Nasza oferta

,

Kalendarz

Wtorek 23.10.2018

 • 1 2 3 4 5 na kodowanie Ósemka ma chęć!

  1 2 3 4 5 na kodowanie Ósemka ma chęć!

  Z wielką radością informujemy o tym, że wydarzenie 1 2 3 4 5 na kodowanie Ósemka ma chęć zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 8 w Zamościu z okazji Code Week 2018 zostało pozytywnie ocenione przez Ambasadora Code Week Polska, pojawiło się na mapie wydarzeń odbywających się w całej Europie i uzyskało stosowny certyfikat Code Week 2018.

  Otrzymane wyróżnienie to uznanie pracy nauczycieli oraz większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania w europejskie akcje. Na to wyróżnienie zapracowali uczniowie naszej szkoły, którzy pod opieką swoich nauczycieli w dniach 8-19 października kodowali na lekcjach z różnych przedmiotów oraz zajęciach dodatkowych. Nauczycielom nie brakowało kreatywności w opracowywaniu zadań z elementami kodowania.

  EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

  Nauka programowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom, rozwijać wiedzę na temat działania technologii, a także zdobywać umiejętności w celu zgłębiania nowych pomysłów i opracowywania nowych innowacji.

  Zajęcia, które odbyły się w naszej szkole w ramach Code Week 2018 to:

  Lekcje informatyki - programowanie na platformach edukacyjnych służących nauce kodowania, programowanie w Scratch oraz Scratch Junior.

  Warsztaty z robotyki i programowania – programowanie robotów OzoBotów, kodowanie na macie Mistrzów Kodowania.

  Lekcje języka polskiego – odkodowywanie tytułów bajek i baśni oraz odmiana przez przypadki rozkodowanych wyrazów.

  Lekcje języka angielskiego – kodowanie słownictwa, odkodowywanie słów ukrytych w rebusach, kod cyfrowy,  programowanie drogi OzoBota w celu utrwalanie nazw dni tygodnia, zaimków dzierżawczych, nazw kolorów czy nazw przyborów szkolnych, odczytywanie zdań ukrytych pod kodami QR, angielskie słówka ukryte w odbiciu lustrzanym, domino.

  Lekcje języka niemieckiego – odkodowywanie słownictwa za pomocą czytnika kodów QR

  Lekcje języka francuskiego - odkodowywanie słów ukrytych pod kodami QR,

  Lekcje języka hiszpańskiego – kodowanie za pomocą kodu Cezara czyli odwrotnie zapisanego alfabetu hiszpańskiego, odkodowywanie cytatów historycznych za pomocą symboli i alfabetu oraz kodowanie przysłów za pomocą gwiazdy alfabetu, kodu kropka-kreska i alfabetu obrazkowego.

  Zajęcia biblioteczne – kodowanie offline, dyktanda graficzne, kodowanie matematyczne, zaszyfrowany alfabet i diagramy z ukrytymi słowami.

  Edukacja wczesnoszkolna – zakodowane części mowy, kodowanie na geoplanie, programowanie OzoBotów - jesienne skarby, kodowanie z wykorzystaniem osi symetrii, Plan Daltoński - odszyfrowanie kodów, programowanie planu dnia, zakodowany taniec.

  Lekcja muzyki – kodowanie instrumentów muzycznych.

  Zajęcia otwarte dla rodziców – Zakodowani, pierwszak potrafi.

  Lekcja wychowania fizycznego - kodowanie w ruchu.

  Nauczyciele zaangażowani w wydarzenie: Iwona Adamczuk, Justyna Babiarz – Furmanek, Agnieszka Frykowska, Monika Gabryel, Renata Kawka, Monika Kaznowska, Alicja Łój, Katarzyna Morawska, Aneta Rudawska, Barbara Rybczyńska, Agata Świrgoń, Łukasz Trojanowski, Agnieszka Wnuk.

