Środa 20.06.2018

• Z ogromną przyjemnością pragnę poinformować, że nasi uczniowie klas III Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków uzyskali bardzo dobry wynik na tegorocznym egzaminie gimnazjalnym, uzyskując z części humanistycznej - wynik bardzo wysoki (tj. z języka polskiego i historii z wos) a z pozostałych części - wynik wysoki (tj. z matematyki, części przyrodniczej, jęz. angielskiego).  Tym samym w rankingu publicznych szkół gimnazjalnych z terenu Miasta Zamość i nie tylko, uzyskali I miejsce.

Serdecznie gratuluję naszym uczniom i składam wielkie podziękowania nauczycielom, którzy z ogromną pasją i zaangażowaniem wykonują swoją pracę i cieszą się z każdego sukcesu naszych uczniów.

• Informuję, że uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2017/2018 odbędą się w następujących terminach:

- 21 czerwca 2018 r. ( czwartek)  o godz. 12.00 -  uroczysta Msza Św. w Kościele pw. Świętej Bożej Opatrzności na Karolówce.

- 21 czerwca 2018 r. ( czwartek) o godz. 16.00  - uroczyste zakończenie roku szkolnego i wręczenie nagród dla klas III gimnazjum, natomiast rozdanie świadectw odbędzie się 22 czerwca o godz. 10.00 na spotkaniu z wychowawcą,

- 22 czerwca 2018 r. o godzinie 9.00. – uroczyste zakończenie roku szkolnego  dla klas I – VII  szkoły podstawowej oraz klasy II gimnazjum.

• Klasa sportowa 3a wzięła udział w kolejnej edycji turnieju tenisa ziemnego i kolejny raz okazali się najlepsi. Nauczyciele wychowania fizycznego p. A. Frens i p. D. Morawski wystawili dwie drużyny do rywalizacji z innymi szkołami (a było ich dziewięć). Pierwsza drużyna w składzie: Michał Gawliczek, Oliwia Szymanek, Wiktoria Poździk i Jakub Poździk obroniła zeszłoroczny tytuł mistrza. Natomiast druga drużyna w skład której weszli: Katarzyna Nieścioruk, Wojciech Smyl, Iga Łyciuk i Krzysztof Krasnopolski debutując zdobyli III miejsce. Gratulujemy !!!

• Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, a zjedzony w gronie przyjaciół i kolegów z klasy nabierał podwójnej mocy. W czerwcu uczniowie klas I-III skuszeni perspektywą leniuchowania na „zielonym dywanie”   całymi klasami z kocami i koszami wypełnionymi przysmakami  oddawali się błogim chwilom w cieniu drzew. Pod hasłem „Śniadanie na trawie” mile spędzano na czas. Nigdy śniadanie nie smakowało tak dobrze!

• "Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w rajdzie rowerowym – Eko Family Bike Tour Zamość 2018, który odbędzie się w sobotę 23 czerwca. Zgłoszenia należy składać elektronicznie za pośrednictwem e-mail: imprezy@osir.zamosc.pl do dnia 20.06.2018r. Udział bezpłatny, ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!"
    Informacje:
    Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu
    ul. Królowej Jadwigi 8
    e-mail: imprezy@osir.zamosc.pl

• 8 czerwca odbyło się podsumowanie kampanii „Rowerowy Maj 2018” skierowanej do uczniów zamojskich szkół podstawowych, która promowała dojazd do szkoły rowerem, a także na rolkach i hulajnogach. Maj był najbardziej rowerowym miesiącem dla uczniów naszej szkoły. Za każdą przejechaną trasę uczeń zdobywał punkty, a na koniec rywalizacji najlepsi zostali uhonorowani nagrodami. W naszej szkole było to 98 uczniów z klas I – VII, którzy przyjechali do szkoły 18 razy. Otrzymali imienne dyplomy i bilety wstępu na Krytą Pływalnię. Główną nagrodą był rower. Spośród uczniów ze wszystkich szkół podstawowych Zamościa wylosowała go uczennica naszej szkoły Iza Herbin z klasy VII a. Najlepsza klasą w szkole okazała się klasa V a – wychowawca Maria Jurkiewicz. Klasa zdobyła bilety do kina na film „Bella i Sebastian”. Nasza szkoła w ogólnej klasyfikacji otrzymała III miejsce zdobywając 1000 złotych. <<ZOBACZ>>

• Dziewięciu uczniów i jedna uczennica  ze Szkoły Podstawowej Nr 8, kibicowało Reprezentacji Narodowej w meczu z Litwą, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie we wtorek 12 czerwca. Długą podróż i stanie w korkach w centrum miasta w pełni zrekompensowało widowisko stworzone przez naszych piłkarzy.  Wielkie emocje rysowały się na twarzach dzieci, ktore mogły  na żywo podziwiać grę swoich idoli. Przed nami mistrzostwa świata, będziemy trzymać kciuki za naszych! Wyjazd organizowany został przy współpracy z klubem Gaudium Zamość. Opiekunami  byli Jarosław Lewicki i Marcin Kobylas <<ZOBACZ>>

• Dnia 14 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbył się pokaz robotów, przygotowany przez uczniów  I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. Licealiści, a wśród nich absolwenci naszej szkoły, zaprezentowali nam złożone przez siebie roboty z zestawów Lego Mindstorms, zawierające poza standardowymi klockami technic: silniki, czujniki oraz najważniejsze elementy czyli sterowniki. To dzięki nim każdą stworzoną konstrukcję mogli „ożywić” uruchamiając napisany przez siebie program. Roboty wykonywały określone zadania takie jak omijanie przeszkód na drodze, jazda po linii czy walka robotów sumo.

• W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 2a z nauczycielem informatyki p. Marzeną Mazurek brali udział w Ogólnopolskim Programie Technologie z klasą.

Eksperci Fundacji Uniwersytet Dzieci stworzyli program, który wspierał nauczycieli we wdrażaniu nowej podstawy programowej z zakresu informatyki. Technologie z klasą to cykl scenariuszy lekcji oraz innowacyjny zestaw edukacyjny do nauki programowaniaszkolenia i wykłady dla nauczycieli oraz webinaria. Treści programu stworzone zostały przez ekspertów z firm technologicznych, ze wsparciem metodycznym Fundacji Uniwersytet Dzieci, która od ponad 10 lat prowadzi fascynujące zajęcia z naukowcami dla dzieci metodą pytań i doświadczeń, a także oferuje nauczycielom bezpłatne scenariusze zajęć.  Udział w programie dał nam możliwość prowadzenia bardzo ciekawych lekcji z wykorzystaniem analogowego zestawu do nauki programowania, aplikacji ScratchJunior i Scratch.