Wtorek 14.08.2018

liczba odwiedzin: 1619425

• Erasmus+ czyli międzynarodowy projekt w Ósemce

Z wielką radością informujemy o tym, że Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu pozyskała fundusze unijne na realizację wniosku w ramach programu Erasmus+ z sektora Edukacja szkolna Akcja 1 Mobilność kadry edukacji szkolnej na projekt: “Programming as a Tool for effective Teaching” czyli „Programowanie jako narzędzie do efektywnego nauczania". Przyznana nam kwota dofinansowania projektu wynosi 22651,00 EURO, co stanowi równowartość kwoty 97675,64 PLN.

Głównym założeniem projektu są szkoleniowe wyjazdy kadry pedagogicznej na zagraniczne kursy metodyczne na Maltę i do Irlandii w celu poznania najnowocześniejszych, europejskich i światowych metod nauki kodowania i programowania.

• Nareszcie wakacje!!

W piątek 22 czerwca nadszedł najbardziej przez wszystkich oczekiwany moment - zakończenie roku szkolnego. W hali sportowej zebrało się blisko 400 uczniów szkoły podstawowej i 100 uczniów klas gimnazjalnych aby oficjalnie zakończyć roczne zmagania z nauką. Dyrektor Maria Trześniowska podsumowała rok szkolny prezentując informacje na temat osiagnięć naszych uczniów. Wyróżniającym się w nauce uczniom wręczono nagrody książkowe i stypendia motywcyjne. Cała uroczystość została uświetniona krótkim występem artystycznym. <<ZOBACZ>>

• SPOTKANIE Z RODZICAMI

Serdecznie zapraszam rodziców przyszłych pierwszoklasistów na spotkanie, które odbędzie się
    26 czerwca 2018r. o godz. 16.00. Podczas spotkania zostaną omówone sprawy oranizacyjne związane z nowym rokiem szkolnym 2018/2019.

Maria Trześniowska
       Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 8

• Wyprawka szkolna dla przyszłych uczniów pierwszej klasy

Wyprawka dla pierwszoklasisty to poważna sprawa. Zanim zaczniemy zakupy, warto przygotować listę rzeczy do szkoły. Dzięki temu nie zapomnimy o tym, co potrzebne i nie kupimy tego, co jest zbędne.

A oto lista niezbędnych rzeczy:

• plecak/tornister, pojemnik na śniadanie
    • zeszyt w 3 linie (czerwone i niebieskie),  zeszyt w kratkę; zeszyty podpisujemy imieniem i nazwiskiem dziecka na okładce
    • piórnik, a w nim: dwa ołówki miękkie, gumka do ścierania, strugaczka z pojemniczkiem, nożyczki z
  • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Informuję, że uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2017/2018 odbędą się w następujących terminach:

- 21 czerwca 2018 r. ( czwartek)  o godz. 12.00 -  uroczysta Msza Św. w Kościele pw. Świętej Bożej Opatrzności na Karolówce.

- 21 czerwca 2018 r. ( czwartek) o godz. 16.00  - uroczyste zakończenie roku szkolnego i wręczenie nagród dla klas III gimnazjum, natomiast rozdanie świadectw odbędzie się 22 czerwca o godz. 10.00 na spotkaniu z wychowawcą,

- 22 czerwca 2018 r. o godzinie 9.00. – uroczyste zakończenie roku szkolnego  dla klas I – VII  szkoły podstawowej oraz klasy II gimnazjum.

• STYPENDIA MOTYWACYJNE I SPORTOWE.

W dniu 22.06.2018r. od godziny 9.00 będą wypłacane stypendia motywacyjne. Stypendium można odebrać u Pani Marzeny Rosy w pokoju Kadry.
    Bardzo prosimy aby każdy uczeń przy odbiorze stypendium posiadał aktualną legitymacje szkolną w celu potwierdzenia tożsamości.      Zapraszamy.

• Świetny wynik egzaminu gimnazjalnego 2018 !!!

Z ogromną przyjemnością pragnę poinformować, że nasi uczniowie klas III Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków uzyskali bardzo dobry wynik na tegorocznym egzaminie gimnazjalnym, uzyskując z części humanistycznej - wynik bardzo wysoki (tj. z języka polskiego i historii z wos) a z pozostałych części - wynik wysoki (tj. z matematyki, części przyrodniczej, jęz. angielskiego).  Tym samym w rankingu publicznych szkół gimnazjalnych z terenu Miasta Zamość i nie tylko, uzyskali I miejsce.

Serdecznie gratuluję naszym uczniom i składam wielkie podziękowania nauczycielom, którzy z ogromną pasją i zaangażowaniem wykonują swoją pracę i cieszą się z każdego sukcesu naszych uczniów.

• Prezydent Andrzej Wnuk nagrodził najlepszych!

20 czerwca 2018r. Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk spotkał się z uczniami zamojskich szkół - laureatami i finalistami konkursów wiedzy, olimpiad przedmiotowych oraz sukcesów sportowych. Wśród nich obecni byli uczniowie naszej szkoły tj. z Gimnazjum Nr 5 i Szkoły Podstawowej Nr 8 wraz ze swoimi opiekunami.

W gronie wyróżnionych znalazła się również jako jedyna drużyna sportowa, która zdobyła I miejsce  w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców , którą prowadzi Pan Damian Morawski – nauczyciel wychowania fizycznego i jednocześnie trener Kadry Województwa Lubelskiego.

• Turniej Tenisowy "Joguś 2018"

Klasa sportowa 3a wzięła udział w kolejnej edycji turnieju tenisa ziemnego i kolejny raz okazali się najlepsi. Nauczyciele wychowania fizycznego p. A. Frens i p. D. Morawski wystawili dwie drużyny do rywalizacji z innymi szkołami (a było ich dziewięć). Pierwsza drużyna w składzie: Michał Gawliczek, Oliwia Szymanek, Wiktoria Poździk i Jakub Poździk obroniła zeszłoroczny tytuł mistrza. Natomiast druga drużyna w skład której weszli: Katarzyna Nieścioruk, Wojciech Smyl, Iga Łyciuk i Krzysztof Krasnopolski debutując zdobyli III miejsce. Gratulujemy !!!

• Śniadanie na trawie

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, a zjedzony w gronie przyjaciół i kolegów z klasy nabierał podwójnej mocy. W czerwcu uczniowie klas I-III skuszeni perspektywą leniuchowania na „zielonym dywanie”   całymi klasami z kocami i koszami wypełnionymi przysmakami  oddawali się błogim chwilom w cieniu drzew. Pod hasłem „Śniadanie na trawie” mile spędzano na czas. Nigdy śniadanie nie smakowało tak dobrze!