  Szkolny koordynator wydarzenia: Marzena Mazurek

  >>GALERIA ZDJĘĆ<<

  >>FILM<<

 • Plan Daltoński

  Plan Daltoński

  Uczniowie klasy 2 a próbują uczyć się stosując na lekcjach elementy Planu Daltońskiego. Plan Daltoński polega na metodzie indywidualnej pracy uczniów, a więc zrywa z tradycyjnym sztywnym klasowo lekcyjnym systemem nauczania. Twórczynią tego systemu jest amerykańska nauczycielka Helena Parkhurst. Taki sposób pracy na zajęciach umożliwia dostosowanie tempa nauki do różnych możliwości ucznia, wdraża dziecko do polegania na sobie, budzi inicjatywę i samodzielność  zarówno w działaniu jak i myśleniu, wyrabia poczucie odpowiedzialności za wykonanie podjętego zadania, zmusza do poszukiwania najlepszych i najprostszych metod pracy.

 • Majsterkowo

  Majsterkowo

   

  „Majsterkowo” wspiera rozwój dziecka poprzez realizowanie projektów manualnych umacniających w nim poczucie samodzielności. Poruszające wyobraźnię zajęcia umożliwiają najmłodszym odkrycie pasji do majsterkowania. Taką pasję odkryli w sobie uczniowie klasy 2 a, biorąc udział  16.10.2018 w takich właśnie zajęciach.

 • Dzień Edukacji Narodowej 2018

  15 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W hali sportowej zgromadziła się cała społeczność szkolna. Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów wszystkich grup wiekowych, która była okazją do wielu podziękowań oraz życzeń. Dzień Edukacji to doskonały moment do wręczenia nagród dla nauczycieli i pracowników. W tym roku Pani Dyrektor Maria Trześniowska nagrodziła Nagrodą Dyrektora 15 nauczycieli oraz 7 pracowników administracji i obsługi. <<ZOBACZ>>  

 • Podsumowanie projektu eTwinning "Mentoring@sch"

  Podsumowanie projektu eTwinning "Mentoring@sch"

  12 października odbyło się podsumowanie projektu etwinning Mentoring@sch, który uzyskał Krajową Odznakę Jakości przyznaną przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z klasy 5b i 5c pod opieką p. Justyny Babiarz-Furmanek i p. Moniki Kaznowskiej. Projekt był zainspirowani metodą wzajemnego nauczania, a  udział w nim wzięli czwartoklasiści ze szkół podstawowych Polski i Grecji oraz uczniowie gimnazjum z Polski oraz licealiści z Grecji. Uczestnicy projektu uczyli się ICT używając języka ojczystego oraz języków obcych, pracowali w grupach międzynarodowych, przygotowują materiały do nauczania młodszych. Wykorzystując narzędzia internetowe uczestnicy projektu zbierali materiały na Twinspace, tworzyli moduły o różnej tematyce ( angielskie idiomy, kodowanie, informatyka, języki obce, literatura i taniec). Uczniowie uczą się wykorzystując przygotowane przez gimnazjalistów i licealistów z Grecji materiały wspólnie wykonując  zadania stworzone przez starszych uczniów.

  https://youtu.be/14ctqxGHcgs Greek traditional song

  https://youtu.be/Mv4MQTqM3ow Greek wedding song

  FOTOGALERIA        https://sp8zamosc.edupage.org/album/?

 • Konkursy przedmiotowe.

  Konkursy przedmiotowe.

  Rusza kolejna edycja Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Poniżej prezentujemy terminarz eliminacji szkolnych oraz link do strony zawierajacej terminarz dalszych etapów oraz regulamin. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania sie z nimi i życzymy powodzenia.

  Terminarz eliminacji konkursów przedmiotowych organizowanych
  przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019

  dla uczniów szkół podstawowych – etap szkolny

  Konkurs

  Data

  Godzina 9.00

  języka francuskiego

  09. 10. 2018

  polonistyczny

  10.10. 2018

  matematyczny

  12. 10. 2018

  fizyczny

  11. 10. 2018

  języka angielskiego

  15. 10. 2018

  chemiczny

  16. 10. 2018

  biologiczny

  17. 10. 2018

  geograficzny

  18. 10. 2018

  historyczny

  19. 10. 2018

   

  https://www.lscdn.pl/pl/konkursy-przedmiotowe

 • 9 listopada "Dzień dla Niepodległej"

   

  Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz Rada Dzieci i Młodzieży zapraszają wszystkie szkoły do wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11.