Nasza oferta

 

 

Sobota 19.01.2019

Sobota 19.01.2019
liczba odwiedzin: 1765088

Aktualności

 • Pomaganie jest dziecinnie proste

  Pomaganie jest dziecinnie proste.

  Gramy dla dzieci małych i bez focha.

  Na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

  13.01.2019r. uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 8 włączyli się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórki pieniędzy przeprowadzono na ulicach Zamościa. Była również grupa wolontariuszy, którzy pracowali tego dnia w Młodzieżowym Domu Kultury i przeliczali zebrane pieniądze.

  Wszystkim serdecznie dziękujemy za hojność, ciężką pracę i pomoc.

 • Znamy już oficjalne wyniki XIII Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr” 2018.  Z wielką radością informujemy o tym, że Wiktor Hołys uczeń klasy 8a Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu został wyróżniony.

  Gratulacje!

  Nauczyciel informatyki Marzena Mazurek

 • Przekaż 1% podatku na nasza szkołę.

  Od 9 lat nasza szkoła prowadzi współpracę z Fundacją Rosa w ramach akcji Twoja Szkoła, której celem jest podnoszenie jakości nauki uczniów dzięki darczyńcom przekazującym na jej konto 1% swojego podatku. Nasza szkoła biorąca udział w programie posiada indywidualny identyfikator. Wpisując go w zeznaniu podatkowym za 2018 r. rodzice, pracownicy i sympatycy szkoły mogą przeznaczyć 1% podatku dochodowego właśnie na naszą placówkę. Zebrane fundusze przeznaczane są na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania, ksiązek, tablic multimedialnych i innych pomocy dydaktycznych. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w akcji podczas rozliczania podatku za 2018 r.
  Jak to dokładnie zrobić:
  w zeznaniu PIT za 2018 r. w części H. Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) w polu Nr KRS należy wpisać 0000207472 natomiast w części I. Informacje uzupełniajace w polu Cel szczegółowy 1% wpisujemy TWOJA SZKOŁA - 128 112
  Informacje na temat Fundacji Rosa  http://fundacjarosa.pl/programy/twoja-szkola/# . Z góry dziękujemy za wszelkie wpłaty!

 • Młodzi Programiści Ósemki

  Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu pozyskując fundusze unijne na realizację projektu: “Programming as a Tool for effective Teaching” czyli „Programowanie jako narzędzie do efektywnego nauczania" wzbogaciła się o nowoczesne pomoce dydaktyczne, wspomagające naukę programowania. W tym celu zakupiono 10 najnowszych modeli inteligentnych robotów edukacyjnych mBot-S. W ich skonstruowaniu oraz programowaniu biorą udział uczniowie z klas II – VIII oraz III gimnazjum.

  Skład grup projektowych:

  I grupa: Hołys Wiktor - lider, Klajn Bartłomiej, Małyszek Zuzanna
  II grupa: Mynarczuk Miłosz - lider, Hawrylak Martyna, Traczykiewicz Dawid
  III grupa: Zabiciel Michał - lider, Wójtowicz Agnieszka, Grzyb Paweł, Molenda Bartłomiej
  IV grupa: Adamowicz Kamil - lider, Mazurek Amelia, Mynarczuk Piotr
  V grupa: Rek Jakub - lider, Sanocka Izabela, Wieczorek Adam

 • Czas kolędowania...

  Święta Bożego Narodzenia zbliżąją się wielkimi krokami, więc to dobry czas do kolędowania. Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie naszej szkoły przygotowali Jasełka. Młodzi artyści śpiewem i słowem wprowadzili nas w świąteczny nastrój. Przygotowaną inscenizacją wzorowaną na Bibli wszyscy obejrzeli z zainteresowaniem. W tym roku usłyszeliśmy również pastorałki w języku hiszpańskim, fracnuskim i niemieckim. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy kolędę. Dyrektor Szkoły p. Maria Trześniowska wszystkim obecnym złożyła seredeczne życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. <<ZOBACZ>> 

 • Boże Narodzenie 2018 - Obrazek 1

  Świąt wypełnionych radością i miłością,

  niosących spokój i odpoczynek.

  Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,

  pełnego optymizmu, wiary,

  szczęścia i pomyślności

  w imieniu całej społeczności szkolnej

  życzy

  Maria Trześniowska

  Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 8

  im. Orląt Lwowskich w Zamościu

 • Konkursy, konkursy, konkursy....

  17 grudnia 2018 r. w Ogrodzie Zoologicznym im. Stefana Milera odbył się drugi etap Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznnego „Zwierzęta zamojskich parków krajobrazowych w naszym zoo” zorganizowany przez Ogród Zoologiczny w Zamościu przy współpracy z  Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Zamiejscowego Zamość i Fundacją dla Zwierząt TECTUM.. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Aleksandra Klajn, Katarzyna Niścior, Jakub Chwiejczak, Zuzanna Kamińska oraz Wiktor Gaca, wywalczyła I miejsce. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat zwierząt mieszkających w zoo, historii ogrodu, wiadomościami na temat form ochrony przyrody. Bezbłędnie rozwiązali test i pokonali 15 innych zespołów. 

 • "Lubelskie Handball Camp"
  17.12.2018

  10.12.2018 r uczniowie klas IVa, Va, Vc  uczestniczyli w wydarzeniu „Lubelskie Handball  Camp” w hali MOSiR w Lublinie. Głównymi gośćmi byli brązowi medaliści superligi mężczyzn – piłkarze KS Azoty Puławy, zawodniczki MKS Lublin oraz reprezentant Polski brązowy medalista Mistrzostw Świata Bartosz Jurecki. Uczestnicy spotkania mogli zadawać pytania zawodnikom i zawodniczkom, zbierać autografy. Uczestniczyli w sportowej rozgrzewce, rzutach karnych i meczach pokazowych. Zwycięzcy rzutów karnych otrzymali pamiątkowe koszulki. <<ZOBACZ>>

 • Czekając na święta... Uczymy dzieci programować

  Co ważnego jest do zrobienia przed świętami... porządki, pieczenie pierniczków, dekorowanie domu i choinki... a może coś całkiem innego np.: wysłanie życzeń do bliskich, zaproszenie kogoś samotnego na kolację wigilijną, znalezienie chwili na wspólną rozmowę czy zabawę. O tym wszystkim rozmawiały dzieci podczas warsztatów z robotyki i programowania. Tym razem zajęcia były doskonałą okazją do realizacji kolejnych zadań w ramach Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować. Uczniowie programowali roboty OzoBoty stosując instrukcje warunkowe i pętle, formułowali problemy i szukali dróg ich rozwiązania. Trasa dla robotów była o niezwykłym kształcie, nawiązującym do zbliżających się świąt a same roboty przybrały świąteczny wygląd.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu
  ul. Bolesława Prusa 10
  22-400 Zamość
 • 84 6383246 fax 84 6383246

Galeria zdjęć