 12.06.2017r. odbyło się podsumowanie konkursów matematycznych, w tym konkursu SZPAK. Wśród uczniów, którzy uczestniczyli w matematycznych zmaganiach tytuł laureata uzyskał WIKTOR GACA - uczeń klasy IVa. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

 • Wakacje zbliżąją się wielkimi krokami, czas więc pomyśleć o bezpieczeństwie. W tym celu z uczniami obu naszych szkół spotkał się dziś aspirant Dariusz Kuropatnicki z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Przypomniał o podstawowych zasadach, którymi powinien kierować sie każdy młody człowiek, aby bezpiecznie i aktywnie spędzić wakacje. Na koniec w ruch poszły kredki i flamastry, a co z tego wyszło sami zobaczcie TUTAJ

 • Dnia 13.06.2017 uczniowie z klasy 3b wzięli udział w II Zamojskim Roller Cup organizowanym przez Miasto Zamość i Zespół Ponadgimnazjalnych Nr 1. Impreza miała na celu upowszechnianie jazdy na łyżworolkach, promocję zdrowego trybu życia oraz  wypoczynku na świeżym powietrzu. Uczniowie pokonali na czas dużą pętle na Płycie Głównej w Parku Miejskim w Zamościu. Dodatkowo, czekało na nich dużo animacyjnych atrakcji. Wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Agnieszka Żuber. Już nie możemy doczekać się startu za rok! <<ZOBACZ>> 

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/17.

  Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17 dla wszystkich klas szkoły podstawowej oraz klas I - II gimnazjum odbędzie się w hali sportowej w piątek 23 czerwca o godzinie 9.00. W przeddzień tj w czwartek 22.06.2017r o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta Msza Św, zaś o godz. 16.00 uroczyste zakończenie roku szkolnego i wręczenie nagród dla klas III gimnazjum. Przypominamy, że do końca roku szkolnego lekcje odbywają się wg planu i jest sprawdzana obecność.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu
  ul. Bolesława Prusa 10
  22-400 Zamość
 • 84 6383246 fax 84 6383246

Galeria zdjęć